Zlatko Lagumdzija i Sefer Halilovic su rjesenje ! ! !

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

PostPostao/la digger dana 18/02/2006 22:59

Evo i dijaspore da sanja. :)

Ja stvarno nemam veze sa stanjem u domacoj politici izuzev kroz pracenje stampe da bih mislio da znam ko bi bio bolji ili ne, ali, mislim da ni Silajdzic niti Halilovic ne bi trebali da budu izabrani.

Ne znam zasto se okretati "isluzenim" kao sto je Silajdzic. On je meni nekako bio "drugi" u drzavi kao sto je Mesic bio uz Tudjmana. Ali, Mesic je imao cvrste moralne i politicke stavove koje je javno izricao, branio, i ostajao na njima. To nisam primjetio kod Harisa izuzev da je bio dobar i poslusan Alijin saradnik. Neko ko je solidan dio tima ali ne i vodja. A da je bio bolji vodja, bio bi danas na samom politickom vrhu.

Znaci, BH problem je da treba vodju. Sto me vraca na Halilovica. Shvatam da je posten covijek i sposoban ratnik, ali bez ikakvog iskustva da bude par koraka unaprijed od ostalih kada se radi o politici. Zato bi Halilovic bio najidealniji da vodi MUP a ne vladu.

Drzavu bi konacno trebao da vodi neko ko je "svjetski covijek", sta god mu to znacilo. Dakle neko ko ce se normalno osjecati u visim krugovima, govori najmanje Engleski, koji je vidio svijeta i jasno mu je da se ovakva drzava ne cisti kroz jaranluk i veze, nego uz osmijeh ali bez pardona.

Da li takvog BH ima to ne znam.

(Geez... pa ja gore opis'o sebe! :) )
digger

PostPostao/la FX1 dana 18/02/2006 23:25

slazem se s diggerom.

brate, oba predlozena kandidata su se vec oprobali i, svaki na svoj nacin, propali. Lagumdzija je vec bio minitar vanjskih poslova i kakve je fajde donio? Krahirao zajedno s svojom vladom do te mjere da je na sljedecim izborima desetkovao glasace a potom se i njegova partija raspala. Istrosen materijal!

Halilovic, hm, ma dajte. Pa i taj se oprobao. Sada zvuci kao general poslije bitke. Izasao rata - pa kako bi on ujedino zemlju. JNA obrazovanje, visoku politiku ni vidio nije, internacionalno iskustvo i strani jezici nula. Nikad nije posteno ni vidio svijet.

Gdje ca nas ta dvojica odvesti..?

Sad cu opaliti klise ali, trebaju novi, mladi, visoko obrazovni, pametni, ljudi koji znaju strane jezike (ne samo jedan), imaju svjetsko iskustvo i sto je najvaznije, voljni su se upustiti u takvu avanturu kao sto je BiH.

Trazimo takve. Ima li ko?
FX1

PostPostao/la dizZaster dana 18/02/2006 23:30

Prenj je napisao/la:Pusti medije, vjeruj svojim ocima.

Meliha Alic je :
- član Predsjedništva Stranke za BiH,
- član Izvršne komisije SBiH,
- predsjednica Kantonalnog vijeća SBiH Sarajevo,
ali Meliha Alic je i vlasnica tri (3) apartmana na Bjelasnici.

Znas li kojom su samo brzinom razvucene gasne instalacije do gore, da se nasa elita moze lijepo grijati?

Dobro naplaceni patriotizam Stranke za BiH.

PREDSJEDAVAJUĆA SKUPŠTINE KANTONA

Meliha ALIĆ

BIOGRAFIJA

DATUM I MJESTO ROĐENJA: 12 05. 1948. U Brčkom

BRAČNI STATUS: Udata i majka jednog djeteta

OBRAZOVANJE

- diplomirala na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, odsjek za matematiku i nacrtnu geometriju.

RADNI I PROFESORSKI ANGAŽMAN

- 1971.-1992. godine profesor matematike u matematičko-imformatičkim odjeljenjima Druge imnazije u Sarajevu (pod njenim rukovodstvom na Međunarodnim olompijadama iz matematike pet učenika osvojilo olimpijske medalje)

- 1992. god. osnovala je ratnu školu u Novom Sarajevu,

- 1993.- 2003. god. direktor Druge gimnazije u Sarajevu,

- 1994. god osniva Klub "Mladi talenti", koji okuplja nadarenu i talentovanu djecu (kroz ovaj kulb prošlo je više hiljada djece)

- 1994. god. imenovana za vođu olimpijske ekipe Bosne i Hercegovine na Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi u Hong Kongu (Tom prilikom osvojena je i prva olimpijska medalja za Bosnu i Hercegovinu),

- 1997. god - 2000-te intezinvno radi na pripremi škole i nastavnog kadra za uvođenje Međunarodnog programa u nastavu Druge gimnazije Sarajevo.

- 2000-te god. uvodi IB Diploma program (program međunarodne mature u sklopu kojeg se nastava izvodi na engleskom jeziku i nakon čijeg polaganja učenici dobivaju Internacionalnu diplomu koja je verificirana u preko 150 zemalja svijeta),

- koautor udžbenika "Matamatika za I razred gimnazije".

- učestvuje u izradi nastavnih planova i programa i reformi obrazovnog sistema u BiH.

DRUŠTVENO-POLITIČKI RAD

- članica i osnivač mnogih nevladinih organizacija

- 1996. god. jedan od osnivača Stranke za BiH,

- član Predsjedništva Stranke za BiH,

- član Izvršne komisije SBiH,

- predsjednica Kantonalnog vijeća SBiH Sarajevo

- 1998.-2000.godine poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo (predsjednik Kluba poslanika) i delegat u Domu naroda Federacije BiH

- 2000.-2002. god. poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo, delegat u Domu naroda FBiH te dopredsjedavajuća Doma naroda F BiH

- 2002.-2006. god. poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo i Predsjedavajuća Skupštine Kantona Sarajevo, delegat u Domu naroda Federacije BiH.

PRIZNANJA I NAGRADE

- Šestoaprilska nagrada Grada Sarajeva za ukupan doprinos razvoju Grada Sarajeva u oblasti obrazovanja 2001. god.

- Zahvalnica Helsinškog komiteta, za rad na promociji i unapređenju ljudskih prava u Bosni i Hercegovni, 1998. god

- Zlatna plaketa sa samoprijegoran rad i afirmaciju Druge gimnazije Sarajevo.

- Nosilac mnogobrojnih diploma i certifikata za aktivno učestvovanje na mnogobrojnim seminarima, konferencijama i okruglim stolovima u zemlji i inostranstvu na teme obrazovanja, prava djece i omladine i afirmacije žena u društvu i politici-

- "Sintetičko okruženje za nacionalnu sigurnost" u organizaciji gencije SENSE iz Brisela i George C.Marchal Evropski centar za studije sigurnosti iz Garnišpartenkirhena u Njemačkoj (Američko-Njemački vojni centar);

- "Strateški okvir za održivi razvoj BiH" BH incijativa žena

- "EFP- Education for peace" - u oranizaciji Međunarodnog instituta Obrazovanje za Mir - Landagg International University Switzerland

- "CRS"- Saradnja roditelja i škole (iniciranje novih ideja, modernizacija nastave)

- "CIVITAS" - (Pomozimo im da budu sretniji - saradnja sa djecom sa posebnim potrebama)

- "Operacija - zrno pijeska" (zbližavanje mladih Evrope

- Ekologija i mi" (obrazovanje kroz ekologiju)

- "Škola tolerancije" (saranja Poljske i Bosne i Hercegovine)

- "Rad UN u školi" ili "UN-model" - pod pokroviteljstvom Američkog ambasadora i još mnogo toga

:D :D
dizZaster

PostPostao/la Vodenjak dana 18/02/2006 23:34

Den je napisao/la:Ni Zlatko a ni Sefer nisu rijesenje.Kako ce biti kad imaju prljave ruke.Nakrali su se kolko ti bog hoce.A Sefer Halilovic je Sandzaklija.Trebaju nam mladi i inteligentni ljudi,Bosanci bilo koje vjere,koji su "cisti" i koji razmisljaju na totalno drugaciji nacin(ne-nacionalisticki).Kako moze Sefer Halilovic biti prihvacen kad rat,vrlo osjetljiva stvar,jos uvijek?

Prvo, bog valjda ne krade, a drugo, mozes li nam reci sta je Zlatko ukrao?
Osim one naftarice, naravno.... :zzzz: :roll:
Vodenjak

PostPostao/la dizZaster dana 18/02/2006 23:48

Vodenjak je napisao/la:
Den je napisao/la:Ni Zlatko a ni Sefer nisu rijesenje.Kako ce biti kad imaju prljave ruke.Nakrali su se kolko ti bog hoce.A Sefer Halilovic je Sandzaklija.Trebaju nam mladi i inteligentni ljudi,Bosanci bilo koje vjere,koji su "cisti" i koji razmisljaju na totalno drugaciji nacin(ne-nacionalisticki).Kako moze Sefer Halilovic biti prihvacen kad rat,vrlo osjetljiva stvar,jos uvijek?

Prvo, bog valjda ne krade, a drugo, mozes li nam reci sta je Zlatko ukrao?
Osim one naftarice, naravno.... :zzzz: :roll:

citat;

22.11.2002

--------------------------------------------------------------------------------

Korupcija Zastrašujuće razmjere Lagumdžijinih zloupotreba

Amini Lagumdžija direktor Spahić bez tendera povjerio poslove od 159.170 KM

Iako "BH Telecom" ima vlastiti odjel marketinga, najmanje tri posla su "Ars Creativi" dodijeljena bez tendera * Polugodišnji obračun ove firmeiznosio 441.583 KM

Korisnici usluga najprofitabilnije firme u ovoj državi, "BH Telecoma", ove su godine na račun "Ars Creative" uplatili 159.170 KM.
Toliko je v.d. direktor "BH Telecoma" Amir Spahić, bliski prijatelj i odani kadar trenutnog predsjednika SDP-a BiH Zlatka Lagumdžije, uplatio na račun firme čiji je vlasnik Amina Lagumdžija.
Iako "BH Telecom" ima vlastiti odjel marketinga, najmanje tri posla dodijeljena su bez tendera gospođi Lagumdžija. Zato i ne čudi što je polugodišnji obračun "Ars Creative" iznosio 441.583 KM.

Novac za medije

U skladu sa sloganom bezobrazno skupog i monopolističkog "BH Telecoma" da su "dobre veze trajne", samo mjesec dana poslije imenovanja za v.d. direktora, Spahić gospođi Lagumdžija daje posao od nevjerovatnih 95.712 KM. Za kviz "Upitnik", koji emitira TV Mreža Plus, oglašavanje "BH Telecoma" radi isključivo Amina Lagumdžija.
Interne primjedbe uposlenih u odjelu marketinga pri "BH Telecomu" završavane su prijetnjom otkaza, a Mreži Plus poručeno je da ne može direktno dobiti reklamu bez posredovanja "Ars Creative", mada je to isplativije i pošti i televiziji.
Kako je stotinjak hiljada KM malo za nezasite apetite supruge predsjednika SDP-a, jer je on u imovinskom kartonu naveo da je njena mjesečna plaća 416 KM?!, poslušni Spahić namješta novi posao. U pitanju je 41.817 KM za "Ars Creativu", a usluga je reklamiranje u kvizu za mlade "Hugo" koji emitira FTV.
I u ovom, kao i u ostalim poslovima, "BH Telecom" usput plaća i porez na promet usluga u iznosu od deset procenata na svaki ugovoreni posao, odnosno rasterećuje Aminu Lagumdžija obaveze plaćanja nekoliko desetina hiljada KM državi.

Mreža korupcije

Smatrajući da marketing-služba "BH Telecoma" valjda nije sposobna zakupiti ni obični pano za reklamiranje, smješten kod benzinske pumpe u sarajevskom naselju Čengić-Vila, Amir Spahić i taj posao, vrijedan 21.614 KM, daje supruzi Zlatka Lagumdžije.
I iz ovog, kao i primjera koje je ranije naveo naš list o poslovima koje je Amini Lagumdžija dao Mufid Lojo, direktor "Poštanske banke BiH", (oko 40 hiljada KM), lahko je raskrinkati način poslovanja "Ars Creative" koju je Lagumdžija predstavljao firmom stručnjaka.
Njihova "prijateljstva" poznaju samo vlastiti ekonomski interes na štetu države ili, preciznije rečeno, on je dao funkcije Spahiću, Loji i braći Škrbić, a zauzvrat oni uplaćuju novac poreznih obveznika njegovoj supruzi, što je udžbenički primjer korupcije.

Adi HADŽIARAPOVIĆ

"Strom Telecomu" pošta dala 3,5 miliona KM

Iz izvora u "BH Telecomu" "Dnevni avaz" saznaje da je državni novac za obavljanje usluga davan i rusko-češkom "Strom Telecomu", koji kontroliraju braća Škrbić, a u BiH se pojavio zahvaljujući opet predsjedniku SDP-a i njegovoj stalnoj sklonosti ka telekomunikacijama koje su najprofitabilniji posao, ne samo u BiH.
Iako to nije bilo moguće provjeriti, "Avazovi" sagovornici tvrde da je vrijednost poslova oko 3,5 miliona KM.
dizZaster

PostPostao/la zavrzlama dana 18/02/2006 23:51

Dzaba sve... bilo kojeg politicara da izaberes ...po danasnjim standardima u BIH se gleda koje je vjeroispovijesti doticni..ako je srbin onda mu je zona djelovanja rs.ako je musliman zona djelovanja dio federacije,i tako isto za hrvata. Prakticki onaj ko je iz federacije/rs moze samo imati uticaj u entitetu iz kojeg dolazi,tako da se trenutno za bih samo mz bori jer su oni van BIH....jer danas se borit za BIH i biti bosanac je ugrozavanje nacionalnih interesa onih koji ne vole BIH.
zavrzlama

PostPostao/la Vodenjak dana 19/02/2006 01:03

dizZaster je napisao/la:Adi HADŽIARAPOVIĆ

"Strom Telecomu" pošta dala 3,5 miliona KM

Iz izvora u "BH Telecomu" "Dnevni avaz" saznaje da je državni novac za obavljanje usluga davan i rusko-češkom "Strom Telecomu", koji kontroliraju braća Škrbić, a u BiH se pojavio zahvaljujući opet predsjedniku SDP-a i njegovoj stalnoj sklonosti ka telekomunikacijama koje su najprofitabilniji posao, ne samo u BiH.
Iako to nije bilo moguće provjeriti, "Avazovi" sagovornici tvrde da je vrijednost poslova oko 3,5 miliona KM.

Aha...
Dnevni Avaz "saznaje"... :-) :roll:

Valjda je zbog te profitabilnosti telekomunikacija Lagumdzija izabran za clana Svjetske akademije nauka i umjetnosti. Osim njega, samo su jos dvojica Bosanaca to uspjela (dr Bozidar Matic i dr Faris Gavrankapetanovic)
Bas me zanima je li Avaz to "sazno"...

Ali, hebes nauku, a o kulturi i da ne govorim...

Bitno je da je on, kako Avaz saznaje, je li, lopov koji sve radi iz interesa.. :zzzz: :zzzz:
Vodenjak

PostPostao/la aldi dana 19/02/2006 14:18

Lagumdzija kada je bio MVP znalo se kakvu vanjsku politiku ima BiH i nisu nam se desavali blamovi, kao sada, da svaka ambasada vodi svoju politiku, svaki clan predsjednistva svoju...

Kada je odlazio u zvanicne posjete drugim drzavama docekivan je sa svim protokolarnim pocastima, dok sadasnji ministar, a i kompletna vlada sa Terzicem ne moze tako nesto dozivjeti ni u okolnim drzavama.

Ako ko iz BiH ima dobre kontakte u inostranstvu to je Lagumdzija i mislim da je on trenutno najbolji politicar za vanjsku politiku.

Sto se tice njegovih lopovluka i lopovluka njegove zene sve je rekao sud... Avaz je izgubio SVAKU parnicu protiv Lagumdzije, zbog klevetanja i iznosenja lazi.

Al, malo sam se udaljio od teme. Mislim da bi Halilovic bio dobar ekspert za oblast vojske i policije, ali ne i politicar. Prvo nema tog iskustva i obrazovanja, a drugo kako mislite da bi reagovala druga dva naroda na politicara-generala u drzavnoj vladi? Ne kazem ja da je Halilovic zlocinac, naprotiv, u Hagu je dokazao svoju nevinost i sto se tice ratne proslosti, covjek je cist, ali u zemlji u kojoj se ratovalo prije 10ak godina mislim da nije pametno bilo kojeg 'cistog' vojnika staviti na neku ministarsku poziciju.

Za Harisa ne znam sta bih vam rekao. Covjek mi je bio simpatican i mislim da je veoma pametan i iskusan politicar, ali zadnjih 5-6 godina, ako ne i vise se ponasa kao prava kurva... Hoda po svijetu, ne bavi se politikom, sve dok na red u BiH ne dodje neka ozbiljna tema, reforma... I onda se on pojavi kao najpametniji, da svima soli pamet kako treba napraviti reformu drzave, ukinuti entitete, provesti temeljnu reformu drzave isl... Lako je pametovati drugom kako treba da radi. O postenju i korisnosti njegove stranke necu ni da pricam....
aldi

PostPostao/la kekec dana 19/02/2006 14:25

Aldi, kratka i objektivna analiza. :thumbup:
kekec

PostPostao/la edinbug dana 19/02/2006 17:01

Kod nas je uvijek izgovor: svi su isti, nema se za koga glasati ...
Zasto ne kazemo posteno: NAROD (MI) JE NAJVISE KRIV ZA OVAKVO STANJE.
Sto je rat ucinio i sto su lopovi pokrali poslije rata, neko je ocekivao da Zlatko ili neko drugi ima carobni stapic pa da sve probleme rijesi za 18 mjeseci mandata.
Bicakcic i njegova SDA je penzionerima ukrala mislim tri ili cetiri penzije.2000-te dodže Alija Behmen za premijera pa vrati dvije i pol ukradene i ostale redovno isplaćivao, i kako bi "prepoznat" kod birača.
U utrci za Predsjednika podera ga Tihić (SDA) neznam ni sam za koliko desetina hiljada glasova.
Imam ovakvih primjera više. Ko je kriv? Narod (penzioneri). Jer da su samo oni podržali Behmena, možda bi danas on bio predsjednik a ne lovac ne medvjede.
S to se tiče konkretno Zlatka, u želucu mi se okreće više od tih bljuvotina. Zlatko ukrao namještaj, Amina ovo Amina ono ( ona me ne interesuje).
Evo još jedan primjer. Općina Lukavac. Načelnik do aprila 2000-te je bio iz redova SDA. Ostavio je Općinu u deficitu desetak miliona maraka, izgubio izbore od kandidata SDP-e. Novi načelnik za četiri godine smanjio deficit sa 10 na 2-3 miliona, dodžoše izbori 2004. Pobijedi kandidat one stranke koja je pokrala desetak miliona maraka. NAROD KRIV.
Nepismeni smo pogotovo politički.
Ja se slažem da sve stranke imaju "mane", ali čini mi se da jedini SDP ima tim ljudi koji se može uhvatiti u koštac sa svim nedaćama koje imamo u BiH.
Zlatko i SDP su jedini bili protiv povećanja plata i paušala poslanicima i državnim službenicima u državnom parlamentu, a takođe su bili i protiv onog sramnog zakona koji bi davao benificirani staž i šta sve ne poslanicima koji je predložio Silajdžićev čovjek Mustafa Pamuk.
Ali izgleda dobar je svijetu i akademskim krugovima, a nama nevalja.
TAKAV SMO NAROD.
edinbug

PostPostao/la Vodenjak dana 19/02/2006 20:23

Primjetio sam jos poodavno a i ovdje se pokazuje...

Dok se na ovim "vrucim" temama pojavi neko poput @edinbuga i @aldi i jasno, kratko i precizno daju svoje stavove, diskusija odmah prestane...
Oni koji se slazu s takvima valjda samo klimnu glavom i za sebe kazu: "Pa da, tako je...",
A oni kojima to ne pashe, valjda uzdrmani preciznoscu svake rijeci iz pomenutih i slicnih postova, podviju svoje repove i zavuku se u svoje jazbine cekajuci kao zmije nove pokusaje gdje se nadaju da ce svoje anahrone i skoro bolesne stavove, stavove na granici dobrog ukusa i isfabrikovane u kuhinjama raznoraznih Centrala "objektivnih glasila" tipa Havaza ponovo pokusati plasirati i narod zaludjivati...
Valjda kontaju da kad su i sami pukli, treba da i drugi tako prodju, a nista ne rade na tome da se sami probude iz svojih snova u kojima i dalje jedu davno obecanim zlatnim kasikama...
Vodenjak

PostPostao/la Ahmmed dana 19/02/2006 20:56

Vodenjak, zanimljiva opservacija :)

Nakon svega, ja samo mogu da kažem jednu stvar: Glasajte za mene :D
Ahmmed

PostPostao/la Vodenjak dana 19/02/2006 21:13

Ahmmed je napisao/la:Vodenjak, zanimljiva opservacija :)

Nakon svega, ja samo mogu da kažem jednu stvar: Glasajte za mene :D

Druze Ahmmed, samo kazi... :D :D
Vodenjak

PostPostao/la edinbug dana 20/02/2006 00:04

Den hajde molim te napiši šta su to Zlatko i Sefer ukrali, ali samo sa argumentima. Pusti Avaz, a možeš i njihove navode navesti pogotovo one koje su izgubili na sudu protiv Zlaje. Dok ti razmisliš evo ja ću ti navesti nekoliko kontra argumenata.
Zlatko i Azra Hadžiahmetović su jedini poslanici u državnom parlamentu koji nisu na platnom spisku Državnog Parlamenta. Primaju paušal koji iznosi 800,00 KM. Za Zlaju znam da svoj paušal dijeli na dva dijela i donira ih u dvije fondacije: za DJECU BEZ JEDNOG ILI OBA RODITELJA I ZA POSEBNO NADARENE UČENIKE.
Kao profesor predaje na dva univerziteta u Americi, čitao sam da tamo ima mjesečna primanja oko 5000 dolara. Dođe u Bosnu i plati porez na to, a mislim da nije dužan jer je zaradio u stranoj državi, ako griješim ispravite me molim.
Da je lopov nebi se onako grčevito borio za donošenje zakona o oduzimanju nelegalno stečene imovine, i još kaže kada se donese da se krene prvo od njega lično i SDP-e.
Kažeš da nam trebaju mladi i pametni, evo ti nekoliko imena: Damir Hadžić, Jasmin Imamović, Željko Komšić, Denis Bećirević, Bojić iz Rudog (zaboravio sam mu ime), Hamdija Lipovača ... Manje više sve uspješni načelnici općina ili poslanici.
Naravno ima tu još mladih i pametnih političara i iz drugih stranaka, samo neznam koliko se njima daje prostora za djelovanje, a "tiranin" Zlaja ovim ljudima itekako daje prostor kao njihov predsjednik stranke.
Svaki argument nam je dobro došao, jer nadam se da će nam ovakve polemike pomoći i za koga se odlučiti na izborima u novembru.

[/b]
edinbug

PostPostao/la davis.ba dana 20/02/2006 00:36

edinbug je napisao/la:Kao profesor predaje na dva univerziteta u Americi, čitao sam da tamo ima mjesečna primanja oko 5000 dolara. Dođe u Bosnu i plati porez na to, a mislim da nije dužan jer je zaradio u stranoj državi, ako griješim ispravite me molim.

Kakva je ovo glupost?:lol: Čuj predaje na dva univerziteta u Americi. Jedva se pojavi na sarajevskom univerzitetu a kamoli da ga neko trpi u Americi. I po kojoj logici on samo može vremenski stići da predaje na tri univerziteta i to na dva kontitenta. Pa dajte ljudi razmislite glavom malo.

edinbug je napisao/la:Kažeš da nam trebaju mladi i pametni, evo ti nekoliko imena: Damir Hadžić, Jasmin Imamović, Željko Komšić, Denis Bećirević, Bojić iz Rudog (zaboravio sam mu ime), Hamdija Lipovača ... Manje više sve uspješni načelnici općina ili poslanici.
Naravno ima tu još mladih i pametnih političara i iz drugih stranaka, samo neznam koliko se njima daje prostora za djelovanje, a "tiranin" Zlaja ovim ljudima itekako daje prostor kao njihov predsjednik stranke.

Da vjerovatno je zbog tih mladih otjerao iz stranke osnivača SDP-a i ostale najuglednije članove. :oops:

edinbug je napisao/la:Den hajde molim te napiši šta su to Zlatko i Sefer ukrali, ali samo sa argumentima. Pusti Avaz, a možeš i njihove navode navesti pogotovo one koje su izgubili na sudu protiv Zlaje.

