Zeludac(problemi vezani za njega)

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Zeludac(problemi vezani za njega)

PostPostao/la madnessa dana 01/11/2011 10:16

udrch je napisao/la:Ako već hoćeš nešto od ovih tableta, onda je puno bolji izbor Reglan..
Ja kad hoću da se ubijem nečim što su mi strogo zabranili, roštilj ili grah samo popijem pola sata ranije i nema problema :D ..

Reglan, ranisan, gastal, rennie... Ima ih i svi su ok kao privremeno ponašanje. Svi na svoj način djeluju na kiselinu i puuuuuuuno je bolje od njih. Meni je Ranisan dovoljno blag i radi svoj posao. Malo on radi, malo placebo i sve ok. :lol:
madnessa

PostPostao/la miu miu dana 01/11/2011 11:25

Lijep pozdrav svima! Citala sam vase postove od pocetka. Imala sam dosta slicnih probleme, kiselinu, nadutost, bolove u stomaku ispod rebara,probadanja u prsima, probleme sa stolicom (zatvor), ubrzan rad srca.... Radila sam test na helio bakteriju, bio negativan. Gastroskopijom utvrdjena pojacana kiselina. Dobila controloc nije puno pomogao. POcela sam paziti na ishranu, ali je uvijek kiselina bila tu, mucnina, probadanja... Naposlijetku sam uradila ultrazvuk abdomena. Doktor se zaprepastio "situacijom" u mom trbuhu i rekao da imam nekakvu herniju, zeludac se naslonio dijelom na debelo crijevo i gusteracu. Rekao mi je da mi samo jedan covjek moze pomoci da se to uradi bez operacije, a to je dr Fadil Mandzukic. I stvarno, covjek me rijesio problema u par poteza. Dr je inace specijalista za strunu, rekao mi je da mi se ovo desilo jer sam podigla nesto tesko i okrenula se u stranu. Poslije svakog obroka sam pila casu donata Mg i svaku noc po jednu kasiku meda. Od tada (proslo je 6 mjeseci) ja nemam apsolutno nikakvih problema sa zelucem i probavom. Ukoliko neko zeli br telefona saljem na pp.
miu miu

PostPostao/la idealnolosa dana 01/11/2011 12:50

Moze li molim te broj tog doktora za strunu
idealnolosa

PostPostao/la O'zone dana 01/11/2011 12:59

idealnolosa je napisao/la:Moze li molim te broj tog doktora za strunu

@idealnolosastomaka :mrgreen:

Mandžukić koliko ja znam radi po nalazima koje mu doneseš tako da bi prvo trebala završiti ovo šo si započela pa onda kod njega.

Ukratko- Mene je ova tema spasila čitajući vaše simptome skontah da imam hijatalnu herniju samo sam otišao uradio nalaze da mi to potvrde (potvrđeno-stomak prošao kroz dijafragmu veličinom malog prsta) a već sam mislio da mi je herc otišao i spremao pare na skupe preglede srca :roll:

Sad je Mandžukić na redu ali zbog obaveza nikako da stignem ni da nazovem čovjeka :roll:

Uglavnom hvala svima koji učestvujete u ovoj temi i brzo ozdravljenje želim :thumbup:
O'zone

Lokacija: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

PostPostao/la idealnolosa dana 01/11/2011 13:05

O'zone je napisao/la:Mandžukić koliko ja znam radi po nalazima koje mu doneseš tako da bi prvo trebala završiti ovo šo si započela pa onda kod njega.

Ja definitivno idem,kod mene nije struna.Ali trazim broj jer kod moje sestre jeste.Ja sam narucena u srijedu sljedecu i jedva cekam da vidim sta mi je.JA IDEM na tu gastroskopiju da se rijesim tih problema
idealnolosa

PostPostao/la madnessa dana 01/11/2011 13:15

O'zone je napisao/la:@idealnolosastomaka :mrgreen:

Mandžukić koliko ja znam radi po nalazima koje mu doneseš tako da bi prvo trebala završiti ovo šo si započela pa onda kod njega.

Ukratko- Mene je ova tema spasila čitajući vaše simptome skontah da imam hijatalnu herniju samo sam otišao uradio nalaze da mi to potvrde (potvrđeno-stomak prošao kroz dijafragmu veličinom malog prsta) a već sam mislio da mi je herc otišao i spremao pare na skupe preglede srca :roll:

Sad je Mandžukić na redu ali zbog obaveza nikako da stignem ni da nazovem čovjeka :roll:

Uglavnom hvala svima koji učestvujete u ovoj temi i brzo ozdravljenje želim :thumbup:

:thumbup: Drago mi je da si uspostavio pravu dijagnozu bez bacanja para na nepotrebne preglede! Sretno sa hernijom. Nije značajna, ali zaboravi na uvlačenje stomaka kada vidiš dobro djevojče... :lol:
madnessa

PostPostao/la miu miu dana 01/11/2011 13:21

Poslala sam ti br na pp
miu miu

PostPostao/la O'zone dana 01/11/2011 13:35

madnessa je napisao/la:
O'zone je napisao/la:@idealnolosastomaka :mrgreen:

:thumbup: Drago mi je da si uspostavio pravu dijagnozu bez bacanja para na nepotrebne preglede! Sretno sa hernijom. Nije značajna, ali zaboravi na uvlačenje stomaka kada vidiš dobro djevojče... :lol:

Ja sam svoju herniju fasovao u snu znam tačno kada kako je to bolilo (refleksno se protegao u snu i probudio se u suzama). Što se tiče uvlačenja stomaka nemam šta uvuči kad sam ko grisini :mrgreen:
O'zone

Lokacija: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

PostPostao/la madnessa dana 01/11/2011 14:06

O'zone je napisao/la: Ja sam svoju herniju fasovao u snu znam tačno kada kako je to bolilo (refleksno se protegao u snu i probudio se u suzama). Što se tiče uvlačenja stomaka nemam šta uvuči kad sam ko grisini :mrgreen:

Naravoučenje: Ne berite jabuke u snu! :lol:

U svakom slučaju drago mi je da sada znaš šta ti je kako bi znao spriječiti da ne ide dalje. Hernija može i da raste. ;-)
madnessa

PostPostao/la Luce dana 01/11/2011 15:37

miu miu je napisao/la:

Poslala sam ti br na pp

Miu miu stvarno ti ovo nije trebalo.
Ova nasa idealna se taman odlucila da ode i da rijesi problem a ti joj sad ubaci ovu bubu za strunu :D
Luce

PostPostao/la madnessa dana 01/11/2011 16:41

Luce, reče idealna da će ovo za rodicu za koju zna da ima od ranije dijagnosticiranu strunu. ;-)
madnessa

PostPostao/la serum dana 01/11/2011 16:50

Što se tiče Mandžukića, to je samo bacanje para.
Neko je rekao išao na ultrazvuk. Znam, kod toga što si išla na ultrazvuk (doc u Hrasnici) on te uputio kod Mandžukića.
Samo da znaš da on od Mandžukića uzima pola-pola, i niko nije otišao a da ga nije uputio kod "kako se Mandžukić predstavlja doktora sportske medicine" . Kakva struna kakvi bakrači...Kažu treba nalazi kad ideš...Netreba ništa samo ponesi 25KM da mu daš za 5min, i ponesi još 15KM za med koji ćeš kupiti, i ništa ga nemoj pitati jer ništa ti neće odgovoriti....
Isto ko i ovaj što spominje nakav čaj iz Mostara....kaže: "mizernih 30KM"....kako kome, ali za 30KM je bolje otići kod primarijusa Gribajčevića, na Ilidži, ili već kod stručnjaka koji će tačno utvrditi dijagnozu. Bolje platiti ovo nego travare i "drMandžukića....Da mi je vidjeti koga je on izliječio.....ima onih, ali to je placebo ljudi....
Za dr iz Hrasnice, svaka čast, ultrazvuk radi dobro, za ostalo veze nema....
serum

