sport
0

Bosna ASA BHT - Široki ERONET 85:69

FENA
Bosna ASA BH Telecom je u prvom finalnom susretu play-offa košarkaškog prvenstva BiH večeras u Sarajevu savladala ekipu Široki ERONET sa 85:69 (28:14, 23:14, 19:17, 15:24).

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 20 minuta igre, kada je Bosna, zahvaljujući raspoloženim Markoviću i Powellu, došla do 23 poena prednosti.

U drugom poluvremenu, posebno u posljednjoj četvrtini gosti iz Širokog Brijega zaigrali su mnogo bolje, ali su do kraja meča uspjeli samo ublažili poraz.

Najefikasniji kod Bosne bili su Marković sa 23 i Powell sa 20, a kod Širokog Opačak sa 18 i Džidić sa 15 poena.

Uzvratna utakmica na rasporedu je u srijedu u Širokom Brijegu. U slučaju pobjede Širokog domaćin treća utakmica bit će ekipa sa boljom koš razlikom iz prva dva meča.