{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Viagra uzrokuje iznenadne probleme sa sluhom

S
19.5.2011. u 19:47
0
1
Viagra uzrokuje iznenadne probleme sa sluhom
0
Viagra uzrokuje iznenadne probleme sa sluhom
Iako dokazano pomaže u seksualnom životu, čini se da Viagra ima i negativne učinke, a to je gubitak sluha.
Male plave tablete Viagre koje uzimaju mnogi muškarci bi mogle uzrokovati čak i potpunu gluhoću. Do sada je u svijetu registrovano nekoliko stotina slučajeva u kojima je došlo do iznenadnog gubitka sluha.

Korisnici Viagre u SAD-u su upozoreni da lijek može oštetiti sluh, a britanski specijalisti su potvrdili istu opasnost, piše Daily Mail.

Do sada je otkriveno 47 slučajeva gubitka sluha u jednom ili u oba uha kod muškaraca koji su korisnici Viagre i sličnih lijekova poput Cialisa i Levitre.

Prosječna starost osoba koje su imale problema sa sluhom nakon korištenja Viagre je 57 godina, iako su dvojica muškaraca imala po 37 godina.

Još uvijek nije poznato koliko dugo problemi sa sluhom traju, ali slična oštećenja sluha koja se dogode zbog infekcija i izloženosti buci, obično uzrokuju trajno oštećenje.

Korisnicima Viagre, Cialisa i Levitre se savjetuje da ukoliko osjete da imaju poteškoća sa sluhom odmah prekinu koristiti lijekove i obrate se doktoru.

Naučnici nisu sigurni kako Viagra oštećuje sluh, ali bi razlog za to mogao biti lanac hemijskih reakcija koje negativno utječu na unutrašnje uho. Neki kažu i da izvještaji o neželjenim reakcijama organizma korisnika ne dokazuju da su pomenuti lijekovi njihovi direktni uzročnici.

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: