0

Kevin Borlee evropski prvak na 400 m

FENA
Belgijski atletičar Kevin Borlee novi je evropski prvak na 400 metara.

Borlee je u finalu Evropskog prvenstva u Barceloni dionicu pretrčao za 45,08 sekundi, slavivši ispred Britanaca Michaela Binghama i Martyna Rooneya, koji su podijelili drugo mjesto s rezultatom 45,23.

U utrci na 1.500 metara slavio je Španac Arturo Casado, koji je svojoj zemlji donio prvu zlatnu medalju u Barceloni.

Nijemac Carsten Schlangen osvojio je srebrenu, a Španac Manuel Olmedo bronzanu medalju.

Ruskinja Natalya Antyukh osvojila je zlatno odličje na 400 metara s preponama. Ruskinja je dionicu prošla za 52,92 sekunde što je novi rekord evropskih prvenstava.

Srebrenu medalju osvojila je Vania Stambolova iz Bugarske (53,82), a bronzanu Britanka Perri Shakes-Drayton (54,18).

U utrci na 800 metara za atletičarke slavila je Ruskinja Mariya Savinova (1:58.22), ispred Holanđanke Yvonne Hak (1:58.85) i Britanke Jennifer Meadows (1:59.39).