15

Bolt i Williams najbolji svjetski sportisti prema izboru novinara

Usain Bolt (Foto: AFP)
Jamajčanski atletičar Usain Bolt i američka teniserka Serena Williams proglašeni su najboljim svjetskim sportašima u 2013. godini u izboru Međunarodnog udruženja sportskih novinara (AIPS).

Bolt je na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Moskvi osvojio zlatne medalje na 100, 200 i 4x100 metara što mu je donijelo 1282 boda u anketi AIPS-a. Drugo je mjesto osvojio svjetski prvak u Formuli 1 Sebastian Vettel s 499 bodova, a treće portugalski nogometaš Real Madrida Cristiano Ronaldo s 437 bodova.

Serena Williams je nagradu za najbolju svjetsku sportašicu zaslužila ponajprije osvajanjem Roland Garrosa, US Opena i WTA Championshipsa. Novinari iz 96 zemalja svijeta su joj dodijelili 915 bodova. Ruska motkašica Jelena Isinbajeva je dobila 644, a jamajčanska sprinterica Shelly-Ann Fraser-Pryce 551 bod.

Naslov ekipe godine uvjerljivo je pripala nogometašima Bayerna (1707) koji su slavili ispred košarkaša Miamija (579).