sport
0

Karate: Goran Đekić juniorski prvak svijeta

FENA
Bosanskohercegovački mladi karatista Goran Đekić osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom i kadetskom prvenstvu u kiparskom Limasolu.

Dvadesetogodišnji član Karate kluba Ilidža do naslova svjetskog juniorskog prvaka u kategoriji do 80 kg došao je pobjedama u pet mečeva. U finalu je u produžetku savladao predstavnika Slovačke. U regularnom toku meč je završen nerješeno 5:5.

Do sada najveći uspjeh u Đekićevoj karijeri bilo je drugo mjesto sa evropskog juniorskog prvenstva.

Bh. mladi karatisti sa Kipra se vraćaju za još jednim odličjem - bronzom, koju je u subotu u konkurenciji kadeta osvojio Elvir Mašović (do 75 kg), također član KK Ilidža.

Od ostalih bh. predstanika najbolje pojedinačne plasmane postigli su juniori Mate Odak i Damir Kuratgić, koji su ušli među osam najboljih u svojim kategorijama.