{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


BiH dobila 49 novih taekwondo majstora

S
23.2.2009. u 13:07
0
1
BiH dobila 49 novih taekwondo majstora
0
BiH dobila 49 novih taekwondo majstora
U nedjelju 22. februara, pred više stotina gledalaca u sportskoj dvorani OŠ "Ruđer Bošković" u Orašju, održano je polaganje za crne pojaseve, za klubove sa područja cijele BiH.
Domaćini samog polaganja bili su odgovorne osobe taekwondo klub Orašje, a isto je održano pod pokroviteljstvom taekwondo Saveza BiH. 70 kandidata iz 20 klubova iz Livna, Tomislavgrada, Prijedora, Posušja, Dervente, Srebrenice, Ugljevika, Bijeljine, Kreševa, Usore, Orašja, Kaknja, Mostara, Zenice, Tuzle i Sarajeva su polagali za zvanja crni pojas 1., 2., 3. i 4. DAN pred ispitivačem Anđelkom Vučenikom, majstorom taekwondoa 7. DAN koji dolazi iz Zagreba, gdje je također licencirani ispitivač za crne pojaseve.

Kandidati su svoje znanje pokazali izvodeći školsku tehniku u kretanju, atraktivne udarce nogom u skoku, po ćemu je taekwondo jedinstven, izvodeći zadane forme, samoodbrane, borbu i lomljenjem dasaka.

"Ovo polaganje za crne pojaseve je jedan pomak za taekwondo u Bosni i Hercegovini. Polako ali sigurno ovaj olimpijski sport na našim prostorima napreduje i širi se. U organizacionom smislu taekwondo savez BiH čini sve da se taekwondo unaprijedi i da se postignu što bolji rezultati na evropskim i svjetskim takmičenjima. Ovo polaganje za crne pojaseve je još jedan dokaz za to", kaže Belmir Berberović, generalni sekretar taekwondo Saveza BiH.

Kandidati koji su položili za zvanje 1. POOM (crni pojas za mlađe od 15 godina):
Bahra Avdović, Elvedin Avdović, Irfan Mulalić, Nedžma Mulalić (Novi Grad Sarajevo), Tomislav Janjić (Orašje), Elmedin Čekrlija, Muaz Plećan, Anes Halilović (Zlatni Ljiljani).

Kandidati koji su položili za zvanje crni pojas 1. DAN:
Boris Knezović, Svjetlan Mihić (Crostar), Emir Adilović (Teken), Armin Gredić (Novi Grad Sarajevo), Emela Mujić (Nur), Valentina Galinac (Slavija) Emir Šečić, Elvin Mehmedović, Adis Škiljo (Usora), Zoran Janjić, Branimir Sebastijan, Miljenko Janić, Alen Ikić, Ana Marija Iljić, Suzana Tomašević, Marijana Tomašević (Orašje), Selma Valjevac (Akademija Zejd), Ivona Filipović (Kreševo), Aleksandar Marić, Maja Stojković (Derventa), Admir Čolić (Black Belt), Marija Krajina, Mara Bagarić (Koryo), Danijel Boban, Petar Boban (Posušje), Samir Muhibić, Eldin Horman, Sanela Šarić, Nejra Selimović, Adnan Topalović (Zlatni Ljiljani), Haris Mujkanović, Aldin Sofić, Suljo Mahmić, Saudin Jukić, Elmana Jusupović, Šejla Jusupović, Amila Smaka (Zenica).



Kandidati koji su položili za zvanje 2. POOM (crni pojas za mlađe od 15 godina):
Belmin Memija, Alen Čukurija, Nejla Kaljanac (Novi Grad Sarajevo).

Kandidati koji su položili za zvanje crni pojas 2. DAN:
Birnas Ibrahimagić (Teken), Armin Travančić (Usora), Josip Mijić (Orašje), Ivan Zrinušić (Koryo), Emina Ortaš, Tomislav Pavić (Magone).

Kandidati koji su položili za zvanje crni pojas 3. DAN:
Jasmin Mujanović (Akademija Jale), Bojan Lalić (Novi Grad Sarajevo), Goran Teofilović (Derventa), Emir Skopljak (Zenica).

Kandidati koji su nostrificirali svoje diplome:
Mladen Ristić (Guber), Svjetlan Vujadinović (Wolf), Edin Bisanović (Beck Belt) za 1. DAN i Ahmet Dilek (Zlatni Ljiljani) za 4. DAN

Kandidati koji nisu zadovoljili na ispitu: Dženan Kalabušić (Novi Grad Sarajevo), Bojana Šavrljuga (Derventa), Asim Mujić, Semir Imamović, Amer Begić (Nur), Mario Puškarić (Orašje).

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: