Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Za djevojke i zene - ginekolog u Sa

PostPostao/la badalpur dana 29/04/2011 10:18

XOptimisticna je napisao/la:Draga moja HPV se ne otkriva papa testom,na papi mozes otkriti upale i sto je najvaznije rak grlica materice.HPV se radi posebno,vadi se bris kao na papi.Inace papa ti moze pokazati da se sumnja na HPV to je vecinom ako se pokaze CIN1,2 i 3 i CIS.Mada cin 3 je vec karcinom a za cis-nemam ni ja pojma sta im znaci.Tako da ako ti papa pokazuje bilo koje abnormalne vrijednosti-idi vadi HPV jer on je glavni uzrocnik raka!Sretno!

Uhhh, kad postavis ovako, zvuci prestrasno, a u stvarnosti nije tako !! I dobro rece Michun ne prepadaj zenu!! HPV jeste glavni uzrocnik raka grlica maternice, ali ne znaci nuzno da ce doci do toga! Hvala Bogu, rak grlica maternice je preventivno oboljenje koje se moze sprijeciti i uspjesno lijeciti. Nijedna zena ne bi trebala oboliti od raka grlica maternice ukoliko redovno posjecuje ginekologa. Od prvih promjena na grlicu pa do razvoja raka moze proci od 5 do 15 godina. Cisto sumnjam da danas ima zena koje tako dugo ne idu ljekaru :? ....
badalpur

PostPostao/la Felidae dana 29/04/2011 10:29

ok, skontala sam, znaci na papa testu se posebno naznaci ako postoji sumnja na HPV....nijedan doktor nije toliko lud da ignorise to, mada ja svakako mijenjam doktora, idem u Vojnu bolnicu, vjerovatno kod sina od rahmetli Nakasa.
i te upale mi nikako nisu jasne....da li je moguce da ih imam godinama i da ih stvarno lijecim sa svim sto mi prepisu, i jos se nenormalno cuvam bilo kakve nahlade....zar je moguce da ih ne mogu izlijeciti, ili je opet do doktora :?
Felidae

PostPostao/la Michun dana 29/04/2011 10:42

Felidae je napisao/la:ok, skontala sam, znaci na papa testu se posebno naznaci ako postoji sumnja na HPV....nijedan doktor nije toliko lud da ignorise to, mada ja svakako mijenjam doktora, idem u Vojnu bolnicu, vjerovatno kod sina od rahmetli Nakasa.
i te upale mi nikako nisu jasne....da li je moguce da ih imam godinama i da ih stvarno lijecim sa svim sto mi prepisu, i jos se nenormalno cuvam bilo kakve nahlade....zar je moguce da ih ne mogu izlijeciti, ili je opet do doktora :?

hmmmm, sve je moguce. za njega sam cula da je ok dr. skroz.
ako ides na svakih 6 mjeseci moguce je da se potrefi da imas upalu tada. ako imas partnera a on se ne lijeci moguce je. ako ides na bazen, pokupis. ako s nekim u kuci peres ves ko ima i to je moguce da ti prenese. 1001 i stvar je moguca. e sad meni nije jasno. upale pa te bole jajnici i ti odes? ili ides na pregled pa ti ustanove bakteriju/upalu u brisu?
Michun

PostPostao/la badalpur dana 29/04/2011 10:45

Felidae je napisao/la:ok, skontala sam, znaci na papa testu se posebno naznaci ako postoji sumnja na HPV....nijedan doktor nije toliko lud da ignorise to, mada ja svakako mijenjam doktora, idem u Vojnu bolnicu, vjerovatno kod sina od rahmetli Nakasa.

Naravno da trebas promjeniti ukoliko ti se stanje ne mijenja i izgubis povjerenje u ljekara. Jesi probala raditi na dizanju imuniteta?
badalpur

PostPostao/la Felidae dana 29/04/2011 12:14

od kako sam prvi papa test uradila, on nije bio dobar, pa je kontrola za cetiri mjeseca, znaci tri puta godisnje radim samo papa test, onda kad god me bole jajnici a nema veze sa ciklusom, idem, ili kad mi se pojaca iscjedak - idem na preglede, znaci stalno samo kod ginekologa i bila sam glupa sto sam se nadala da ce me nekad ova doktorica izlijeciti.

zivim samo sa muzem, znaci samo jos on moze biti problem, a kad sam saznala da sam trudna poslala sam i njega doktoru, nema vise zajebancije, ovome moram stati u kraj, sad se samo sopam vocem, bademima, medom, prirodnim sokovima i ostalim zdravim namirnicama, a poslije praznika idem kod svog novg doktora abd. pa vam javim utiske.
Felidae

PostPostao/la XOptimisticna dana 29/04/2011 19:58

badalpur je napisao/la:Uhhh, kad postavis ovako, zvuci prestrasno, a u stvarnosti nije tako !! I dobro rece Michun ne prepadaj zenu!! HPV jeste glavni uzrocnik raka grlica maternice, ali ne znaci nuzno da ce doci do toga!.

Ja nisam ni rekla da je nuzno da dodje do raka ali je vjerovatnije nego kod osoba koje su ciste na HPV.Uostalom nisam je prepala samo sam objasnila situaciju da postoji CIN1,CIN2 i CIN3 kao i CIS i da te stvari niposto netreba zanemariti.Upale su manje vise kod svakoga....
XOptimisticna

PostPostao/la XOptimisticna dana 29/04/2011 19:59

Michun je napisao/la:Ne prepadaj je...upala i hpv nije isto i ne pokazuje se isto na papa testu.

A de mi reci gdje sam ja to rekla da je isto i da pokazuje isto?Cak sam rekla da je CIN3 carcinom a CIN2 a posebno CIN 1 moze se lijeciti mada nije ni zanemariti.Upala je prisutna manje vise kod svakoga
XOptimisticna

PostPostao/la Michun dana 29/04/2011 21:34

XOptimisticna je napisao/la:
Michun je napisao/la:Ne prepadaj je...upala i hpv nije isto i ne pokazuje se isto na papa testu.

A de mi reci gdje sam ja to rekla da je isto i da pokazuje isto?Cak sam rekla da je CIN3 carcinom a CIN2 a posebno CIN 1 moze se lijeciti mada nije ni zanemariti.Upala je prisutna manje vise kod svakoga

nemoj se ljutiti...malo ti je post nesredjen pa onda zvuci tako malo zastrasujuce.
Michun

PostPostao/la XOptimisticna dana 30/04/2011 08:55

Ne ljutim se vec se kaze da sam ja rekla da je isto imati prehladu i HPV.Sto je van pameti,pa prehlada je tako bezazlena stvar koja je jako uspjesno lijeci i ne znam da li postoji ijedna zena koja nije imala prehlade
XOptimisticna

PostPostao/la semmy dana 30/04/2011 12:14

XOptimisticna je napisao/la:Draga moja HPV se ne otkriva papa testom,na papi mozes otkriti upale i sto je najvaznije rak grlica materice.HPV se radi posebno,vadi se bris kao na papi.Inace papa ti moze pokazati da se sumnja na HPV to je vecinom ako se pokaze CIN1,2 i 3 i CIS.Mada cin 3 je vec karcinom a za cis-nemam ni ja pojma sta im znaci.Tako da ako ti papa pokazuje bilo koje abnormalne vrijednosti-idi vadi HPV jer on je glavni uzrocnik raka!Sretno!

CIN I; II; III nepokazuju HPV ...znaci HPV test se radi usporedo sa papa testom, bar jednom godisnje... CIN III nije karcinom. ako imas CIN-ove nemora zanaciti da imas HPV ili obrnuto..
CIS je karcinom i ako ga imas nemora znaviti da imas HPV i obratno..
razvoj CIN-a i CIS-a vam sve zavisi od imuniteta i genetike...kod mene se od perfektnog papa testa za 1 god. razvio CIS ( sto se kod vecine zena razvije za 5 - 10 god ) a nisam imala HPV

u svakom slucaju najbolje je svakih 6 mjeseci raditi i papa test i HPV tipizaciju..ja papa test moram raditi svaka 3-4 mjeseca tako nek vam nije mrsko 2 puta godisnje posvetiti se sebi i svom zdravlju...

papa test i kolkoskopiju ( kome je potrebna ) samo dr.spahovic je je najbolji citolog u BiH...HPV bris vam uzima vas ginekolog ali ga morate sami nositi na mikrobiologiju ili kako se vec zove..
semmy

PostPostao/la XOptimisticna dana 30/04/2011 19:17

semmy je napisao/la:CIN I; II; III nepokazuju HPV ... CIN III nije karcinom. ako imas CIN-ove nemora zanaciti da imas HPV ili obrnuto..
.HPV bris vam uzima vas ginekolog ali ga morate sami nositi na mikrobiologiju ili kako se vec zove..

