0

Aba liga: Igokea u bh. derbiju savladala Široki

FENA
Košarkaši Igokee bez većih problema došli su do 12. pobjede u ABA ligi.

U okviru 14. kola regionalnog takmičenja Igokea je u bh. derbiju u Laktašima savladala Široki Wwin sa 89:73 (26:17, 26:26, 21:8, 16:22).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Igokea je do ključne prednosti došla u trećem periodu.

Nakon četiri minute igre u nastavku domaći su imali 17 poena prednosti, a do kraja treće dionice vodstvo Igokee raslo je do 22 poena (73:51).

Posljednjih deset minuta pripalo je Širokobriježanima, koji su do kraja uspjeli ublažiti poraz.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Jorović sa 19 poena, dok je Peršić sa 18 poena bio najbolji u gostujućoj ekipi.

Dvanaestom pobjedom u sezoni Igokea je zadržala vodstvo na tabeli, dok Široki ostaje na začelju s omjerom od četiri pobjede i deset poraza.