sport
0

Gervinho donio pobjedu Romi, Pjaniću 30 minuta

Nogometaši Rome pobijedili su Napoli s 3-2 na svom Olimpicu. U pitanju je bila prva utakmica polufinala tamošnjeg Kupa.

Takvim rezultatom su, vjerovatno, donekle svi zadovoljni. Roma je došla do pobjede, i to u samoj završnici, dok su gosti gubili 2-0 na poluvremenu, a ovako uzvratnu utakmicu za sedam dana ipak očekuju s dosta nade. Južnjacima i minimalna pobjeda igra za prolaz u finale.

Nakon nešto više od pola sata igre Roma je imala ugodno vodstvo od 2-0 stečeno pogocima Gervinha u 13. i Kevina Strootmana u 32. minuti. No, sve je poništeno u nastavku: prvo je gadno pogriješio domaći golman De Sanctis, a potom je Belgijac Dries Mertens lijepo plasirao s desetak metara za 2-2.

I kada se očekivao kraj bez pobjednika bljesnuo je nanovo Gervinho koji je s desetak metara, iskosa, precizno i žestoko pogodio bliži ugao za konačnih 3-2.

U 60. minuti susreta na teren je ušao reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić.

Podsjetimo kako je dan ranije Udinese u drugom polufinalu s 2-1 dobio prvu utakmicu protiv Fiorentine.

Talijanski kup, prva utakmica polufinala:

Roma - Napoli 3-2 (Gervinho 13, 88, Strootman 32 / De Sanctis 47-ag, Mertens 70)