PostPostao/la Luce dana 01/11/2011 16:50

madnessa je napisao/la:Luce, reče idealna da će ovo za rodicu za koju zna da ima od ranije dijagnosticiranu strunu. ;-)

ne brini ti, sad ce se ona nafurati da ima i strunu, 9 stranica ubjedjivanja dzaba propade :D

salim se malo :)
Luce

PostPostao/la madnessa dana 01/11/2011 17:04

:lol: :lol: :lol: Luce... Upravu si... Eo znam pet žena koje su se porodile otkako je ova tema nikla na sa-xu... :lol: :lol: :lol:
madnessa

PostPostao/la Strpljiva dana 01/11/2011 17:21

Svi imaju svog konja za trku. :)

Patim se sa želucem dugo. Išla sam na preglede kod ljekara opšte prakse, ali uvijek bi mi rekli da nije ništa, dali tablete i vozdrica. Controloc mi je pomagao.

Želim izvršiti sve potrebne pretrage sada i utvrditi dijagnozu. To sve je u redu sa vašim želucem mora imati i neko ime, jer ne boli džaba. Gdje da odem?
Strpljiva

PostPostao/la shambho dana 01/11/2011 18:54

Strpljiva je napisao/la:Svi imaju svog konja za trku. :)

Patim se sa želucem dugo. Išla sam na preglede kod ljekara opšte prakse, ali uvijek bi mi rekli da nije ništa, dali tablete i vozdrica. Controloc mi je pomagao.

Želim izvršiti sve potrebne pretrage sada i utvrditi dijagnozu. To sve je u redu sa vašim želucem mora imati i neko ime, jer ne boli džaba. Gdje da odem?

U sustini, koliko sam ja shvatila i iz licnog iskustva i od ostalih, najbolje je maniti se doktora (osim u slucaju kada toliko boli da se ne moze funkcionisati..tada naravno treba detaljnije ispitati). Probleme imam godinu dana, isla doktoru, rekao gastritis trojna bla bla bla..
Ja nisam htjela piti trojnu..

Umjesto toga, poslusala sviju koji su imali problema sa zelucem i rijesili ih - zakljucak - NAAAJBITNIJa je ishrana.. Laicki, kad god se nesto previse pojede, luci se previse kiseline.. Znaci ne jesti puno.. Jesti onako srednje obroke cesce, to je naajbitnije..

Druga stavr, kiselina se pretjerano luci i na odredjenu hranu, najcesce je to mlijeko, krompir, zacinjeno, masno, jaja recimo kod mene i sl. Sa ovim treba pazljivo, najbolje je smanjiti, jednostavno ne jesti previse ono sto nam ne prija..

Treca stvar, cajevi.. Meni je jedan forumas na pocetku ove teme na pp napisao (hvala mu i ovim putem i mislim da nije problem sto navodim i da je pozeljno podijeliti iskustva..) za travu kicicu (kičica).. Na netu ima o njoj i primjeni iste..

Ja ev' drugu sedmicu je pijem na nacin koji je opisan na netu (stavim u hladnu vodu osam sati navecer i ujtru), i mogu reci da mi ne pada tako tesko ishrana.. Jedan dan sam zaboravila popit uzasno me bolio zeludac.. Ne ocekujem jos uvijek neka poboljsanja al' namjeravam piti bar dva mjeseca.. Koliko sam shvatila ona oblozi zeludac, samim time i lijeci..

Ima jos tih cajeva za zeludac..

Uglavnom, posmatrati sta nam prija sta ne prija, jer to je manje vise hronicna bolest, koja ne bi trebala imati posljedica ako se drzi pod kontrolom, a ako vas boli i vi i dalje jedete za rucak hamburger ili dvije porcije spageta, ili citavu pizzu, pa onda bi definitivno moglo nastetiti sluznici zeluca..

I naaaravno, sikirancija igra veeliki faktor, sto manje stresa :) ..
shambho

PostPostao/la Strpljiva dana 01/11/2011 20:16

U sustini, koliko sam ja shvatila i iz licnog iskustva i od ostalih, najbolje je maniti se doktora (osim u slucaju kada toliko boli da se ne moze funkcionisati..tada naravno treba detaljnije ispitati). Probleme imam godinu dana, isla doktoru, rekao gastritis trojna bla bla bla..
Ja nisam htjela piti trojnu..

Najprije, hvala na iscrpnom odgovoru.

Ja patim mnogo duže. Da ne navodim broj godina, pitat ćete se šta sam radila do sada. Svaki odlazak kod doktora se završavao davanjem tableta. Želim konačno da se smirim i znam šta se dešava. Ako ima lijeka da liječim, ako nema da ne živim u nadi.

Umjesto toga, poslusala sviju koji su imali problema sa zelucem i rijesili ih - zakljucak - NAAAJBITNIJa je ishrana.. Laicki, kad god se nesto previse pojede, luci se previse kiseline.. Znaci ne jesti puno.. Jesti onako srednje obroke cesce, to je naajbitnije..

Druga stavr, kiselina se pretjerano luci i na odredjenu hranu, najcesce je to mlijeko, krompir, zacinjeno, masno, jaja recimo kod mene i sl. Sa ovim treba pazljivo, najbolje je smanjiti, jednostavno ne jesti previse ono sto nam ne prija..

Treca stvar, cajevi.. Meni je jedan forumas na pocetku ove teme na pp napisao (hvala mu i ovim putem i mislim da nije problem sto navodim i da je pozeljno podijeliti iskustva..) za travu kicicu (kičica).. Na netu ima o njoj i primjeni iste..

Ja ev' drugu sedmicu je pijem na nacin koji je opisan na netu (stavim u hladnu vodu osam sati navecer i ujtru), i mogu reci da mi ne pada tako tesko ishrana.. Jedan dan sam zaboravila popit uzasno me bolio zeludac.. Ne ocekujem jos uvijek neka poboljsanja al' namjeravam piti bar dva mjeseca.. Koliko sam shvatila ona oblozi zeludac, samim time i lijeci..

Ima jos tih cajeva za zeludac..

Uglavnom, posmatrati sta nam prija sta ne prija, jer to je manje vise hronicna bolest, koja ne bi trebala imati posljedica ako se drzi pod kontrolom, a ako vas boli i vi i dalje jedete za rucak hamburger ili dvije porcije spageta, ili citavu pizzu, pa onda bi definitivno moglo nastetiti sluznici zeluca..

I naaaravno, sikirancija igra veeliki faktor, sto manje stresa :) ..

Da pokušam približiti moje simptome: dok normalno funkcioniše, mogu sve jesti umjereno. Oscilacija u ishrani ne smije biti. Bilo da smanjim ili povećam unos hrane. Čim počnem pretjerivati 2-3 dana (kada su kojekakvi praznici, pa se jede i kada nisi gladan) ili recimo post, to automatski znači da će me želudac zaboliti. A kada se to desi, minimalno trebam 3 sedmice da se primiri. Bol me prati na svakom koraku. Tada uvijek nosim sendvič u torbi, sodu ili mineralnu vodu. Čak i kada nisam gladna, ako me zaboli, moram jesti. Bol mine sat-dva i onda iznova. Kada sam kući, legnem na pod, pritisnem mjesto koje kuca i on se umiri. Problem je na poslu, ako trebam nešto obaviti vani, izađem na kafu, s društvom uveče...

Kada sve ovo prođe, želudac miruje mjesec, dva...nekada i tri. Ovaj put me nije zaobolio zbog ishrane. Jednostavno me zabolio kako je ova hladnoća počela. I tako obilježim početak svake zime.

Što se tiče čaja, pijem kunicu s medom. Kafu poslijepodne. A potražit ću ovaj tvoj čaj, pa počnem i s njim. Što se tiče stresa, svakog dotiče, ali izgleda posebno nas.
Strpljiva

PostPostao/la shambho dana 01/11/2011 20:37

Ovako, ja sam bila kod zaista dobrog doktora koji je bas za zeludac strucan.. On je meni rekao ovo sto sam aj tebi napisala izmedju ostalog.. Interesantno mi je bilo da mi je tacno pogodio kako se osjecam i sta mi smeta bez da mu nisam rekla..
Interesantno mi je bilo i sljedece; rekao je da sa zelucem postoji 'patern' (moj izraz) u smislu da u proljece najvise boli, dolaskom jeseni takoder, zimi malo manje, ljeti skoro nikako.. Ja imam godinu dana bolove (tacno u ovo doba prosle godine poceli, uslijed 'razvaljivanja' zeluca prevelikim kolicinama hrane..krajem proljeca sam radila pregled, znaci nije placebo, i tacno mi je tako i bilo..

On je meni preporucio trojnu terapiju, ali ovako, sad cu mozda i slagati ne sjecam se tacno ali ima TACAN raspored uzimanja tableta.. Opet kazem mozda slazem, al' recimo da uzmem sad mjesec dana i onda za godinu dana+7 dana tacno opet trojnu terapiju.. I tada bi kao do kraja zivota rijesila problem.. Tako nekako ide.. Ali znam da treba sad, i za godinu dana opet, i tih nekih sedam dana nes..

Ja nisam hteja trojnu jer sam citav zivot na antibioticima i jednostavno sam se okrenula nekim prirodnim nacinima lijecenja nakon sto sam shvatila koliko su mi stete organizmu nanijeli antibiotici..

Slicni, skoro isti su mi simptomi kao kod tebe, s tim da mene 3-4 dana poslije neceg sto mi ne prija boli a ne tri sedmice.. Bolovi su se smanjili od kicice.. Ali, zbog svega navedenog najbitnije je ne pretjerivati u jelu ta tri dana praznika koliko god tesko bilo :-D .. I preporuka za sviju sa problemima sa zelucom sto je takoder tesko - izbaciti kafu, mene je od nje bas bolilo.. Jednostavno voditi racuna da se ne jede ono od cega zaboli zeludac..

A lijecenje, to je tvoj izbor.. Ovaj moj doktor je samo za ultrazvuk, na Otoci dr. Bijedic ne sjecam se kako se zove.. I da on je jos rekao da se trojna jednostavno pokazala najefikasnijom i rijetko ce ti ko sta drugo preporucit.. Tako da opet kazem, tvoj izbor.. U svakom slucaju malo vise racuna povesti o sebi i raspitati se mislim da je svaki organizam drugaciji kako god..
shambho

PostPostao/la shambho dana 01/11/2011 20:43

I da! Cesto se previse usmjerimo na bol, mozda se to desava postavljacici teme pa evo i njoj savjet, da ga na neki nacin preuvelicamo ili pak da ne mozemo misliti ni na sta drugo.. Onda nam se pocne ciniti veci nego sto jeste..

Kazem i sama imam bolove, ponekad uzasno jake u zelucu kada se prejedem i sl (ponekad zaboravim na zeludac :roll: ), ali bitno je nauciti zivjeti s tim i osvijestiti da imamo problem o kojem treba jednostavno malo vise povesti racuna, s tim da to ne znaci da nas treba sputavati..

Ja uglavnom sve jedem, ali pazim na kolicinu.. S tim da krompir bas izbjegavam on me dokrajci.. Al' moze se zivjeti i bez krompira :-D ..

Uglaavnom, da ne pisem vise, sretno svima .. :-D
shambho

PostPostao/la Strpljiva dana 01/11/2011 21:36

Vidjet ću kada odem na pregled šta dalje. Kada bi se moglo riješiti doživotno, bilo bi savršeno. Ako bude kaskadni želudac...nije dobro.

A nisam drama queen, tako da umišljanja i preuveličavanja bola nema.

