VN Turske
0

Vettelu prva startna pozicija

Sebastian Vettel, njemački vozač u bolidu Red Bull Renaulta, osvojio je prvu startnu poziciju uoči nedjeljne Velike nagrade Turske na stazi Istanbul Park.

Vettelu je to treća najbolja startna pozicija u karijeri, a gledajući statističke pokazatelje ima odlične izglede da u nedjelju ubilježi i treću pobjedu. Oba puta kada je osvojio "pole position" pobijedio je i u utrci (Monza 2008., Kina 2009.), a u dosadašnja četiri izdanja Velike nagrade Turske svaki puta je vozač s prve startne pozicije slavio i na kraju. Jednom je to pošlo za rukom Kimiju Räikkönenu, a čak tri puta Felipeu Massi.

Društvo Nijemcu u prvom startnom redu pravit će vodeći u ukupnom poretku, Britanac Jenson Button, dok su drugi red zauzeli vozači istih ekipa, ali u obrnutom redoslijedu. Treći je Rubens Barrichello, a četvrti Mark Webber.

Peti je Jarno Trulli u Toyoti ispred dva Ferrarija, Räikkönena na šestom i Masse na sedmom mjestu. Osmi je Fernando Alonso, deveti Nico Rosberg, a prvih deset zaključuje Robert Kubica.

Svjetski prvak Lewis Hamilton doživio je još jedne razočaravajuće kvalifikacije zauzevši tek 16. mjesto.

Sedma utrka sezone na rasporedu je u nedjelju u 14 sati po bosanskom vremenu. VN Turske, kvalifikacijski trening:

1. Sebastian Vettel (RBR-Renault) 1:28.316

2. Jenson Button (Brawn-Mercedes) 1:28.421

3. Rubens Barrichello (Brawn-Mercedes) 1:28.579

4. Mark Webber (RBR-Renault) 1:28.613

5. Jarno Trulli (Toyota) 1:28.666

6. Kimi Räikkönen (Ferrari) 1:28.815

1. Felipe Massa (Ferrari) 1:28.858

2. Fernando Alonso (Renault) 1:29.075