{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Hamza Alić oborio lični rekord i ispunio normu za Svjetsko prvenstvo

12.6.2013. u 21:20
32
23
Hamza Alić oborio lični rekord i ispunio normu za Svjetsko prvenstvo
32
U Zenici je danas na Atletskom stadionu održan IV međunarodni atletski miting Zenica 2013 na kojem je učestvovalo blizu 120 atletičara iz 11 zemalja.
Na ovogodišnjem međunarodnom mitingu takmičili su se sportisti iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Makedonije, Mađarske, Turske, Kenije, Rusije, Ukrajine te Bosne i Hercegovine.

Predstavnici Hrvatske na današnjem mitingu osvojili su 15 medalja, a Bosne i Hercegovine tri medalje manje. Ćetiri medalje osvojili su predstavnici Srbije, po dvije su pripale Crnogorcima, Slovencima, Ukrajincima i Mađarima, dok su po jednu medalju osvojili predstavnici Turske, Belgije i Kenije.

Naši bh. reprezentativci u atletici danas su ponovo briljirali i osvojili najsjajnija odličja. Amel Tuka osvojio je prvo mjesto na 800 metara, Dejan Mileusnić je prvi u bacanju koplja, Hamza Alić je kuglu bacio na 20,73 metara i time osvojio prvo mjesto, dok je bh. atletičarka Biljana Cvijanović šampionka na 1.500 m.

Hamza Alić je današnjim rezultatom oborio svoj lični rekord te je ujedno ispunio i A normu za Svjetsko prvenstvo u Moskvi.

"Osjećao sam u prvom bacanju da mogu napraviti dobar rezultat. Dužina koja je bila daleko iznad 20 metara nije bila ispravna, ali vjerujte mi i obećavam, ovo je danas moglo ići iznad 21 metar i ići će sigurno u narednom periodu", kazao je bh. olimpijac.

Rezultati IV međunarodnog atletskog mitinga u Zenici:

Kladivo (Ž):
1. Barbara Špiler (Slo) 69,29
2. Petra Jakeljić (Hrv)
3. Melisa Zukan (BiH)

Disk (Ž):
1. Gorana Tešanović (BiH) 46,84
2. Kristina Rakočević (CG)
3. Emina Konjić (BiH)

Utrka na 100 metara (Ž):
1. Kseniya Karandyuk (Ukr) 11,58
2. Anita Banović (Hrv)
3. Marina Banović (Hrv)

Utrka na 1.500 m (Ž):
1. Biljana Cvijanović (BiH) 4:21,63
2. Slađana Perunović (CG)
3. Cristne Chepkeme (Ken)

Utrka na 400 m (Ž):
1. Kseniya Karandyuk (Ukr) 53,13
2. Anita Banović (Hrv)
3. Natalia Zsigovics (Mađ)

Troskok:
1.Sonja Krnjeta (Hrv) 13,02
2. Marija Babić (Hrv)
3. Ivana Šimić (Hrv)

Utrka na 110 metara s preponama (M):
1. Bugra Batuhan (Tur) 14,39
2. Aleksandar Milenković (Srb)
3. Sanjin Simić (Hrv)

Utrka na 100 metara (M):
1. Miloš Savić (Srb) 10,81
2. Antonio Zelić (Hrv)
3. Tomislav Kasnar (Hrv)

Utrka na 1.500 m (M):
1. Bene Barnabas (Mađ) 4:01,65
2. Bojan Stanišić (BiH)
3. Osman Junuzović (BiH)

Utrka na 800 m (M):
1. Amel Tuka 1:48,76
2. Nemanja Kojić (Srb)
3. Dušan Babić (BiH)

Koplje (M):
1. Dejan Mileusnić (BiH) 76,07
2. Vedran Samac (Srb)
3. Timoti Herman (Bel)

Kugla:
1. Hamza Alić 20,76
2. Kemal Mešić (BiH)
3.Marin Primeru (Hrv)

Skok udalj:
1. Dino Pervan (Hrv) 7,49 m
2. Ivan Gagro (Hrv)
3. Adnan Malkić (BiH)

Disk:
1. Marin Premeru (Hrv) 57,92
2. Filip Mihaljević (Hrv)
3. Tadej Hribar (Slo)

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: