sport
34

FK Sarajevo osvajač Kupa BiH

Sarajevo-X
FK Sarajevo je večeras na stadionu Koševo u revanš utakmici finala Kupa uspjelo odigrati neriješeno 1:1 protiv Širokog Brijega i sa ukupnim rezultatom 2:1 osvojiti Kup BiH po četvrti put u historiji.

Utakmica je završila neriješenim rezultatom 1:1. Prednost od jednog gola iz prvog susreta finala pokazala se presudnom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Sarajeva, koje je došlo u vodstvo u 42. minuti pogotkom Obuće. Drugo poluvrijeme je pripalo gostima iz Širokog Brijega, koji su do izjednačenja došli pogotkom Juričića u 66. minuti.

U utakmici koja se igrala pred oko 14.000 gledatelja, crvene kartone su dobili Avdić (84.), Osmanhodžić (90.), Hadžić (90.) kod Sarajeva, te Ivić (90.) i Dujmović (90.) kod Širokog Brijega. Posljednja četvorica su isključena u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je došlo do koškanja među igračima na sredini terena.

FK Sarajevo je tako ukupnim rezultatom 2:1 osvojilo Kup BiH i predstavljati će iduće godine BiH u Kupu UEFA.