Životno osiguranje - osnovna tehnika prevare!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Re: Životno osiguranje - osnovna tehnika prevare!

PostPostao/la Gojko Rodić dana 09/03/2012 20:29

poznanik je napisao/la:
Gojko Rodić je napisao/la:Ja sam Gojko Rodić, nisam Tarzan, Bananamen, Konan, Convist ili dr nick name, radim u policiji kao inspektor... To kažem da bi mi ljudi mogli verovati, a ujedno i prilažem dokaze... Pa ko voli nek izvoli ... samo nek bude pažljiv... Na kraju krajeva i smo osiguranje mu veli .. Pa što niste čitali šta potpisujete nego ste verovali lažljivom agentu... Agentu koga su oni naučili da vara ljude i kao takvog ga delegirali ispred sebe... Ne znam kako se to zove u Bosni, u Srbiji je to prevara ...

@Gojko Rodicu, obzirom da se predstavljate državnim - policijskim službenikom, a u kontekstu teme, šta ste vi osobno i šta je policija R. Srbije konkretno poduzela da spriječi prevare od strane pojedinih osoba koji se predstavljaju zastupnicima "životnih osiguranja", onako kako ste opisali i ovdje i na svom blogu?

Krivično gonjenje je posao tužilaštva, koje nigde u regionu nije zasada spremno da ga preuzme protiv ove očigledno prevarantske politike. Zašto? Zato što je jedan od uslova za ulaz u EU da 20% ljudi ima životno osiguranje ili privatne penzije. To naravno samo po sebi nije loše niti bi bilo kada bi se posao pošteno i transparentno radio. Čovek, klijent bi štedeo, bio osiguran, država skupljala novce za kapitalne investicije koje bi donosile dobit na dugi rok, a u samim osiguravajućim kućama mnogi ljudi bi našli posao. Svrha mog delovanja nije da ukine životna osiguranja već da ih natera da rade čestito svoj posao, a da oni koji vrše prevare budu sankcionisani. Nažalost organi gonjenja reaguju samo kad se digne dovoljno prašine. Pošto to nije moguće preko jakih medija skupo plaćenih za promotivne tekstove, internet je jedan od načina. Da ljudi koji hoće da se osiguraju dobiju pravu informaciju i budu pažljivi pri sklapanju " ugovora",. da oštećeni ostvare svoja prava ...
Gojko Rodić

PostPostao/la shuma.ispod.pazuha dana 09/03/2012 20:34

inspektore, moliću Vas, smanjite ta slova, nema potrebe, ima ljudi dobar im vid.... :D

što se tiče osiguranja, il platiš il ne platiš, ako si platio nema poslije "zeznuli me", platio si :roll: , ako nisi još bolje šta će ti, glupost ko i mnogo toga još(osim ako se ne radi o firmi 8-) ), prema tome opušteno 8) , i ne znam još nijednog inspektora da se ovako otvoreno zalaže za nešto, mislim preko foruma :mrgreen: :run:
shuma.ispod.pazuha

PostPostao/la Gojko Rodić dana 09/03/2012 20:37

atko je napisao/la:@Gojko Rodić :thumbup: 100% istina

balkan je vukojebina gdje ozbiljne osiguravajuce firme make otvaraju neozbiljne firme kcerke ... a agenti lopatom varaju neupucene ljude koji opet zele gutu para preko noci ... dakle jednom rjecuju idealno tlo za tako nesto .

Kratko i jasno !
Gojko Rodić

PostPostao/la Gojko Rodić dana 09/03/2012 20:38

shuma.ispod.pazuha je napisao/la:inspektore, moliću Vas, smanjite ta slova, nema potrebe, ima ljudi dobar im vid.... :D

što se tiče osiguranja, il platiš il ne platiš, ako si platio nema poslije "zeznuli me", platio si :roll: , ako nisi još bolje šta će ti, glupost ko i mnogo toga još(osim ako se ne radi o firmi 8-) ), prema tome opušteno 8) , i ne znam još nijednog inspektora da se ovako otvoreno zalaže za nešto, mislim preko foruma :mrgreen: :run:

Da je moglo drugačije bilo bi ...
Gojko Rodić

PostPostao/la and dana 09/03/2012 20:44

europske varalice i reketaši i ovim osiguravajućim kućama vjerovatno legalno otimaju pare.čuo sam za jako loše iskustvo ljudi sa starom austrijskom kućom.obećavaju kule i gradove,a kada se nešto treba isplatiti to ne bude baš tako kako pričaju.
ne znam ima li neka inspekcija da prečešlja te ugovore i vidi da li je to legalno.
inače meni ne bi palo na pamet da im dam fening.
a ne bi im dao ni dozvolu da rade,kao ni austrijsko,njemačko talijanskim bankama.
and

PostPostao/la drndalo dana 09/03/2012 20:50

A glavna banka i osiguranje bi ti bili Camel iz Tesnja ?
drndalo

PostPostao/la convict dana 09/03/2012 20:57

and je napisao/la:europske varalice i reketaši i ovim osiguravajućim kućama vjerovatno legalno otimaju pare.čuo sam za jako loše iskustvo ljudi sa starom austrijskom kućom.obećavaju kule i gradove,a kada se nešto treba isplatiti to ne bude baš tako kako pričaju.
ne znam ima li neka inspekcija da prečešlja te ugovore i vidi da li je to legalno.
inače meni ne bi palo na pamet da im dam fening.
a ne bi im dao ni dozvolu da rade,kao ni austrijsko,njemačko talijanskim bankama.

Dok se Austrijanci ne pojaviše, sigurnije je bilo čuvati u dušeku. BH banka, Promdei, Poštanska... nastavi niz.
convict

PostPostao/la poznanik dana 09/03/2012 21:02

convict je napisao/la:
and je napisao/la:europske varalice i reketaši i ovim osiguravajućim kućama vjerovatno legalno otimaju pare.čuo sam za jako loše iskustvo ljudi sa starom austrijskom kućom.obećavaju kule i gradove,a kada se nešto treba isplatiti to ne bude baš tako kako pričaju...

Dok se Austrijanci ne pojaviše, sigurnije je bilo čuvati u dušeku. BH banka, Promdei, Poštanska... nastavi niz.

Mirsad Delimustafić kao da je u zemlju propao, otac mu umro, članovi porodice teško bolesni, mnogi u finansijskim krizama - a on se nikom od njih ne javlja iz straha da ga BiH policija ne bi otkrila i uhapsila za višemilionske prevare i pronevjere privatnog, državnog i novca EU :oops:
poznanik

PostPostao/la poznanik dana 09/03/2012 21:06

Gojko Rodić je napisao/la:
poznanik je napisao/la:
Gojko Rodić je napisao/la:Ja sam Gojko Rodić, nisam Tarzan, Bananamen, Konan, Convist ili dr nick name, radim u policiji kao inspektor... To kažem da bi mi ljudi mogli verovati, a ujedno i prilažem dokaze... Pa ko voli nek izvoli ... samo nek bude pažljiv... Na kraju krajeva i smo osiguranje mu veli .. Pa što niste čitali šta potpisujete nego ste verovali lažljivom agentu... Agentu koga su oni naučili da vara ljude i kao takvog ga delegirali ispred sebe... Ne znam kako se to zove u Bosni, u Srbiji je to prevara ...

@Gojko Rodicu, obzirom da se predstavljate državnim - policijskim službenikom, a u kontekstu teme, šta ste vi osobno i šta je policija R. Srbije konkretno poduzela da spriječi prevare od strane pojedinih osoba koji se predstavljaju zastupnicima "životnih osiguranja", onako kako ste opisali i ovdje i na svom blogu?

Krivično gonjenje je posao tužilaštva, koje nigde u regionu nije zasada spremno da ga preuzme protiv ove očigledno prevarantske politike. Zašto? Zato što je jedan od uslova za ulaz u EU da 20% ljudi ima životno osiguranje ili privatne penzije. To naravno samo po sebi nije loše niti bi bilo kada bi se posao pošteno i transparentno radio. Čovek, klijent bi štedeo, bio osiguran, država skupljala novce za kapitalne investicije koje bi donosile dobit na dugi rok, a u samim osiguravajućim kućama mnogi ljudi bi našli posao. Svrha mog delovanja nije da ukine životna osiguranja već da ih natera da rade čestito svoj posao, a da oni koji vrše prevare budu sankcionisani. Nažalost organi gonjenja reaguju samo kad se digne dovoljno prašine. Pošto to nije moguće preko jakih medija skupo plaćenih za promotivne tekstove, internet je jedan od načina. Da ljudi koji hoće da se osiguraju dobiju pravu informaciju i budu pažljivi pri sklapanju " ugovora",. da oštećeni ostvare svoja prava ...

Pa dobro, krivično gonjenje je u nadležnosti tužilaštava, ali, da li ste vi, u funkciji policajca, ikad ijednog sličnog prevaranta policijski procesuirali i predali tužilaštvu Srbije, da li je iko od prevaranata iz vaše priče odgovarao, npr. osobe opisane na vašem blogu? Policija "ne diže prašinu", policija radi drugačije, zar ne?
poznanik

PostPostao/la Gojko Rodić dana 09/03/2012 21:07

drndalo je napisao/la:A glavna banka i osiguranje bi ti bili Camel iz Tesnja ?

Nek bude i iz Tunguzije, ako je pošteno ... A ako Vi verujete da europsko g.... ne smrdi, pa i to je OK! Al ne moraju ga svi unositi u kuću i konzumirati ..
Gojko Rodić

PostPostao/la drndalo dana 09/03/2012 21:14

Nemoj se ljutiti, nije tebi bilo namijenjeno, jer vjerovatno nisi cuo nikada za ovo osiguranje... Jedno od rijetkih koje je propalo, ikada... Zato sam ih uzeo kao primjer "odlicnog"-domaceg kontra "lopovskog"-stranog...

Postenje je nesto na sta ce ti pravnici reci da pravda i pravo nisu uvijek isto... Ja znam o cemu pricas, i to nije u redu ako je tako, znam kako su ovdje radili prije, a sada ioak rade malo postenije, tj. vise rade njihovi zaposleni, manje "vanjski" agenti... Cinjenica je da u ovoj prici koju si poceo, niko nije prav-zdrav, svi imaju oraha u dzepovima, neki svjesno, neki nesvjesno... I to ne bi trebalo tako biti, ali cesto jeste...
drndalo

PostPostao/la Gojko Rodić dana 09/03/2012 21:17

@Gojko Rodicu, obzirom da se predstavljate državnim - policijskim službenikom, a u kontekstu teme, šta ste vi osobno i šta je policija R. Srbije konkretno poduzela da spriječi prevare od strane pojedinih osoba koji se predstavljaju zastupnicima "životnih osiguranja", onako kako ste opisali i ovdje i na svom blogu?[/quote]

Krivično gonjenje je posao tužilaštva, koje nigde u regionu nije zasada spremno da ga preuzme protiv ove očigledno prevarantske politike. Zašto? Zato što je jedan od uslova za ulaz u EU da 20% ljudi ima životno osiguranje ili privatne penzije. To naravno samo po sebi nije loše niti bi bilo kada bi se posao pošteno i transparentno radio. Čovek, klijent bi štedeo, bio osiguran, država skupljala novce za kapitalne investicije koje bi donosile dobit na dugi rok, a u samim osiguravajućim kućama mnogi ljudi bi našli posao. Svrha mog delovanja nije da ukine životna osiguranja već da ih natera da rade čestito svoj posao, a da oni koji vrše prevare budu sankcionisani. Nažalost organi gonjenja reaguju samo kad se digne dovoljno prašine. Pošto to nije moguće preko jakih medija skupo plaćenih za promotivne tekstove, internet je jedan od načina. Da ljudi koji hoće da se osiguraju dobiju pravu informaciju i budu pažljivi pri sklapanju " ugovora",. da oštećeni ostvare svoja prava ... [/quote]
Pa dobro, krivično gonjenje je u nadležnosti tužilaštava, ali, da li ste vi, u funkciji policajca, ikad ijednog sličnog prevaranta policijski procesuirali i predali tužilaštvu Srbije, da li je iko od prevaranata iz vaše priče odgovarao, npr. osobe opisane na vašem blogu? Policija "ne diže prašinu", policija radi drugačije, zar ne?[/quote]

Policija sastavlja krivične prijave sa dokazima i podnosi ih tužilaštvu.. A ako isto nije spremno da postupa i iz bilo kog drugo razloga.... šta drugo činiti ......... Policija ne diže prašinu, ja ovde postupam kao građanin Kad se skupi dovoljno oštećenih, kritičan broj koji je spreman da podnese prijavu , to če naterati sudove i tužilaštva da rade svoj posao a osiguranja da počinu pošteno da rade na korist sviju .....
Gojko Rodić

PostPostao/la poznanik dana 09/03/2012 21:33

Gojko Rodić je napisao/la:Policija sastavlja krivične prijave sa dokazima i podnosi ih tužilaštvu.. A ako isto nije spremno da postupa i iz bilo kog drugo razloga.... šta drugo činiti ......... Policija ne diže prašinu, ja ovde postupam kao građanin Kad se skupi dovoljno oštećenih, kritičan broj koji je spreman da podnese prijavu , to če naterati sudove i tužilaštva da rade svoj posao a osiguranja da počinu pošteno da rade na korist sviju .....

Nisam dobio željeni odgovor, ali i nije toliko bitno. U potpunosti razumijem temu koja je ovdje postavljena, i imam svoja iskustva vezana za nagovaranja na životna osiguranja. U BiH to radi firma "Safe Life" s kojom Grawe ostvaruje saradnju, o čemu se na ovom forumu povela tema, ( viewtopic.php?f=38&t=48099 ). Još 2004. godine na poziv prijatelja prisustvovao sam plaćenoj dvodnevnoj edukaciji u Maršalu na Bjelašnici, da bih bio naučen svim finesama i "cakama" kako da "prodam" muda za bubrege, kako nekom da utrapim maglu, i stvorim svojevsrtan oblik piramidalnog bogaćenja. Mnogi su se tada oduševili, mnogi su i započeli s prodajom, ali jedini koji je opstao je "predavač".
poznanik

PostPostao/la Gojko Rodić dana 09/03/2012 21:35

drndalo je napisao/la:Nemoj se ljutiti, nije tebi bilo namijenjeno, jer vjerovatno nisi cuo nikada za ovo osiguranje... Jedno od rijetkih koje je propalo, ikada... Zato sam ih uzeo kao primjer "odlicnog"-domaceg kontra "lopovskog"-stranog...

Postenje je nesto na sta ce ti pravnici reci da pravda i pravo nisu uvijek isto... Ja znam o cemu pricas, i to nije u redu ako je tako, znam kako su ovdje radili prije, a sada ioak rade malo postenije, tj. vise rade njihovi zaposleni, manje "vanjski" agenti... Cinjenica je da u ovoj prici koju si poceo, niko nije prav-zdrav, svi imaju oraha u dzepovima, neki svjesno, neki nesvjesno... I to ne bi trebalo tako biti, ali cesto jeste...

OK, oprosti ..
Gojko Rodić

PostPostao/la atko dana 09/03/2012 22:04

karanana je napisao/la:vjerujem da je istina negdje na sredini izmedju gojka i convicta...

Istina je mnooogo bliza Gojku ... samo sto iz njega progovara ogrceni prevareni (na zalost) klijent ... pa se prica cini pristrasnom...

bilo je vise tema ovakve prirode na sax ...

1. ne postoji pravni sistem na balkanu
2. postoji mnogo prevaranata
3. postoji mnogo bjede koja masta o velikoj lovi a svima mrsko procitati par listova

e sad biti bjedan i mastati nije protiv zakona a osmisliti prevaru jeste... u tome je sustina ...
atko

PostPostao/la and dana 09/03/2012 22:33

drndalo je napisao/la:A glavna banka i osiguranje bi ti bili Camel iz Tesnja ?

ne nego ljubljanska :oops:
čovjek je pokrenuo interesantnu temu da čujemo šta ljudi iz iskustva poslovanja sa europljanima kažu.ja sam isto čuo par primjera bahatosti i nezadovoljstva radom ovih osiguravajućih kuća.
and

PostPostao/la drndalo dana 09/03/2012 23:06

Ok, to nije problem, ja lopovluke ne volim, cak ni zapadne u rukavicama, ali reci ti nama u kojoj ti to domacoj, pa jos "postenoj" banci primas platu ? Nemoj mi reci samo da je Postanska...

To ne znaci da ih volim, samo su nuzno zlo, ali prvo smo unistili i pokrali sve "svoje" pa prodali strancima, pa sad kukamo... Sparkasse npr. je bila "domaca" ABS banka, da vidis kod njih plasmana iz tih doba, kuca i "pilana" pod hipotekom, kao kolateral za kredit od 200.000 KM, a ni prije krize nije mogla proci ni za 50.000 KM... Kuca trosna, omalena, pilana je jedan mali gater, pod drvenom strehom, dakle otvorena shupa... Ta "nasa" banka uopste nije imala odjel Rizika do nekih 6 mjeseci nakon preuzimanja od Sparkasse-a... Dakle "nase" pare su dijelili u bespovratne kredite svojima, rodbini, prijateljima, stranackim ljudima...

Ko nam je od osiguranja ostao ? Sarajevo osiguranje, a i ono vjerovatno zato jer je kao npr. telecom dobra krava muzara za stranku(e)... Mi (drzava) propisali uslove za osnivanje osiguranja, banke, ti to ispunis, i otvoris svoju firmu, i ja treba da ti zamjerim sto si privatnik ? Tu je Gojko u pravu, drzave, ali i drustva nista ne rade da ih natjeraju na posteniji odnos, jer ih se na to mora natjerati, nece sami dobrovoljno...
drndalo

PostPostao/la JoseMujica dana 09/03/2012 23:31

Gojko druže de pažljivo pregledaj Balkanskog špijuna
JoseMujica

Lokacija: https://www.facebook.com/narodnasocijaldemokratija?ref=br_rs

PostPostao/la karanana dana 09/03/2012 23:35

JoseMujica je napisao/la:Gojko druže de pažljivo pregledaj Balkanskog špijuna

jelde da je to karakter iz tog filma? meni pravo poznato bi, i danas kucao u google ali mi nije izaslo da ima veze sa tim filmom a kao da sam u njemu cuo to ime.
karanana

PostPostao/la JoseMujica dana 09/03/2012 23:39

ja kad sam prvi post pročitao bljesnu mi slika druga Ilije Čvorovića :lol:

"A mene ako se sete na dan bezbednosti...sete, ako se ne sete nikom ništa"
JoseMujica

Lokacija: https://www.facebook.com/narodnasocijaldemokratija?ref=br_rs

PostPostao/la Gojko Rodić dana 10/03/2012 01:12

poznanik je napisao/la:
Gojko Rodić je napisao/la:Policija sastavlja krivične prijave sa dokazima i podnosi ih tužilaštvu.. A ako isto nije spremno da postupa i iz bilo kog drugo razloga.... šta drugo činiti ......... Policija ne diže prašinu, ja ovde postupam kao građanin Kad se skupi dovoljno oštećenih, kritičan broj koji je spreman da podnese prijavu , to če naterati sudove i tužilaštva da rade svoj posao a osiguranja da počinu pošteno da rade na korist sviju .....

Nisam dobio željeni odgovor, ali i nije toliko bitno. U potpunosti razumijem temu koja je ovdje postavljena, i imam svoja iskustva vezana za nagovaranja na životna osiguranja. U BiH to radi firma "Safe Life" s kojom Grawe ostvaruje saradnju, o čemu se na ovom forumu povela tema, ( viewtopic.php?f=38&t=48099 ). Još 2004. godine na poziv prijatelja prisustvovao sam plaćenoj dvodnevnoj edukaciji u Maršalu na Bjelašnici, da bih bio naučen svim finesama i "cakama" kako da "prodam" muda za bubrege, kako nekom da utrapim maglu, i stvorim svojevsrtan oblik piramidalnog bogaćenja. Mnogi su se tada oduševili, mnogi su i započeli s prodajom, ali jedini koji je opstao je "predavač".

Mene ne zanima pojedinac agent prevarant - jer su to najčešće jadni ljudi koji moraju lagati i varati svoje prijatelje , rođake a preko njih i neke nove , kako bi zaradili koju paru i prehranili porodice ... Oni lažu i varajuu po zadatku, a neki od njih i veruju da je takav posao pa šta da se radi kad se mora ...
Zato me oni ne zanimaju već kuće koje stoje iza takve prevarantske politike .. Agencija WVP nije izmislila priručnik za varanje klijenata već ga je napravila u saradnji sa kućama koje zastupa ..
Gojko Rodić

PostPostao/la Gojko Rodić dana 10/03/2012 01:18

drndalo je napisao/la:Ok, to nije problem, ja lopovluke ne volim, cak ni zapadne u rukavicama, ali reci ti nama u kojoj ti to domacoj, pa jos "postenoj" banci primas platu ? Nemoj mi reci samo da je Postanska...

