Pobjeda nakon dva poraza
0

ABA liga: Cibona srušila Partizan

Detalj sa utakmice (Foto: Blic)
Košarkaši Cibone u trećem su kolu regionalne ABA lige došli do prve ovosezonske pobjede. U Draženovom domu su svladali Partizan s 80-72...

U prva su dva kola favorizirani Zagrepčani gubili od debitanata u ligi, makedonskog MZT-a i mađarskog Szolnokija, a onda su, kad se činilo da su u potpunom nokdaunu, pobijedili peterostrukog osvajača ovog takmičenja. Pred oko 2000 gledatelja su slomili otpor Beograđana, ponajprije sjajnom igrom u trećoj i posljednjoj četvrtini.

Odlično su košarkaši Veljka Mršića otvorili utakmicu i na isteku pete minute poveli s 15-5. Do kraja četvrtine su ipak pali, tako da su na prvu pauzu otišli samo s plus četiri (22-18). Pad se nastavio i na početku sljedeće dionice, pa je Partizan serijom 10-0 (na kraju prve i početku druge četvrtine) došao do prvog vodstva (23-22). Do poluvremena je Cibona ipak vratila prednost (46-42), a onda je u trećoj četvrtini uspješno održavala, a u završnici i povećala (62-54).

Na početku zadnje dionice “vukovi” su odjurili na velikih plus 12 (66-54), ali novom su se serijom 10-0 gosti vratili u život (66-64). Nisu, međutim, dugo ostali “živi” jer je uslijedio Cibonin “uragan” i serija 12-0 (78-64) kojom je priča privedena kraju. Briljirao je u tim trenucima Andrija Žižić koji je završio utakmicu kao najbolji Cibonin strijelac. Ubilježio je 20 poena kojima je dodao i osam skokova. U prvom je poluvremenu dobar bio Tomislav Zubčić koji je zaključio dvoboj s 13 koševa, baš kao i Darryle Strawberry. Vladimir Lučić je ubacio 25 koševa za Partizan.

ABA liga, 3. kolo:

Cibona - Partizan 80-72 Split - Cedevita (kasnije)

Redoslijed: 1. Partizan 2-1, 2. Cedevita 2-0 (-1), 3. Union Olimpija 2-0 (-1), 4. Igokea 2-0 (-1), 5. MZT 2-0 (-1)...