Besana noć se isplatila
0

Mađarska: Vettelu posljednji trening uoči kvalifikacija

Sebastian Vettel
Nijemac Sebastian Vettel ostvario je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga uoči 11. utrke Svjetskog prvenstva Formule 1, Velike nagrade Mađarske koja se vozi na stazi Hungaroring u nedjelju.

Pilot Red Bulla odvozio je najbrži krug u vremenu 1:21.168, dok je drugoplasirani Španac Fernando Alonso (Ferrari) zaostao 301 hiljadinku sekunde. Izgleda da se besana noć mehaničara Red Bulla ipak isplatila. Naime, aktuealni svjetski prvak nije bio zadovoljan u petak sa svojim bolidom pa su njegovi mehaničari proveli cijelu noć podešavajući njegovu "jurilicu". Vettel je odvozio 17 krugova za vrijeme treninga, dok je Alonsu 13 bilo dovoljno.

Treće plasirani bio je Britanac Jenson Button (McLaren) koji je za pobjednikom zaostao 471 tisućinku, dok je drugi vozač Red Bulla, Mark Webber, zauzeo četvrtu poziciju sa 447 hiljadinki zaostatka. Najbrži čovjek prva dva slobodna treninga, Lewis Hamilton (McLaren), nije se iskazao na posljednjoj probi uoči kvalifikacija pa je završio na tek sedmoj poziciji sa velikim zaostatkom od sekunde i pol.

Sedmerostruki svjetski prvak oktanskog sporta, Michael Schumacher (Mercedes), ostvario je osmo vrijeme, dok je njegov timski kolega i sunarodnjak Nico Rosberg bio šesti.