0

Webber najbrži na prvom treningu

FENA
Australac Mark Webber iz Red Bulla bio je najbrži u petak na prvom treningu za VN Njemačke, devetoj utrci sezone Formule 1.

S vremenom 1.33:82 bio je brži od trenutno vodećeg u ukupnom poretku Britanca Jensona Buttona iz Brawn GP-ja na drugom mjestu i trećeg Ferrarijevog vozača Brazilca Felipea Masse.

Nakon tri sedmice pauze Formula 1 nastavlja s takmičenjem, a deveta ovosezonska stanica Svjetskog prvenstva je Velika nagrada Njemačke na stazi u u Nürburgringu.

Na prvom slobodnom treningu u Nürburgringu uoči nedjeljne utrke australski vozač Red Bull Renaulta Mark Webber ostvario je najbrže vrijeme (1m33.082), ispred vodećeg u ukupnom poretku, Britanca Jensona Buttona u bolidu Brawn GP-a, koji je imao zaostatak od 381 hiljadita dijela sekunde.

Treće i četvrto mjesto zauzeli su Felipe Massa u Ferrariju i Jarno Trulli u Toyoti. Najveća njemačka uzdanica, vozač Red Bulla Sebastian Vettel, završio je trening kao osmi, dok je aktuelni svjetski prvak u bolidu McLaren Mercedesa Lewis Hamilton bio tek 13. VN Njemačke, rezultati prvog slobodnog treninga:

1. Mark Webber, RBR-Renault, 1:33.082