Povrijedila se na skijanju
1

Gimnastička zvijezda iz Pekinga prisiljena okončati karijeru

Shawn Johnosn (Foto: AFP)
Američka gimnastičarka Shawn Johnson zbog kronične povrede lijevog koljena primorana je sa samo 20 godina prekinuti karijeru. Na Olimpijskim igrama u Pekingu osvojila je jedno zlatno i tri srebrne medalje.

Četiri dana prije početka gimnastičkog prvenstva Sjedinjenih Država, Johnson je objavila odluku o povlačenja iz aktivnog bavljenja ovim sportom.

Još uvijek aktuelna olimpijska pobjednica na gredi, te svjetska prvakinja iz 2007. godine, teže je povrijedila lijevo koljeno na skijanju u januaru 2010. godine. Hronični problemi s tom povredom traju do danas pa je američka gimnastičarka odlučila okončati karijeru.

Shawn Johnson bila je jedna od zvijezda gimnastičkih takmičenja u Pekingu gdje je uz zlato na gredi, osvojila srebro u disciplini all-around, zatim srebro u ekipnoj konkurenciji te na parteru pojedinačno.