Tebi hvala i dobar tek :)
Strpljiva

PostPostao/la idealnolosa dana 02/11/2011 01:02

Idealna jedva ceka da ode na gastroskopiju,danas jela grah kao da sam brdo pojela i umirem koliko boli :sad: Jedva cekam srijedu sljedecu da vidim sta mi je a usput se rijesim tog straha od sonde,kad ostali nisu umrli necu ni ja :) U sustini me vise i nije strah samo da znam sta je.Moja bliska osoba ima strunu isla je ona na gastroskopiju nije joj nista cisto sam radi nje pitala za broj,kojeg usput receno nisam dobila na pp.Al kada vidim da je cisto bacanje para kako kazete i ne treba joj.
idealnolosa

PostPostao/la idealnolosa dana 02/11/2011 01:07

Luce je napisao/la:
madnessa je napisao/la:ne brini ti, sad ce se ona nafurati da ima i strunu, 9 stranica ubjedjivanja dzaba propade :D
salim se malo :)

E tu si se zeznula,idem doktoru u srijedu ,sljedecu.I ne vjerujem da imam strunu
idealnolosa

PostPostao/la udrch dana 02/11/2011 01:23

serum je napisao/la:Što se tiče Mandžukića, to je samo bacanje para.
Neko je rekao išao na ultrazvuk. Znam, kod toga što si išla na ultrazvuk (doc u Hrasnici) on te uputio kod Mandžukića.
Samo da znaš da on od Mandžukića uzima pola-pola, i niko nije otišao a da ga nije uputio kod "kako se Mandžukić predstavlja doktora sportske medicine" . Kakva struna kakvi bakrači...Kažu treba nalazi kad ideš...Netreba ništa samo ponesi 25KM da mu daš za 5min, i ponesi još 15KM za med koji ćeš kupiti, i ništa ga nemoj pitati jer ništa ti neće odgovoriti....
Isto ko i ovaj što spominje nakav čaj iz Mostara....kaže: "mizernih 30KM"....kako kome, ali za 30KM je bolje otići kod primarijusa Gribajčevića, na Ilidži, ili već kod stručnjaka koji će tačno utvrditi dijagnozu. Bolje platiti ovo nego travare i "drMandžukića....Da mi je vidjeti koga je on izliječio.....ima onih, ali to je placebo ljudi....
Za dr iz Hrasnice, svaka čast, ultrazvuk radi dobro, za ostalo veze nema....

Koji si ti bolesnik..ti ćeš meni reći šta mi je pomoglo..obišao sam sve doktore, na kraju platio 750 KM preglede u Sanasi..dva puta prošao trojnu terapiju..
Meni je čaj pomogao i pomaže mi i dalje..ustvari ja više nemam nikakvih problema, osjećam se izvrsno..
Ja nisam imao velike rane na želudcu, ali su mi prošle, jer sam dva puta radio gastro..
Moj prijatelj koji mi je i preporučio ovog travara je imao dvije rane od dva centimetra, spao kilažom ispod 50 kg i skoro ga prežalili..
Za mene ovaj čaj jeste mizerija i vjerujem za svakoga normalnog ko je imao problema..
udrch

PostPostao/la serum dana 02/11/2011 12:14

Ufati se ti tog čaja al pazi da ne pretjeraš da ti nezaraste šta drugo, ne dao Bog jezik,usta.Ne trebaju nam doktori.
Nisi ti ništa obišao, negu uzimao procenat od svakog koga navučeš na taj čaj,isto ko i Mandžukić.
Nego bolje ti je da pitaš ima li kakav čaj i za psihu, jer i sa njom očigledno nisi dobro.
I bez vrijeđanja,("ovo bolesnik") ja nikog nisam vrijeđao....

Za one koji hoće da se riješe problema oko želudca.
Dr Srđan Gornjaković (Poliklinika Sunce)
Dr Gribajčević (Poliklinika Eurofarm Ilidža) (Bivši šef gastroenterohepatologije na Koševu)

ili ako već nemate novca za privatnike, nemam ni ja, onda probajte na Koševu doći do doktora Gornjakovića, ili Zore Vukobrat.
serum

PostPostao/la idealnolosa dana 02/11/2011 12:58

serum je napisao/la:Za one koji hoće da se riješe problema oko želudca.
Dr Srđan Gornjaković (Poliklinika Sunce)

Kod njega sam narucena u srijedu za gastroskopiju.Tek oko 5.Znam da se ne smije nista jesti,lako cu ja to ali smijem li bar popiti kafu ili caj?
idealnolosa

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.