Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

PostPostao/la kemalba dana 14/11/2011 16:36

serum je napisao/la:Što se tiče Mandžukića, to je samo bacanje para.
Neko je rekao išao na ultrazvuk. Znam, kod toga što si išla na ultrazvuk (doc u Hrasnici) on te uputio kod Mandžukića.
Samo da znaš da on od Mandžukića uzima pola-pola, i niko nije otišao a da ga nije uputio kod "kako se Mandžukić predstavlja doktora sportske medicine" . Kakva struna kakvi bakrači...Kažu treba nalazi kad ideš...Netreba ništa samo ponesi 25KM da mu daš za 5min, i ponesi još 15KM za med koji ćeš kupiti, i ništa ga nemoj pitati jer ništa ti neće odgovoriti....
Isto ko i ovaj što spominje nakav čaj iz Mostara....kaže: "mizernih 30KM"....kako kome, ali za 30KM je bolje otići kod primarijusa Gribajčevića, na Ilidži, ili već kod stručnjaka koji će tačno utvrditi dijagnozu. Bolje platiti ovo nego travare i "drMandžukića....Da mi je vidjeti koga je on izliječio.....ima onih, ali to je placebo ljudi....
Za dr iz Hrasnice, svaka čast, ultrazvuk radi dobro, za ostalo veze nema....

šuplja priča...meni je dr. Mandžukić pomogao i te kako,a on se ne predstavlja kao doktor sportske medicine već mu u ordinaciji visi diploma doktora medicine i specijalizacija iz medicine rada, ako se ne varam...to da Smajlović šalje na Mandžukića je istina, ali ne vjerujem da je iz neke koristi o kojoj špekuliraš...gdje su ti dokazi ako istinu govoriš?

ja sam bio kod njega više puta i meni nikada nije ponudio med da kupim...još jednom ga toplo preporučujem....pogotovo za ljude sa dijagnosticiranom hernijom, ali i ljude koji probleme sa želudcem imaju dijelom i zbog stresa, što je kod mene slučaj...
kemalba

PostPostao/la triple mama dana 22/11/2011 12:27

Molim vas da ne citam sada svih 11 stranica...moze li mi neko pomoci savjetom kako da rijesim problem..cim pojedem SAMO par zalogaja napuse mi se stomak ili zeludac kao da sam pojela vola...prije me mucila zgaravica i bolovi u zelucu, ali vise ne...samo ta nadutost...
triple mama

PostPostao/la madnessa dana 22/11/2011 12:58

triple mama je napisao/la:Molim vas da ne citam sada svih 11 stranica...moze li mi neko pomoci savjetom kako da rijesim problem..cim pojedem SAMO par zalogaja napuse mi se stomak ili zeludac kao da sam pojela vola...prije me mucila zgaravica i bolovi u zelucu, ali vise ne...samo ta nadutost...

Najbolji savjet ti može dati ljekar specijalista. Ovdje ti svako može dati svoje viđenje zasnovano na vlastitim problemima sa želucem. Moguće je da imaš acid reflux, tj. probleme sa kiselinom. U svakom slučaju moraš znati da ni ljekari ne mogu dati jasnu dijagnozu bez pretraga tako da ti ovdje možemo samo naklapati...
madnessa

PostPostao/la triple mama dana 22/11/2011 14:21

Pocela sam vaditi nalaze (stolica na parazite i candidu te bris grla i nosa), izmedju ostalog i zbog toga sto se cesem (iznutra me svrbi :sad: ). Mislila sam da je to od stresa, ali doktorica opste prakse iskljucivo kaze da nije :?
Mozda je sve povezano. Isla sam i dermatologu, koja mi je rekla da moze biti i od pokvarenih zuba (redovno kontrolisem zube), stitne (moram urdaiti UZ i hormone stitne)...izmedju ostalog i UZ abdomena moram uraditi, te nalaze za tu bakteriju HELICO...nesto..navodno samo dr Mackic radi taj nalaz.
triple mama

PostPostao/la madnessa dana 22/11/2011 16:14

triple mama je napisao/la:Pocela sam vaditi nalaze (stolica na parazite i candidu te bris grla i nosa), izmedju ostalog i zbog toga sto se cesem (iznutra me svrbi :sad: ). Mislila sam da je to od stresa, ali doktorica opste prakse iskljucivo kaze da nije :?
Mozda je sve povezano. Isla sam i dermatologu, koja mi je rekla da moze biti i od pokvarenih zuba (redovno kontrolisem zube), stitne (moram urdaiti UZ i hormone stitne)...izmedju ostalog i UZ abdomena moram uraditi, te nalaze za tu bakteriju HELICO...nesto..navodno samo dr Mackic radi taj nalaz.

Ako si pratila temu nije istina da se samo na jednoj lokaciji može taj nalaz uraditi. Radi se o bakteriji Helicobacter pylori, pa malo zaguglaj. Meni blisku osobu je tako mišić svrbio unutra i s vremenom je prestao. Kod nje je bila jaka anemija i nekako kako je riješila to pitanje i ovi problemi su stali. Što ne mora značiti da je ovo kod tebe slučaj. Uradi sve pretrage. Jedino tako možeš biti blizu rješenja. U svakom slučaju ćeš morati mijenjati navike u ishrani i poboljšati kvalitet života (više se kretati, izbjegavati stresne situacije...). Na želucu i težini se prvo primijeti kvalitet života...
madnessa

PostPostao/la infoinfo dana 22/11/2011 20:40

idealnolosa je napisao/la:Sorry ako postoji tema.Danas sam dobila uputnicu da idem gutati sondu :sad:
Naime imam bolove u zelucu,kao nozem da mi reze,nadutost,zatvor,gasove....kiselinu nemam,povracanje niti podrigivanje takodje nemam.Sta moze da bude uzrok,doktorica onako laicki amtra da je Heliko bakterija.....Da li postoji ista drugo da mogu ispitati sta je sa zelucem a da to nije sonda

Nemoj da bjezis od sonde, ja sam sou dngutao 4 puta i ostao sam ziv :D. To traje od minut do 2-3 min, vise je problem sto se ljudi toga boje vec sto je to strasno. Mozes normalno da dises dok je sonda u tebi. To je pravi nacin potpuno siguran bez posljedica da se atsunovi u cemu je problem. U svakom slucaju od sada pa na ubuduce moras da pazis na ishranu, ceste a male obroke jesti i sto laganiju hranu. Nema pusenjala i alkohola. Mozes pokusat da ti neko namjesti zeludac ako se pomjerio, ima ljudi koji to znaju masazom da urade.
infoinfo

PostPostao/la žulijan asanž dana 22/11/2011 20:46

infoinfo je napisao/la:
idealnolosa je napisao/la:Sorry ako postoji tema.Danas sam dobila uputnicu da idem gutati sondu :sad:
Naime imam bolove u zelucu,kao nozem da mi reze,nadutost,zatvor,gasove....kiselinu nemam,povracanje niti podrigivanje takodje nemam.Sta moze da bude uzrok,doktorica onako laicki amtra da je Heliko bakterija.....Da li postoji ista drugo da mogu ispitati sta je sa zelucem a da to nije sonda

Nemoj da bjezis od sonde, ja sam sou dngutao 4 puta i ostao sam ziv :D. To traje od minut do 2-3 min, vise je problem sto se ljudi toga boje vec sto je to strasno. Mozes normalno da dises dok je sonda u tebi. To je pravi nacin potpuno siguran bez posljedica da se atsunovi u cemu je problem. U svakom slucaju od sada pa na ubuduce moras da pazis na ishranu, ceste a male obroke jesti i sto laganiju hranu. Nema pusenjala i alkohola. Mozes pokusat da ti neko namjesti zeludac ako se pomjerio, ima ljudi koji to znaju masazom da urade.

ima li i jedan jedini dr. medicine da će povjerovati u ovo namještanje želuca?
žulijan asanž

PostPostao/la Not My Idea dana 22/11/2011 21:26

ja sam radila 2 puta "namjestanje". prvi put mi je uspjelo, jedno pola godine sam bila mirna i onda se poceli problemi vracat. drugi put mi je bilo bolje ali ni blizu kao prvi put.
Not My Idea

PostPostao/la infoinfo dana 23/11/2011 00:44

ek je napisao/la:Imam i ja problema sličnih ko kod tebe i doktor mi preporučio da probam tabletu Feniks od Bosnalijeka i nakon tri dana korištenja sve ko rukom odnešeno. Od tada sam na Feniksu.
A ima za tu bakteiju i test da se kupi u apotekama nakapaš kap krvi na njega i vidiš da li imaš ili nemaš tu bakteriju.

jel moras to da provjeris kod njih u apoteci ili nosis test kuci?
infoinfo

PostPostao/la infoinfo dana 23/11/2011 00:45

Not My Idea je napisao/la:ja sam radila 2 puta "namjestanje". prvi put mi je uspjelo, jedno pola godine sam bila mirna i onda se poceli problemi vracat. drugi put mi je bilo bolje ali ni blizu kao prvi put.

isti slucaj kod mene :)
infoinfo

PostPostao/la rinna0304 dana 11/10/2012 21:18

inace imam problema sa zeludcem kad god pijem gazirano i jedem ljuto al ajd posto to volim nisam nesto ni odustajala od toga, medjutim od nedelje zeludac boli neprestano po cijeli dan :S doktoru nisam isla jos uvijek jer imam osjecaj da ce mi samo reci nemoj jest to, to, to i dati mi tablete koje mi i mama da da pijem kad me zaboli...
al eto jel mi moze ko reci dal imam razlog da se zabrinem posteno
rinna0304

PostPostao/la Not My Idea dana 11/10/2012 21:36

Moras pratit sta jedes...
Skontaj sta si od nedjelje jela vishe puta.
il ti nesto ne odgovara od toga il je nervoza.
Not My Idea

PostPostao/la rinna0304 dana 11/10/2012 21:43

od nedelje iff bolje pitaj sta sam u nedelju jela :lol: dosta gaziranog, i vecinom sve suho sendvice neke , neka cuda iz pekara i tako to nisam bila u mogucnosti da jedem bilo sta drugo da kazem na kasiku ...
pa jel zna ko sta se smije jest bar ovih dana da jedem dok ne prodje ovo ... danas sam samo salatu pojela i vocni jogurt jer mi to nekako nije djelovalo puno jako .. il da gladujem dok ovo ne prodje
rinna0304

PostPostao/la Not My Idea dana 11/10/2012 21:48

Pa svi mi koji deveramo s ovim problemom smo se odrekli nekih stvari.
I sama kazes da ti gazirano skodi a i dalje pijes? Nije mi jasno sta tebi nije jasno zbog cega te boli.
Popij ranital, ako ne pomogne popije poslije jos jedan...i jedi dvopeke dok se to ne smiri.
Ako imas problema i upratila si sta ti skodi, nema ti druge nego da se pomiris sa tim da ti je to "zabranjeno". il jedi/pij pa kuburi s bolom.

I da, caj od bokvice je jako dobar lijek za zeludac. I sok od kupusa, od friskog kupusa. Samo sto ti treba glavica kupusa za mrvu soka ali je pravi lijek.
Not My Idea

PostPostao/la rinna0304 dana 11/10/2012 21:52

eh hvala :D ma nije da mi neki problem bude bas od gaziranog jer zna proci i po mjesec dana da ne pijem gazirano nit jedem ljuto pa znam imat te probleme .. a nisam bas upoznata nes spec s bolestima zeludca pa ne znam ni koliko mi je pametno otic doc onako .. inace kad me boli uzmem ranobis, reglan il neke druge te nisam probala al cu uzet i njih pa cemo vidjeti
rinna0304

PostPostao/la Sumnjiva__ dana 03/01/2013 17:52

Pozdrav.Ima li neko da se razumije u nalaze RTG Gastroduodenuma,samo da mu napisem nalaz da mi kaze sta moze biti,obisla sam sve doktore i po treci put me salju na gastroskopiju i nikada je nisam uspjela uraditi,jednostavno ne ide pa ne ide....Hvala Vam.
Sumnjiva__

PostPostao/la ljuspica dana 05/01/2013 20:37

Ja sam imala nervozu zeluca. Smirila sam sa kapima Iberogast uz kombiaciju nekih cajeva, poput nane, gorke kunice i sl.
ljuspica

PostPostao/la mp3problem dana 05/01/2013 20:51

.
Zadnja izmjena: mp3problem; 17/04/2014 23:00; ukupno mijenjano 1 put/a.
mp3problem

PostPostao/la lavorpunvode dana 08/01/2013 22:40

žulijan asanž je napisao/la:
infoinfo je napisao/la:

ima li i jedan jedini dr. medicine da će povjerovati u ovo namještanje želuca?

naravno da ODUVIJEK postoji "najmjestanje zeluca". jos kao curica sam imala problema sa hernijom, koju sam tada 2 puta namjestala na malo konzervativniji nacin (svijeca, soljica, vakuum) mozda je nekome poznato kako se to radi, medjutim kasnije smo saznali kolika je potencijalna opasnost od takvih stvari(istezanje, pucanje trbusne arterije..) Svojevremeno dok sam se podvrgavala tome, zaista sam bila sasvim zdrava po pola godine nakon tretmana ali hernija se opet vracala. I ja sam se odlucila da sada pokusam kod dr. Mandzukica, pa sta bude, mada malo vise vjerujem u ovaj prijasnji nacin, kod nekoga ko zaista zna svoj posao :D opet bih pokusala ali roditelji nazalost ne daju vise ni spomenuti.
lavorpunvode

PostPostao/la ZELDAC_1985 dana 17/01/2013 02:07

Poštovani,
molio bih vas da mi objasnite nalaz na helicobactery pilory nalaz glasi:

VRSTA UZORKA:KRV
VRSTA PRETRAGE: HELICOPACTER PYLORI lgG/lgA(ELISA) - 403111+333011)X2

HELICOBACTER PYLORI lgG NEGATIVNA

HELICOBACTER PYLORI lgA 13,2 U/ml POZITIVNA

MOLIM VAS JELI OVA BAKTERIJA OPASNA I KOJU MI TERAPIJU VI PREPORUCUJETE I OD CEGA NASTAJE OVA BAKTERIJA , MALO SAM ZABRINUT ..LIJEP POZDRAV I UNAPRIJED HVALA NA ODGOVORU.
I DA NAGLASIM DA SAM DOBIO TERAPIJU 14 DANA CLARITOMICIN,PONTAPRAZOL,AMOXICILIN+PROLINE VITAMINI. :-) :-) :roll:
ZELDAC_1985

PostPostao/la ZELDAC_1985 dana 17/01/2013 02:15

triple mama je napisao/la:Molim vas da ne citam sada svih 11 stranica...moze li mi neko pomoci savjetom kako da rijesim problem..cim pojedem SAMO par zalogaja napuse mi se stomak ili zeludac kao da sam pojela vola...prije me mucila zgaravica i bolovi u zelucu, ali vise ne...samo ta nadutost...

Rade Marušić, jedan od najpoznatijih travara i fitoterapeuta na Balkanu ... Mostarac "Ljekovitim biljem do zdravlja"potrebni su mu samo nalazi od DR. pomocu kojih izdaje čajeve...a nije ni skup..L. :run: POZZ
ZELDAC_1985

PostPostao/la lavorpunvode dana 17/01/2013 12:40

ZELDAC_1985 je napisao/la:Poštovani,
molio bih vas da mi objasnite nalaz na helicobactery pilory nalaz glasi:

VRSTA UZORKA:KRV
VRSTA PRETRAGE: HELICOPACTER PYLORI lgG/lgA(ELISA) - 403111+333011)X2

HELICOBACTER PYLORI lgG NEGATIVNA

HELICOBACTER PYLORI lgA 13,2 U/ml POZITIVNA

MOLIM VAS JELI OVA BAKTERIJA OPASNA I KOJU MI TERAPIJU VI PREPORUCUJETE I OD CEGA NASTAJE OVA BAKTERIJA , MALO SAM ZABRINUT ..LIJEP POZDRAV I UNAPRIJED HVALA NA ODGOVORU.
I DA NAGLASIM DA SAM DOBIO TERAPIJU 14 DANA CLARITOMICIN,PONTAPRAZOL,AMOXICILIN+PROLINE VITAMINI. :-) :-) :roll:

Nije ti to nista, meni je dokt objasnjavala kako vecina ljudi s nasih prostora ima pozitivnu helicobacteriju u nalazima krvi i da to i nije bas pouzdan nacin provjere. Ja sam imala obje pozitivne i to u puno vecim vrijednostima i najnormalnije ko i ti dobila trojnu terapiju, s tim da je meni prije trojne ter uradila i gastroskopiju jer sam imala jos nekih problema. Uglavnom, helicobacter ce s tom terapijom nestati sigurno. ali narednu kontrolu moras raditi tek za pola god do godinu nakon prestanka uzimanja lijekova jer u ranijem periodu, pokazivat ce ti lazno pozitivnu helicobacteriju. I da, pridrzavaj se uputa o uzimanju lijekova, neki idu prije jela, neki poslije, kako bi izbjegao mucnine jer ti antibiotici nekima jako tesko padnu na zeludac. Sretno ;)

I da, jesi li siguran da su u pitanju Proline vitamini a ne Prolife probiotik XD logicno mi je da ide probiotik uz toliku kolicinu antibiotika, tim vise sto ih i sama uvijek uz antibiotike podrazumijevam i uzimam :D
lavorpunvode

PostPostao/la ZELDAC_1985 dana 20/01/2013 03:04

hvala puno na odgovoru a da jeste Prolife probiotik :) onaj ukusni mogo bi ga odjednom popit sve kako je dobrog ukusa hahaha nadam se da ce nestat ta bakterija ako od ovih antibiotika ne nestane neznam cime cu je unistit ona :)al et kazete mi da nije kod mene opasna :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ZELDAC_1985

PostPostao/la hali gali halid dana 20/01/2013 09:09

Ja neku noc zavrsih u hitnoj na infuziji, zabolio me želudac, isto kao da mi je neko šakom stisnuo želudac, takav sam osjecaj imao, kao da me je grc uhvatio. Šta bi to moglo biti?
hali gali halid

PostPostao/la mist dana 20/01/2013 09:28

Prekontrolisati žuč,moj otac je imao slicne simptome i nakon dva boravka u hitnoj na infuzijama zvršio na CUM-u,gdje su mu radili i EKG jer su se bolovi počeli širiti ka prsima,na kraju su ustonavili na radiologiji da je žučna kesa puna taloga sa kamenom.
mist

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.