Ja nisam rekla da CINOVI pokazuju HPV vec da HPV izaziva Cin u vecini slucaja mada ni u kom slucaju to nije isto niti mora biti povezano jedno s drugim.CIN3 je predkarcinomski stadijum i teze se skida od cin1 i 2....A HPV ja sam radila na kosevu a ne kod svog ginekologa
XOptimisticna

PostPostao/la baby24 dana 25/05/2011 12:29

imam informaciju da dr. Spahovic vise ne vodi trudnoce, zna li neko nesto o tome?
baby24

PostPostao/la Emich dana 07/06/2011 15:48

mogu da pohvalim Anju Tomic Cica kao izvrsnog citologa kolposkopija i papa 100KM..bila sam i kod spahovica samo na drugoj kolposkopiji je pobrkao loncice.....pa nebih vise njemu da idem...ipak covjek je vec odavno u penziji i stariji je.....svaka cast njemu kao strucnjaku....ali godine ipak cine svoje....
Bila sam kod prof.Jadranke Dizdarevic meni licno je odlicna...vodila obje trudnoce nikakvih problema...zena istinski voli svoj posao...tako da i dalje planiram ici kod nje....meni je super
Emich

PostPostao/la kornet dana 08/06/2011 22:37

Moja preporuka je doktorica Nidzara Abadzic , ordinacija je kod hotela Evropa, ul. Vladisalva Skarica 10/1 , tel; 061 97 70 22, i 061 813 458. Ja sam trudnica i doktorica Nidzara je pravi strucnjak. Prije sam isla kod Nejre Pasic i ne bi je nikome preporucila, zena tako sve preglede odradi brzinski i to jos nista ne objasnjava, vec kaze sestra ce objasniti. Valjda privatnik za razliku od drazvnog treva da ima vremena za pacijenta i da odradi posao kako treba, jer za svj novac hocu sve.
kornet

PostPostao/la Critty Bo dana 09/06/2011 00:14

Samo da kazem da sam bila kod doktora u XY asocijaciji i da ZASAD imam samo rijeci hvale.
Critty Bo

PostPostao/la LaCici dana 20/06/2011 18:32

Ima li neko iskustva sa dr. Masicem iz Opce bolnice, sa vodjenjem trudnoce i porodom?
LaCici

PostPostao/la semmy dana 20/06/2011 19:36

LaCici je napisao/la:Ima li neko iskustva sa dr. Masicem iz Opce bolnice, sa vodjenjem trudnoce i porodom?

vodio mi obje trudnoce, prvi porod karlicno a drugi carski rez...najbolji moguci izbor :thumbup:
semmy

PostPostao/la otherside dana 21/06/2011 10:02

LaCici je napisao/la:Ima li neko iskustva sa dr. Masicem iz Opce bolnice, sa vodjenjem trudnoce i porodom?

sretna si sto si dosla do njega :-D
otherside

PostPostao/la LaCici dana 21/06/2011 10:22

Super, idem sutra kod njega na pregled. :-D
LaCici

PostPostao/la LaCici dana 21/06/2011 10:23

semmy je napisao/la:

vodio mi obje trudnoce, prvi porod karlicno a drugi carski rez...najbolji moguci izbor :thumbup:

Znaci radi i carski, posto sam cula da on to izbjegava.
LaCici

PostPostao/la South Blue Mama dana 21/06/2011 10:28

LaCici je napisao/la:
semmy je napisao/la:

Znaci radi i carski, posto sam cula da on to izbjegava.

carski izbjegava svaki doktor, a ti si izabrala jednog od najboljih
South Blue Mama

PostPostao/la LaCici dana 21/06/2011 10:34

Sad sam mirnija, izgleda da sam bas imala srece. :-D
LaCici

PostPostao/la semmy dana 21/06/2011 11:11

South Blue Mama je napisao/la:
LaCici je napisao/la:Znaci radi i carski, posto sam cula da on to izbjegava.

carski izbjegava svaki doktor, a ti si izabrala jednog od najboljih

izbjegava ali u situacijama kad nema izbora onda radi i to perfektno...moj ti je savjet samo ako iz zdravstvenih razloga moras carski onda nek bude ali ako nemoras onda izbjegavaj u sirokom luku...prvi porod mi je bio nevjerovatno tezak ( karlicno, prvo guza pa onda trup pa zadnja glavica izasla ) i da sad moram na porod prije bi karlicno rodila nego carski...
semmy

PostPostao/la otherside dana 21/06/2011 11:54

meni je masic radio sekciju zbog karlicnog polozaja bebe, dakle, postojala je med.indikacija.
imala sam bolove prvih par dana nakon carskog, ustala drugi dan poslije operacije i vise nisam ni "legla" :D
oziljak je minimalan i sad se fakat pitam kako je uspio izvuci bebu kroz tako mala vrata :D
kako god se porodila, s masicem si u sigurnim rukama :thumbup:
otherside

PostPostao/la LaCici dana 21/06/2011 12:35

Imam hipotireozu tako da postoji velika sansa da ne budem mogla prirodno, ali necu nista da zakljucujem dok sutra ne popricam s njim. Hvala vam :wink:
LaCici

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: EuroNeuro i 5 gostiju.