sport
16

Admir Zukan imao uspješnu godinu: Na svjetskoj rang listi trenutno sam na 7. mjestu

Piše: Edin Isanović
Admir Zukan, član Karate kluba Nokachi iz Sarajeva jedan je od najtrofejnijih bh. karatista. Višestruki državni šampion i kapiten bh. reprezentacije imao je uspješnu godinu iza sebe.

U karijeri je do sada osvojio četiri medalje na Evropskom i dvije na Svjetskom prvenstvu. Kruna dugogodišnjeg rada došla je 2014. osvajanjem bronzane medalje na kontinentalnoj smotri u pojedinačnoj konkurenciji kategoriiji + 84 kg u njemačkom Bremenu.

Također, na Mediteranskom prvenstvu u Baru bio je treći, a na Balkanskom prvenstvu u Ohridu došao do srebra.

Na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu održanom u finskom Tampereu bio je blizu pobjedničkog postolja.U izuzetno jakoj konkurenciji završio je na solidnoj petoj poziciji.

“Na svjetskoj rang WKF listi trenutno se nalazim na 7. mjestu, što potvrđuje kontinuitet ostvarivanja vrhunskih rezultata. Sljedeći cilj je dobar rezultat na EP koje će se u martu održati u Istanbulu”, kazao je za Klix.ba Zukan.