Koje parnice je Avaz izgubio od Zlatka?
davis.ba

PostPostao/la edinbug dana 20/02/2006 00:52

Trpe ga i na svjetskoj akademiji nauka gdje je postao punopravan član, i to kao "informatičar". To što predaje u Americi raspitaj se malo, pa vidi ko valja gluposti. Postoji jedna spravica po imenu AVION.
Da je otjerao te ugledne članove, nije tačno. Lobiranje je normalna pojava i ti ugledni članovi što nisu mogli podnijeti politički poraz, su izašli iz stranke, i gdje su sada nema ih ni u šeširu. Jedan od njih N. Duraković je našao utjehu u stranci za čijeg je osnivača i presjednika izjavio: "Haris je sotona bošnjačke politike" i onda pravo kod sotone na listu. Pročitaj Nijazove komentare u njegovoj knjizi koju je izdao prije nehih 6-7 godina.
Parnice koje je izgubio Avaz, te ih morao objaviti u svom glasilu:
1. Afera državni udar
2. Ono u vezi telekoma
3. klevete ili slično da ne bi sada pisao bez tačnog navoda
P.S. I za sve je dobio novčanu odštetu.
edinbug

PostPostao/la ares dana 20/02/2006 00:52

polako ba edinbug....
sta si poceo udarati po tom sdp-u ko da je sila stranka...

te licnosti sto si gore naveo imaju svoje i poztiivne i negativne stvari..neke poznajem cak i licno... jedan od tih je i moj bivsi profesor denis becirovic...

predavo mi je istoriju u srednjoj skoli i onda nakon par godina ozenio moju drugaricu iz razreda....

tip je fakat pametan i mlad.... samo ne volim sdp i ne mogu dati svoj glas njima i tacka... glasati jednostavno MORAM ali glas sdp-u ne dam isto kao sto ne dam sda ili ne daj mi boze nekoj od drugih nacionalsticih stranaka....

sdp su komunjare... zalaja je pametan i zna voditi drzavu..nek napravi pravu stranku od sdp.. uostalom sad ce poceti programi stranaka pa cem ovidjet.....

helem pozdrav denisu i mireli becirovic... legenda profa samo mi tricu na kraju godine bezze zakljuci...
ares

PostPostao/la edinbug dana 20/02/2006 01:11

ares je napisao/la:polako ba edinbug....
sta si poceo udarati po tom sdp-u ko da je sila stranka...

te licnosti sto si gore naveo imaju svoje i poztiivne i negativne stvari..neke poznajem cak i licno... jedan od tih je i moj bivsi profesor denis becirovic...

predavo mi je istoriju u srednjoj skoli i onda nakon par godina ozenio moju drugaricu iz razreda....

tip je fakat pametan i mlad.... samo ne volim sdp i ne mogu dati svoj glas njima i tacka... glasati jednostavno MORAM ali glas sdp-u ne dam isto kao sto ne dam sda ili ne daj mi boze nekoj od drugih nacionalsticih stranaka....

sdp su komunjare... zalaja je pametan i zna voditi drzavu..nek napravi pravu stranku od sdp.. uostalom sad ce poceti programi stranaka pa cem ovidjet.....

helem pozdrav denisu i mireli becirovic... legenda profa samo mi tricu na kraju godine bezze zakljuci...

Selam alejkjum Ares. Evo ja sam takođe član SDP-e, vjerujem u Allaha dž.š. , dijete me zove sa babo, osuđujem sve što zabranjuje i omalovažava vjeru (islam kao i druge religije), nisam bio nikada član SKJ, i po kojoj osnovi hočeš sada reći da sam ja "komunjara"
Za koga češ glasati, po mom mišljenju imaš nekoliko mogučnosti:
1. Nacionalne stranke (SDA, HDZ, SDS, ili slično): koalicija
2. SDP, i stranke slične orijentacije: nude promjene. Moj savjet: pažljivo pročitaj 6 tačaka koje nudi SDP i razmisli
3. Stranka za BiH ili PDP :vječito vlast i sve za vlast
Male stranke (BOSS, LDS, GDS) nemogu ništa promijeniti, osim što će njihovi potencijalni birači pomoći liderima tih stranaka da uđu u parlamente i naprđivaju o nekakvim rješenjima za koje nemaju odgovore.
Naravno, poštujem svačije političko mišljenje koje se bazira na argumentima i iole kakvoj pristojnosti, ali vezivati SDP za SKJ je više otrcana fraza. Većina rukovodstava nacionalnih stranaka i njihovih satelita su nekadašnji ugledni članovi tog istog SKJ.
edinbug

PostPostao/la davis.ba dana 20/02/2006 01:20

edinbug je napisao/la:Trpe ga i na svjetskoj akademiji nauka gdje je postao punopravan član, i to kao "informatičar". To što predaje u Americi raspitaj se malo, pa vidi ko valja gluposti. Postoji jedna spravica po imenu AVION.

Aha, znači on otputuje u ponedjeljak, putuje 6-7 sati ili koliko već treba do Amerike, predaje nastavu studentima, pa ode na drugi univerzitet pa se vrati u Sarajevo pa i tu završi nastavu pa bude u Centralnoj banci na ustavnim pregovorima koji traju cijeli dan? Ovako izgleda jedan dan uvaženog profesora? A čekaj malo, do mene je, ja kontao dan ima samo 24 sata, u pravu si. :-)

edinbug je napisao/la:Da je otjerao te ugledne članove, nije tačno. Lobiranje je normalna pojava i ti ugledni članovi što nisu mogli podnijeti politički poraz, su izašli iz stranke, i gdje su sada nema ih ni u šeširu.

