{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Jelimo i Vlašićeva najbolje na Zlatnoj ligi u Zurichu

F
30.8.2008. u 09:40
0
0
Jelimo i Vlašićeva najbolje na Zlatnoj ligi u Zurichu
0
Jelimo i Vlašićeva najbolje na Zlatnoj ligi u Zurichu
Foto: AFP
Kenijka Pamela Jelimo je na atletskoj Zlatnoj ligi u Zurichu u utrci na 800 m postavila najbolji rezultat sezone na svijetu i juniorski svjetski rekord (1:54,01). To je treći najbolji rezultat svih vremena i za samo 73 stotinke je slabiji od 25 godina starog svjetskog rekorda Čehinje Jarmile Kratochvilove.
Osim Jelimo u igri za "jack pot" ostala je i hrvatska skakčica u vis Blanka Vlašić koja je slavila s preskočenih 2,01 m. Olimpijska pobjednica iz Pekinga, Belgijanka Tia Hellebaut, koja je prije šest dana preskočila 2.05m, u Zurichu je takmičenje je završila na osmom mjestu sa samo 1.90m.

Jamajčanin Usain Bolt, osvajač tri zlatne olimpijske medalje u Pekingu i vlasnik tri svjetska rekorda, u utrci na 100 m slavio je s vremenom 9,83 sekundi, što je 14 stotinki sporije od njegovog svjetskog rekorda (9,69).

Zurich je bila peta stanica Zlatne lige, a posljednji miting ove sezone će se održati za sedam dana u Bruxellesu.

Rezultati Zlatne lige u Zurichu:

muškarci:
100 m (-0,5 m/s):
1. Usain Bolt (Jam) 9,83
2. Walter Dix (SAD) 9,99
3. Richard Thompson (Tri) 10,09
400 m:
1. Jeremy Wariner (SAD) 43,82
2. Lashawn Merritt (SAD) 44,43
3. Christopher Brown (Bah) 45,05
1500 m:
1. Haron Keitany (Ken) 3:32,06
2. Rashid Ramzi (Bah) 3:32,86
3. Belal Mansoor Ali (Bah) 3:33,06
5000 m:
1. Kenenisa Bekele (Eti) 12:50,18
2. Moses Kipsiro (Uga) 12:59,48
3. Moses Ndiema Masai (Ken) 13:00,15
3000 m prepreke:
1. Paul Kipsiele Koech (Ken) 8:04,26
2. Mahiedine Mekhissi Benabbad (Fra) 8:08,95
3. Michael Kipyego (Ken) 8:09,05
110 m prepone (+0,3 m/s):
1. Dayron Robles (Kub) 12,97
2. David Oliver (SAD) 12,98
3. Artur Noga (Polj) 13,37
400 m prepone:
1. Angelo Taylor (SAD) 48,07
2. Kerron Clement (SAD) 48,20
3. Danny McFarlainje (Jam) 48,40
4 x 100 m:
1. SAD 38,01
2. Trinidad i Tobago 38,03
3. Njemačka 38,95
daljina:
1. Hussain Taher Al Saba (SAr) 8,35
2. Andrew Howe (Ita) 8,06
3. Sebastian Bayer (Njem) 7,97
koplje:
1. Andreas Thorkildsen (Nor) 90,28
2. Teron Piktaemaeki (Fin) 87,25
3. Tero Jaervenpaeae (Fin) 86,45

žene:
200 m (-0,6 m/s):
1. Allyson Felix (SAD) 22,37
2. Lauryn Williams (SAD) 22,68
3. Cydonie Mothersill (Kaj) 22,74
400 m:
1. Sanya Richards (SAD) 49,74
2. Tatjana Firova (Rus) 50,70
3. Novlene Williams (Jam) 50,78
800 m:
1. Pamela Jelimo (Ken) 1:54,01, naj. rezultat sezone
2. Maryam Jamal (Bah) 1:57,80
3. Janeth Busienei Jepkosgei (Ken) 1:58,26
100 m prepone (-0,2 m/s):
1. Lolo Jones (SAD) 12,56
2. Josephine Onyia (Špa) 12,62
3. Sally McLellan (Aus) 12,63
vis:
1. Blanka Vlašić (Hrv) 2,01
2. Ana Čičerova (Rus) 1,98
3. Chaunte Howard (SAD) 1,98
motka:
1. Jelena Isinbajeva (Rus) 4,88
2. Jennifer Stuczynski (SAD) 4,75
3. Monika Pyrek (Polj) 4,65

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: