Amel Mekić osvojio srebro, Larisa Cerić bronzanu medalju

0
38
0
Larisa Cerić
Na XVII Mediteranskim igrama u turskom gradu Mersinu, šesti dan takmičenja stigle su i prve medalje za našu zemlju.
Naš najbolji džudista do 100 kilograma Amel Mekić osvojio je srebrenu medalju. Mekića je u borbi za zlato porazio Egipćanin Riad Darwish.

Larisa Cerić, naša najbolja džudistkinja do 78 kilograma, osvojila je bronzanu medalju pobjedivši u borbi za treće mjesto Alžirku Soniu Asselah.

Dražen Subotić naš treći predstavnik u džudu preko 100 kilograma, danas je završio svoj nastup. Subotić je pobijedio jednu od tri borbe što nije bilo dovoljno za medalju.

"Kako sam i najavljivao, dvije medalje smo uspjeli osvojiti. Mekić i Larisa su bili kandidati za medalju, to su i opravdali. Malo sam više očekivao od Mitra Mrdića, koji je nespretno izgubio, ali ipak na kraju svega zadovoljan sam nastupima naših reprezentativaca", istekao je Branislav Crnogorac, selektor džudo tima BiH.

Branisalv Crnogorac i Amel Mekić

Večeras u 20:45 po našem vremenu, fudbalska reprezentacija igra svoju treću utakmicu grupe “A” protiv domaćina Turske. Pobjeda nam donosi plasman u polufinale.

Džemal Bošnjak naš četvrti bokser do 81 kilograma nastupa večeras u 19:00 sati.