sport
0

Bosna ostvarila prvu pobjedu u Ligi 6

NINA
Sinoć je u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu, u okviru prvog kola košarkaške Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine domaća ekipa Bosne savladala ekipu Hercegovca iz Bileće rezultatom 89:80 (26:19, 22.20, 25:19, 16:22).

KK Bosna ASA Sarajevo: Marković 24, Železnik 2, Kovačević 6, Parežanin 8, Kadić, Bavčić 5,Demić, Šaporac 1,Bašić, Subašić 6, Bukva 9, Bajramović 28 Trener: Mensur Bajramović

KK Hercegovac Bileća: Vukalović 8, Vujović, Pavlović 7, Kisić, Mladenović 2, Kapor 2, Topčov 16, Jojić 10, Marković 14, Knežević 3, Vuković, Zirojević 18 Trener: Miro Vukoje

Suci: Milan Adamović (Banjaluka), Bojan Jovanović (Banjaluka) i Aco Okuka (Kiseljak) Delegat: Jasmin Hurtić (Doboj)

Pet ličnih: Saša Topčov (Hercegovac) 34.minut

Bosna je odlično ušla u utakmicu i već u trećoj minuti povela sa 7:2, a zatim i sa 11:4. Najbolji domaći igrač Nenad Marković u 6. minuti tricom, a zatim i polaganjem odvodi Bosnu na +10. Prva četvrtina završava prednošću Bosne od 26:19.

U drugoj četvrtini gosti ponajviše zahvaljujući iskusnom Zirojeviću dolaze na samo četiri koša zaostatka- 30:26, ali ulaskom Subašića koji pogađa dvije trojke zaredom i koševima 20-godišnjeg Bavčića Bosna povećava prednost na trinaest razlike koju drži do 19. minute. Gosti do poluvremena smanjuju na 48:39.

Bosna na krilima Markovića (24 poena, 6 asist., 3 oduzete lopte, 2 skoka) i Bajramovića (28 poena, 6 skokova, 2 blokade) u trećoj četvrtini odlazi na nedostižnih sedamnaest poena razlike 68: 51.

Posljednji period počinje dobrom igrom Hercegovca koji pravi mini seriju od 6:0, ali kada god su se igrači iz Bileće približili domaćim na manju prednost, odgovornost su preuzimali Marković i Bajramović i vraćali prednost Bosne na desetak poena. Kada je trener Bosne Bajramović promijenio najbolju postavu igrači Bileće uspijevaju smanjiti razliku koja 1 minut i osamnaest sekundi prije kraja tricom Jojića pada na +5- 85:80. Na kraju Bosna bacanjima Kovačevića i Kenana Bajramovića, koji je morao opet ulaziti na parket, ostvaruje poene koji joj donose prvu pobjedu.

Kod gostiju bolji od ostalih bio je Tomica Zirojević s 18 poena i 6 skokova, ali nije mogao bez pomoći suigrača, posebno Topčova koji se u ovoj utakmici nije pokazao u najboljem svjetlu i pored postignutih 16 poena.

Konačnih i zasluženih 89: 80 za ekipu Bosna ASA.