Svjetsko prvenstvo u judou
0

Amel Mekić i Larisa Cerić eliminirani u 2. kolu

FENA
Bosanskohercegovački predstavnici u judou - Amel Mekić i Larisa Cerić eliminirani su u 2. kolu Svjetskog prvenstva, koje se danas završava u holandskom Rotterdamu.

Nakon što je na startu bio slobodan, Mekić je u kategoriji do 100 kg u 2. kolu poražen od Tadžikistanca Muhamadmuroda Abdurahmonova. Zlatnu medalju osvojio je Maksim Rakov iz Kazahstana, koji je finalu bio bolji od Holanđanina Henka Grola.

Osamnaestogodišnja Travničanka Larisa Cerić u najtežoj kategoriji - više od 78 kg također je u 1. kolu bila slobodna, dok je učešće na SP završila nakon poraza od Turkinje Gulasah Kocaturk. Titulu svjetske prvakinje u ovoj kategoriji je osvojila Kineskinja Tong Wen, koja je u finalu savladala Britanku Karinu Bryant.

Najviše uspjeha na SP zabilježili su predstavnici Japana sa osvojenih pet madalja (tri zlata), ispred Južne Koreje i Rusije.

NA SP u Rotterdamu učestvovalo je 430 najboljih svjetskih judista i judašica iz 104 zemlje.