Premiership
0

Arsenal slavio u Birminghamu

FENA
Nogometaši Arsenala pobijedili su u Birminghamu Aston Villu sa 4:2 u prvoj utakmici 15. kola engleske Premier lige i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Arsenal sada ima bod više od Manchester Uniteda i Chelseaja, koji imaju i utakmicu manje.

Londonski klub odlično počeo utakmicu, a u završnici prvog poluvremena postigao je dva gola. U 39. minutu Andrej Aršavin je preciznim udarcem s ivice kaznenog prostora poslao loptu u mrežu, a u posljednjim trenucima prvog dijela meča Nasri je povisio na 2:0.

Aston Vila je u 52. minutu smanjila zaostatak, pošto je Clark snažnim udarcem s 18 metara savladao golmana gostiju Fabianskog.

Arsenal je na 1:3 povisio u 56. minutu preko Chamakha, a nadu Aston Villi vratio je Clark u 71. minuti svojim drugim golom.

Konačan rezultat postavio je Wilshere, koji je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao svoj prvi premierligaški gol.