Brat i sestra Manaudou sa zlatnim plivačkim medaljama na Igrama

4
1
4
Florent Manaudou
Florenta Manaudoua, iznenađujućeg pobjednika finalne utrke na 50 metara slobodno na Olimpijskim igrama u Londonu, čekala je nakon utrke njegova velika i zagrižena navijačica – sestra Laure.
Francuski 21-godišnji plivač, najmlađi od svih osam finalista, trijumfirao je s vremenom 21.34. Pridružio se tako na najvišem pobjedničkom olimpijskom postolju svojoj slavnoj sestri Laure, koja je prije osam godina u Ateni osvojila zlato na 400 slobodno, čime je postala prva francuska plivačica s olimpijskom titulom u historiji.

"Jednostavno mi je čestitala i rekla koliko je ponosna na mene. Nije tu bilo puno riječi, mi se jako dobro razumijemo", veli Florent.

Florent i Lure su prvi brat i sestra u historiji plivanja na Igrama koji su oboje osvajači zlatne medalje. U sedamdesetima je Amerikanka Shirley Babashoff osvojila dva zlata, a njezin brat Jack je uzeo srebro.

Florent Manaudou je uoči ovih Igara imao tek deseto najbrže vrijeme na svijetu na 50 slobodno. Kaže da mu je jedini cilj bio ući u finale. U kojem je za zlato otplivao 21.34, osobni rekord.

Donio je Francuskoj već četvrto zlato u Londonu. Francuzi nikada na jednim igrama nisu osvojili više od jednog zlata u plivanju, prije Londona ukupno tek tri. Sada ih imaju već sedam. Prije Manaudoua su se zlata dokopali plivači u štafeti 4x100 slobodno, Camille Muffat na 400 slobodno i Yannick Angel na 200 slobodno.