Rezultat 84:60
0

ABA liga: Težak poraz Širokog od Maccabija

Košarkaši bh. prvaka Širokog doživjeli su drgi poraz u ABA ligi. U četvrtom kolu regionalne lige naš prvak je poražen u Pecari od Maccabija sa visokih 84:60.

Igrači Ivana Velića su se držali dobro samo u prvih deset minuta kada su imali zaostatak od dva poena 21:23, a već na poluvremenu je prednost izraelskog prvaka iznosila ogromnih 50:33.

U redovima Širokog najbolji dojam su ostavili Fran Pilepić koji je ubacio 18 poena i Željko Šakić 12. U redovima pobjedničkog sastava najbolji su bili Lior Eliyahu sa 19 i Richard Hendrix sa 16 poena.

Hemofarm je na svom parketu bio bolji od kragujevačkog Radničkog sa 70:66, a ponajbolji igrač je bio bh. reprezentativac Aleksej Nešović koji je utakmicu završio sa 11 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Boris Savović je imao čak 23 skoka.

Cibona je nastavila pobjednički niz i u gostima kod Zlatoroga kojeg je savladala sa visokih 84:76. Bivši igrač Igokee Brian Chase je sa 20 poena bio prvo ime Vukova, dok je naš Simo Atanacković kod Zlatoroga ubacio 3 poena.

Rezultati 4. kola ABA lige:

Hemofarm – Radnički 70-66 Zlatorog – Cibona 76-84

Široki – Maccabi 60-84

Poredak: Maccabi 4-0, Cedevita, Hemofarm i Cibona 3-1, Olimpija i Partizan 3-0, Široki 2-2...