Lobiranje? O čemu ti govoriš? Čovjek se kao zalaže za socijaldemokratiju a privatizovao je cijelu stranku i biti će predsjednik narednih 30 godina. Da je on pravi demokrata on bi nakon izgubljenih izbora 2002 odstupio sa prvog mjesta stranke. Po ovome se razlikuju partije od demokratskih stranaka.

A ti koje kao nema nigdje su osnovali pravu socijaldemokratsku stranku i oni su jedina prava stranka temeljena na socijaldemokratiji u BiH.
edinbug je napisao/la:Parnice koje je izgubio Avaz, te ih morao objaviti u svom glasilu:
1. Afera državni udar
2. Ono u vezi telekoma

Kad si dobro upoznat navedi mi gdje i kad je to Avaz napisao da je izgubio neku parnicu na sudu kako je bio dužan kako ti kažeš?
davis.ba

PostPostao/la Murisno1 dana 20/02/2006 10:22

pa mi sjeroma samo sanjamo o nekakim koalicijama...

mislim da mi prije svega imamo pogrešnu predstavu o čovjeku koji bi trebao da bude neki političar ove zemlje...
jedni su za halilovića, kao dokazani patriota..
jedni za harisa, najsposobniji - lafinaš!
za lagumdžiju itd...

političar bi trebao da bude lafinaš,pismen,snačažljiv prije svega...
nema sentimentalnog političara..
uvijek u životu ti je - da bi nešto dobio,moraš i nešto da daš...

lagumdžija je lafinaš,ima nevjerovatno ubjedljive priče... ali praksa ga otkriva!
Halilović je ono senti-menti i ne bi palilo .. nije on za politike jer previše je to opasna igra i za opasne ljude... budimo realni!
Silajdžić je sposoban , ali prošo voz ili kako prenj reče čojk nenormalno mjenja stavove ...

od lagumžije bi ja uzeo lafinu,od harisa diplomatske veze a od halilovića ljubav za domovinu...

sve u svemu ako vi sad tvrdite da lagumdžija nešto zna i može..
onda nakon njegove eventualne pobjede na izborima ja ću opravdavati one što govore da je tihić spososban i da je on jedno rješenj i njemu sličnim ... jer eto i ovo dokazuje da se mi samo vrtimo u krug..

imal ijedan političar koji je na predizbornoj kampanji iznio plan o svom budućem djelovanju - ja kolko vidjeh nema!!
sva se priča vrti oko toga kako ovaj prije ne valja a on će biti bolji...
al niko ne govori šta to on hoće , kako i koje rezultate će da donese i na kraju krajeva da li snosi odgovornost neuspjeha ...

joj lafine!
Murisno1

PostPostao/la edinbug dana 20/02/2006 16:28

davis.ba je napisao/la:
edinbug je napisao/la:Trpe ga i na svjetskoj akademiji nauka gdje je postao punopravan član, i to kao "informatičar". To što predaje u Americi raspitaj se malo, pa vidi ko valja gluposti. Postoji jedna spravica po imenu AVION.

Aha, znači on otputuje u ponedjeljak, putuje 6-7 sati ili koliko već treba do Amerike, predaje nastavu studentima, pa ode na drugi univerzitet pa se vrati u Sarajevo pa i tu završi nastavu pa bude u Centralnoj banci na ustavnim pregovorima koji traju cijeli dan? Ovako izgleda jedan dan uvaženog profesora? A čekaj malo, do mene je, ja kontao dan ima samo 24 sata, u pravu si. :-)

edinbug je napisao/la:Da je otjerao te ugledne članove, nije tačno. Lobiranje je normalna pojava i ti ugledni članovi što nisu mogli podnijeti politički poraz, su izašli iz stranke, i gdje su sada nema ih ni u šeširu.

Lobiranje? O čemu ti govoriš? Čovjek se kao zalaže za socijaldemokratiju a privatizovao je cijelu stranku i biti će predsjednik narednih 30 godina. Da je on pravi demokrata on bi nakon izgubljenih izbora 2002 odstupio sa prvog mjesta stranke. Po ovome se razlikuju partije od demokratskih stranaka.

A ti koje kao nema nigdje su osnovali pravu socijaldemokratsku stranku i oni su jedina prava stranka temeljena na socijaldemokratiji u BiH.
edinbug je napisao/la:Parnice koje je izgubio Avaz, te ih morao objaviti u svom glasilu:
1. Afera državni udar
2. Ono u vezi telekoma

Kad si dobro upoznat navedi mi gdje i kad je to Avaz napisao da je izgubio neku parnicu na sudu kako je bio dužan kako ti kažeš?

Pitaj Zlaju, kako on sve to stigne. Ja koliko znam on ide dva puta mjesečno za Ameriku, tako mi barem pričaju ljudi koji su sa njim na ti.

Da je izgubio izbore u normalnim okolnostima, složio bi se sa tobom da je ostavka jedini ispravan čin. A li izaći u "susret" Radončićima i ostalim mafijašima i dozvoliti da oni uređuju prilike u SDP-i to nikako.

