sport
0

Indiana i Dallas izjednačili

NINA
U nastavku polufinalne serije play offa američke profesionalne košarkaške lige (NBA), u kojoj se igra do četiri pobjede, jutros su postignuti sljedeći rezultati...

ISTOČNA KONFERENCIJA Detroit Pistons - Indiana Pacers 83:92 (33:18, 17:22, 19:28, 14:24) 1:1 u pobjedama

ZAPADNA KONFERENCIJA Phoenix Suns - Dallas Mavericks 106:108 (22:34, 24:20, 36:26, 24:28) - 1:1

Aktualni prvak NBA lige Detroit i najuspješniji tim ligaškog dijela prvenstva Phoenixi izgubili su prednost domaćeg terena već poslije druge utakmice.

Indiana, odnosno Dallas, napravili su "brake" na gostujućim terenima i uoči iduće dvije utakmice u kojima će oni biti domaćini, ostvarili preduslov da izbjegnu eventualne "majstorice" koje bi se igrali na terenima njihovih protivnika.

Poslije uvjerljive pobjede u prvom duelu (96:81) Detroit je u istom ritmu odigrao i prvi dio drugog susreta. Već poslije uvodnih 12 minuta Pistonsi su stekli prednost od 15 poena (33:18). Aktivan rezultat održavali su više od dvije četvrtine, a potonuli su definitivno početkom posljednje kada je Indiana napravila seriju od 11:0.

Jermaine O'Neal je s 22 koša bio najefikasniji igrač Indiane. Veteran Reggie Miller odigrao je ključnu ulogu u drugom poluvremenu i s 19 koševa bio drugi strijelac tima, dok je Jeff Foster dominirao pod obručima uhvativši čak 20 lopti. Pritom, ubacio je i 14 poena.

Kod Detroita se istaknuo Tayshaun Prince s 24 koša. Sljedeće dvije utakmice u polufinalnoj seriji Istoka igraju se u Indianapolisu. Prva u noć izmeđ petka i subote, a druga u nedjelju navečer.

Nijemac Dirk Novicki "zatvorio" je utakmicu u Phoenixu košem 6,8 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene. Bio je to njegov 23. poen na ovom susretu kojim je Dallas savladao Phoenix sa 108:106.

Iduće dvije utakmice igrat će se u Dallasu.