NHL doigravanje
0

Gdje je nestao pak?

Dvije pune minute trajala je potraga za pakom nestalim negdje u bespućima hokejaške opreme finskog golmana Chicago Blackhawksa Antiija Niemija.

Bizarni nestanak paka dogodio se pred kraj prve trećine pete utakmice prvog kruga NHL doigravanja na Zapadu između domaćih Chicago Blackhawksa i gostujućih Nashville Predatorsa.

Finski je golman sjajno zaustavio oštar udarac 22-godišnjeg novajlije u redovima Predatorsa Nicka Spalinga. Problem je bio u tome što pojma nije imao gdje je završio pak. Nisu ga mogli pronaći niti sudije, pa su, nakon što su golmana pretresli kao potencijalnog teroristu na aerodromu, počeli gledati nije li se možda pločica sakrila negdje u unutrašnjosti mreže.

Nakon pune dvije minute traganja, kapiten Chicaga Jonathan Toews odmotao je majicu svog saigrača i pak se napokon skotrljao na led.

"Pa tu je!", gestikulacijom je rekao 22-godišnji centar Blackhawksa čudeći se kako ga sudije nisu uspjele pronaći.

Pak je morao biti pronađen zbog opasnosti da se, u slučaju da se nastavilo igrati drugim pakom, istovremeno pred golom domaćih ne nađu dva instrumenta za igru.

"Finac kao da je porodio pak", uz smijeh su na kraju primijetili komentatori na NBC-ju.

Chicago je u dramatičnoj utakmici golom Mariana Hosse u produžetku slavio 5-4 pobjedu povevši 3-2 u seriji.