1.3k

FOTO / Hamza Alić osvojio srebro na Evropskom prvenstvu u Goteborgu

FENA
Hamza Alić (Foto: AFP)
Bh. bacač kugle Hamza Alić osvojio je srebrenu medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u švedskom Goteborgu.

Nakon osvajanja zlatne medalje Zlatana Saračevića, također u bacanju kugle na Evropskom dvoranskom prvenstvu 1980., Alićevo srebro predstavlja jedan od najvećih uspjeha bosanskohercegovačke atletike i bh. sporta uopće.

Tridesetčetverogodišnji član Atletskog kluba Zenica večeras je u finalu osigurao odlličje rezultatom 20.34 m.

"Srebro u Goteborgu je moj najveći uspjeh u dugogodišnjoj karijeri. Iznenadio sam samog sebe, ali i kompletnu bh. javnost. Ostvario sam rezultat o kojem treba da piše naša historija. Iskoristio sam svoju maksimalnu pripremljenost i u pravom momentu i na pravom mjestu došao do medalje", kazao je Alić.

Zlatnu medalju osvojio je Asmir Kolašinac iz Srbije hicem 20.62 m, dok je bronza pripala Čehu Ladislavu Prašilu sa 20.29 m.

Naš drugi predstavnik u istoj disciplini Kemal Mešić hicem 19.71 m osvojio je deveto mjesto u kvalifikacijama i nije se plasirao u finale.