sport
16

Bh. košarkaši doživjeli poraz i od Hrvatske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije susjedne Hrvatske rezultatom 97:79 na turniru u Zagrebu.

Naši igrači su bolje otvorili meč i za kratko vrijeme stekli prednost od pet koševa, 13:8, nakon čega su se razigrali Hezonja i Bogdanović koji su bili kreatori preokreta Hrvatske. Susjedi su tako prvu četvrtinu okončali sa tri koša prednosti, 19:16.

I nakon drugog perioda Hrvatska je imala plus tri, a naša igra tokom ove dionice bila je zadovoljavajuća, što se posebno odnosi na odbranu.

Treća četvrtina i ovog je puta bila naša boljka. Posustali smo i susjedima dozvolili da se raspucaju. Hrvatska je tako zahvaljujući odličnom procentu šuta u ovom periodu, četvrtu četvrtinu dočekala sa prednošću od 12 koševa.

U posljednjoj je četvrtini domaći tim igrao onoliko koliko je bilo otrebno da se održi prednost. Naši su se u jednom trenutku rezultatski približili, ali je do kraja Hrvatska dominirala ostvarivši ubjedljivu pobjedu.