Formula 1
18

Formula 1: Hamilton trijumfom u Monaku ostvario prvu pobjedu u sezoni

(Foto: EPA)
Britanski vozač Lewis Hamilton pobjednik je Velike nagrade Monaka. Ovo je prva pobjeda za Hamiltona u ovoj sezoni Formule 1.

Vozač Mercedesa Hamilton je posljednji put slavio u oktobru prošle godine kada je ovjerio titulu. Iza Hamiltona, sa 7,252 sekundi zaostatka, drugo mjesto zauzeo je Daniel Ricciardo iz Australije koji vozi bolid Red Bull Racinga. Na postolju je kao trećeplasirani i Sergio Perez iz Meksika koji je za Hamiltonom zaostao 13,8 sekundi.

Zatim slijede Sebastian Vettel (Ferrari) i Fernando Alonso (McLaren Honda) koji su zaostali 15,8 sekundi, odnosno jednu minutu i 25 sekundi. Vodeći vozač u ovoj sezoni, Hamiltonov timski kolega Nico Rosberg zauzeo je sedmo mjesto i sada je Hamilton smanjio razliku za njim sa 43 na 24 boda.

Utrku u Monaku nisu završili Ericsson, Nasr, Verstappen, Magnussen, Kvyat, Raikkonen i Palmer koji je imao težak udes. Velika kiša u Monacu otežavala je vozačima utrku.

Ovo je bila šesta utrka sezone i druga pobjeda za Hamiltona na stazi u Monaku.