Ja pravnik nisam, ali kada neko izgubi parnicu za klevetu i sl. dužan je to objaviti u dnevnim novinama i izvinjenje dati. Avaz je objavio te presude mada su one vješto skrivene pod razno ili oglase. Mogu sa sigurnošću tvrditi da sam lično pročitao u Avazu presudu za Državni udar i znam da je morao platiti Zlaji odštetu od nekih ca. 30000 KM. To je se desilo prije nekih godinu dana, možda i duže.

Samo imam osjećaj da iz tebe izvire mržnja prema tom čovjeku, i sve što si napisao o njemu nigdje ne vidih argumenta. Pozdrav
edinbug

PostPostao/la Mahalac dana 20/02/2006 16:47

Ih jos da onaj mali Zlajin dole iz Mostara doda koju...ma Andjeli jedni "bez greske" :D :D :D :D

Da ne bude licemjerno, nije SDP Zlaja, i sto manje bude bio njegov vise ce sanse na izborima imati, nadam se da ce i on to uvidjeti..nek malo pusti ispred sebe!
Mahalac

PostPostao/la hrasno38 dana 20/02/2006 16:54

dizZaster je napisao/la:za mene je Haris Silajdzic najsposobniji politicar u Bosni i Hercegovini
sa Harisom BiH ce biti normalna europska drzava.
kratka biografija Harisa Silajdzica;

Haris Silajdžić, je bosanskohercegovački političar. Rođen 1945. godine u Brezi sin Hadži Hafiza Kamila efendije Silajdžića. Doktor je historijskih nauka a radi kao profesor na Filozofskom fakultetu u Sarajevu i drži predavanja na univerzitetima širom svijeta. Obavljao je dužnost ministra vanjskih poslova u Vladi R BiH (1990-93.), bio Premijer Vlade R BiH (1993.-95.). Bio je premijer Republike Bosne i Hercegovine za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini. Uz rahmetli predsjednika Izetbegovića, podnio je najveći teret ratnog liderstva napadnute i dobrim dijelom okupirane države.

Od 1997. god. kao i obavljao je dužnost dopredsjednika Vijeća ministara BiH. Izabran je za profesora na Filozofskom fakultetu u Sarajevu 1996. i na Cornell University Ithaca, u New Yorku - 1998. Važi za velikog bh. patriotu i intelektualca. Uživa značajan ugled u međunarodnim krugovima, a pogotovo u nekadašnjoj američkoj administraciji pod rukovodstvom demokrata. Govori nekoliko jezika. Osnivač je Stranke za Bosnu i Hercegovinu.

Fakultet arapskog jezika i islamistike završio je u Bengaziju, magistrirao je i doktorirao u Prištini. Nikada nije bio član Saveza komunista, ali jeste Stranke demokratske akcije. Oženjen je i ima sina: Mirzi je 21 godina i živi i školuje se u Istanbulu.

haris je neosporno pametan i uziva izvjestan ugled koji mu je i te kako opao upravo radi prevrtanja koje je spomenuto u jednom od ranijih postova. E sad ako je toliki Bosanac zasto mu je onda baza Turska i zasto je njegov sin bolji od mase drugih sinova i kceri koji studiraju po BiH. Silajdzic je izgubio dosta kredibiliteta kod svojih glasaca jos 97 godine kada je usao u koaliciju sa SDA i nikada ga nece povratiti a li u svakom slucaju kada bih birao izmedju njega i ovih sada na vlasti moji izbor bi bio uvijek Haris Silajdzic ali bez Safeta Halilovica!!!
hrasno38

Re: Zlatko Lagumdzija i Sefer Halilovic su rjesenje ! ! !

PostPostao/la hrasno38 dana 20/02/2006 16:55

doktor30 je napisao/la:Otvaram ovu temu.
Po mom dubokom uvjerenju,ova dva covjeka Zlatko LAgudmzija i Sefer Halilovic su rjesenje krize u BiH.
Seferu Halilovicu bi trebalo prepustiti unutrasnju politiku, a Zlatku vanjsku politiku.
Mislim da tu lezi kljuc normalizacije drzave Bosne i Hercegovine.
Sefer je naravno kao patriota ove zemlje neosporan covjek.
Ocistio je obaz zemlje i na domace i na stranom terenu(citaj Haag).
Zlatko sa druge strane mislim da stvara dobar imidz BiH u vanjskom svijetu.
Takodjer smatram da su obojica vrlo posteni ljudi te naravno imaju puno iskustva u politici i uopste drzavnim organima!

Ja sam za ovaj tandem.

dajte svoje misljenje

Ama jeste to tako ali samo ako Zlatko promjeni neke stvari kod sebe. U svakom slucaju ovom tndemu treba svakako pridodati jednog Bogica Bogicevica i to na prvom mjestu.
hrasno38

PostPostao/la Ahmmed dana 20/02/2006 17:11

Neće Bogićević. pa neće....Šta mislite, zašto?
Ahmmed

PrethodnaSljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Corto Maltese, neregistrovan, radostan dan i 7 gostiju.