To ne znaci da ih volim, samo su nuzno zlo, ali prvo smo unistili i pokrali sve "svoje" pa prodali strancima, pa sad kukamo... Sparkasse npr. je bila "domaca" ABS banka, da vidis kod njih plasmana iz tih doba, kuca i "pilana" pod hipotekom, kao kolateral za kredit od 200.000 KM, a ni prije krize nije mogla proci ni za 50.000 KM... Kuca trosna, omalena, pilana je jedan mali gater, pod drvenom strehom, dakle otvorena shupa... Ta "nasa" banka uopste nije imala odjel Rizika do nekih 6 mjeseci nakon preuzimanja od Sparkasse-a... Dakle "nase" pare su dijelili u bespovratne kredite svojima, rodbini, prijateljima, stranackim ljudima...

Ko nam je od osiguranja ostao ? Sarajevo osiguranje, a i ono vjerovatno zato jer je kao npr. telecom dobra krava muzara za stranku(e)... Mi (drzava) propisali uslove za osnivanje osiguranja, banke, ti to ispunis, i otvoris svoju firmu, i ja treba da ti zamjerim sto si privatnik ? Tu je Gojko u pravu, drzave, ali i drustva nista ne rade da ih natjeraju na posteniji odnos, jer ih se na to mora natjerati, nece sami dobrovoljno...

Batice, ista ti je priča svuda, u celoj bivšoj YU. Sve strane banke imaju posebne kamatne stope za nas a posebne u svojim matičnim zemljama .... Tako ti je i sa osiguranjima .. Verovatno kući rade pošteno, a ovde nađu da im firme vode oni koji će pajati za njih a malo i za sebe...ili malo više
Gojko Rodić

PostPostao/la Gojko Rodić dana 10/03/2012 01:23

JoseMujica je napisao/la:ja kad sam prvi post pročitao bljesnu mi slika druga Ilije Čvorovića :lol:

"A mene ako se sete na dan bezbednosti...sete, ako se ne sete nikom ništa"

E Mujice bil mi verovao da sam taj tekst u rukopisu čitao 1981, i gledao prvo izvođenje pozorišne predstave 1982 u Vršcu kada sa, i upoznao Duška Kovačevića .... Naravno ne verujem da bi me se on sad setio ... Tad je bio malo poznat ..

Dan bezbednosti kod nas je ukinut , al dovoljno mi je i ovako satisfakcije od građana ..
Gojko Rodić

PostPostao/la Drvosjeca iz Dejcica dana 10/03/2012 01:26

Gojko, imam bolji sistem zarade za tebe. Imaju tri kutije šibica i jedna mala kuglica, ona od celofan papira iz čokolade, cilj je pogoditi ispod koje se kutije šibica krije kulgica. Ulog je 200€, ako pogodiš dobiješ 400€, dakle 100% zarada. Provjereno funkcioniše, svrati vikendom do Mrkve i reci da te posl'o Mervan...naravno ponesi pare. :wink:
Drvosjeca iz Dejcica

PostPostao/la poznanik dana 10/03/2012 01:39

Gojko Rodić je napisao/la:
poznanik je napisao/la:... Još 2004. godine na poziv prijatelja prisustvovao sam plaćenoj dvodnevnoj edukaciji u Maršalu na Bjelašnici, da bih bio naučen svim finesama i "cakama" kako da "prodam" muda za bubrege, kako nekom da utrapim maglu, i stvorim svojevsrtan oblik piramidalnog bogaćenja. Mnogi su se tada oduševili, mnogi su i započeli s prodajom, ali jedini koji je opstao je "predavač".

Mene ne zanima pojedinac agent prevarant - jer su to najčešće jadni ljudi koji moraju lagati i varati svoje prijatelje , rođake a preko njih i neke nove , kako bi zaradili koju paru i prehranili porodice ... Oni lažu i varajuu po zadatku, a neki od njih i veruju da je takav posao pa šta da se radi kad se mora ...
Zato me oni ne zanimaju već kuće koje stoje iza takve prevarantske politike .. Agencija WVP nije izmislila priručnik za varanje klijenata već ga je napravila u saradnji sa kućama koje zastupa ..

U mom iskustvu se ne radi o pojedincu, već o organizaciji sa dobro osmišljenim načinom obmane, dovođenja u zabludu i prevare građana.
poznanik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ekonomija

Trenutno korisnika/ca: Baidu [Spider], Pol_Pot i 13 gostiju.