Aleksandra Samardžić osvojila srebro na Omladinskim olimpijskim igrama

19.8.2014. u 13:29
34
14
34
Mlada bh. džudistkinja Aleksandra Samardzić je ostvarila fenomenalan rezultat osvojivši drugo mjesto na Omladinskim olimpijskim igrama (YOG) koje se održavaju u kineskom gradu Nanjingu.
Aleksandra Samardžić
Aleksandra se plasirala u finale u kategoriji do 78 kg savladavši predstavnice Francuske i Španije. U meču za prvo mjesto izgubila je od reprezentativke Hrvatske Brigite Matić.

Aleksandrina medalja predstavlja veliki uspjeh za bh. sport, te daje poticaj mladim sportistima u BiH da slijede njen primjer. Olimpijski komitet BiH je, iako nebudžetski korisnik, bez pomoći državnih organa obezbijedio novac za pripreme i učešće na kvalifikacionim takmičenjima, te je ponosan na ostvareni rezultat Aleksandre kao i na kontinuitet osvajanja medalja bh. sportista na Olimpijskim igrama mladih.

Podsjećamo da je ovo treća medalja za BiH na YOG, naime 2010. godine u Singapuru Damir Džumhur (tenis) i Eldin Omerović (judo) su osvojili bronzane medalje na ovom prestižnom višesportskom takmičenju.