sport
1

Golman Mechelena odbranio tri jedanaesterca fudbalerima Anderlechta i postao hit u svijetu

Jean-Francois Gillet
Konačan rezultat utakmice Anderlecht – Mechelen (1:1) igrane na Constant Vanden Stock stadionu ne ukazuje na to da je riječ o utakmici koju će publika u Belgiji, ali i šire, još dugo pamtiti.

Trinaestoplasirani Mechelen, za koji je nastupio i naš reprezentativac Edin Cocalić, došao je do boda zahvaljujući čudesnom golmanu Jean-Françoisu Gilletu koji je zaustavio tri udarca sa bijele tačke, i to trojici različitih izvođača.

U sedmoj minuti Gillet je odbranio udarac Praetu, a potom je u 14. "skinuo" penal Okaki, da bi u 89. minuti odbranio i Tielemansu.

Da stvar bude gora po Anderlecht, u četvrtoj minuti sudijske nadoknade Mbodji je autogolom donio bod Mechelenu. Inače, domaćin je vodio golom Okake od 55. minute.