Formula 1
0

VN Velike Britanije: Rosberg najbrži na drugom treningu

Nico Rosberg (Foto: AFP)
Nijemac Nico Rosberg u Mercedesu bio je najbrži na drugom slobodnom treningu uoči Velike nagrade Velike Britanije, osme utrke Svjetskog prvenstva Formule 1.

I dok je tokom prvog treninga staza u Silverstoneu bila natopljena kišom, pri čemu je najbolje vrijeme ostvario Daniel Ricciardo u Toro Rossu, popodnevni je program odrađen uglavnom u suhim uvjetima. Pritom je najbrži krug ubilježio Rosberg (1:32.248) kojem se najviše približio Australac Mark Webber u Red Bullu (+0.299).

Njegov timski kolega i trostruki svjetski prvak Sebastian Vettel bio je jedini preostali vozač u pola sekunde zaostatka za Rosbergom (+0.432), a Top 5 su zatvorili Paul di Resta u Force Indiji i Lewis Hamilton u Mercedesu. Ricciardo je ovom prilikom bio šesti, tačno ispred timskog kolege Jean-Erica Vergnea.

Loš dan imao je Ferrari: Fernando Alonso je bio tek deseti, a Felipe Massa je izletio nakon samo sedam odvoženih krugova i pritom je ubilježio najlošiji rezultat od svih koji su izlazili na stazu. Već uobičajeno za ovu sezonu, daleko su od dobrih rezultata ostali i vozači McLarena: Jenson Button je zauzeo 11., a Sergio Perez 14. mjesto. Kimi Räikkönen u Lotusu bio je 13.