Svjetsko prvenstvo u Dortmundu
0

Bh. stonoteniserke bore se za nastup u Drugoj diviziji

FENA
Ženska stonoteniska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugo mjesto u L-grupi Treće divizije na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Dortmundu.

U posljednjem, 5. kolu prve faze takmičenja bh. stonoteniserke pobijedile su Gvatemalu sa 3:2. Pobjede za bh. tim izborile su Emina Hadžiahmetović, koja je slavila u oba meča, dok je odlučujući bod osvojila Dragana Kerkez.

Sa četiri pobjede i jednim porazom ekipa BiH zauzela je drugo mjesto u grupi, a u nastavku takmičenja će se boriti za plasman u Drugu diviziju.

Muška reprezentacija BiH, koja se u takmiči u Drugoj diviziji (F-grupa), večeras se od 19 sati sastaje s Italijom.

Nakon četiri kola izabranici selektora Vladimira Ivaneka dijele četvrto mjesto s Holandijom i Škotskom, uz omjer od jedne pobjede i tri poraza.

U drugoj fazi takmičenja najbolji bh. stonoteniseri borit će se za opstanak u Drugoj diviziji, odnosno za plasman od 37. do 48. pozicije.