0

Cerić u repasažu, Mekić i Subotić eliminirani na startu EP-a

FENA
Amel Mekić završio nastup u kvalifikacijama (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Na Evropskom prvenstvu u džudu u Čeljabinsku u kvalifikacijskim borbama danas je nastupilo troje bh. takmičara, a najuspješnija je bila Larisa Cerić.

Bivša svjetska juniorska prvakinja je u kategoriji + 78 kg izborila nastup u repasažu, nakon što je u posljednjoj borbi za prvo mjesto u grupi i plasman u polufinale poražena od Slovenke Lucije Polavder.

Cerić je prethodno savladala Ukrajinku Irinu Kindzersku. Bh. džudistkinja će se u prvom kolu repasaža boriti s Francuskinjom Anne Sophie Mondiere. Amel Mekić i Dražen Subotić nastup su završili u kvalifikacijama.

Mekić je u kategoriji do 100 kg u prvom kolu poražen od Šveđanina Martina Paceka, dok je Subotić također na startu takmičenja izgubio od Izraelca Ora Sassona.

Borbe za plasman počinju u 14 sati po srednjoevropskom vremenu.