sport
0

Clementu zlatu na 400 m s preponama, ruskinje najbolje u skoku s motkom i udalj

FENA
Amerikanac Kerron Clement osvojio je naslov svjetskog prvaka na 400 metara s preponama na Svjetskom atletskom prvenstvu u Osaki.

Clement je dionicu prešao za 47 sekundi i 61 stotinku i tako istrčao najbolji rezultat sezone u svijetu.

Srebrenu medalju osvojio je Felix Sanchez iz Dominikanske Republike, a bronzu Poljak Marek Plawgo.

U skoku s motkom u ženskoj konkurenciji slavila je Ruskinja Jelena Isinbajeva sa preskočenih 4,80 m. Druga je bila Čehinja Katerina Badurova (4,75), a treća Ruskinja Svetlana Feofanova (4,75).

Zlatnu medalju u skoku udalj osvojila je Ruskinja Tatjana Lebedeva (7,03). Slavlje Rusije upotpunile su Ludmila Kolčanova (6,92) i Tatjana Kotova (6,90) osvajanjem srebrenog, odnosno bronzanog odličja.