Vozačka dozvola -.-''

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Vozačka dozvola -.-''

PostPostao/la Aida0406 dana 12/08/2012 15:52

Pozz, nova sam na forumu i evo iz dana u dan googlam al džabe :S
Imam 18 i sad trebam polagati ... Međutim čujem da moram polagati prvu pomoć i teoretski dio i praktični -.-''
Pa interesuje me da li je neko već upoznat s tim, imam tremu samo takvu sa tom prvom pomoći iz praktičnog dijela, jer me strah a i bojim se bla bla bla ... sad da ne odugovlačim eto to me ukratko interesuje našla sam i auto školu i sve i počela učit te testove sve super samo ta pomoć koči :/
Eto, ako neko zna molim vas da pomogneeeeee ! :( :(
Aida0406

Re: Vozačka dozvola -.-''

PostPostao/la ikota dana 12/08/2012 15:58

Ma ne isplati ti se polagat, skupo,te valja auto platit pa kazne placat...bolje ne polazi neg idi na more :D
ikota

PostPostao/la Aida0406 dana 12/08/2012 17:37

ikota je napisao/la:Ma ne isplati ti se polagat, skupo,te valja auto platit pa kazne placat...bolje ne polazi neg idi na more :D

hahaha bila vec, pare imam sve imam :D samo pitam za iskustva ako me razumiš ?!
Aida0406

PostPostao/la Layne dana 12/08/2012 17:45

cccc, još samo da počnu ova djeca otvarat' teme kad imaju tvrdu stolicu...... :roll:

odeš, prijaviš se, ljudi kažu kako, šta i prijatno..
Layne

PostPostao/la antonija dana 12/08/2012 17:46

p.s.
ja ne znam nikog tko je polozio vozacki, bez da podmiti instruktora voznje.
antonija

PostPostao/la Optimist dana 12/08/2012 18:19

antonija je napisao/la:p.s.

A tek prvu pomoc. Ona je najskuplja kako sam cuo... :roll:
Optimist

PostPostao/la antonija dana 12/08/2012 18:19

Optimist je napisao/la:

A tek prvu pomoc. Ona je najskuplja kako sam cuo... :roll:

Katastrofa.
antonija

PostPostao/la S4mpion dana 12/08/2012 20:22

Za prvu se obicno placa 83KM,sto se tice polaganja,2 dana ides na 3-satna predavanja,nakon toga dan pauze i polaganje,slusaj sta ti se govori i polozit ces sigurno.Ucis tehniku vjestackog disanja,ozivljavanja na lutkama,ucis vezati zavoje i fiksiranje polomljenih ekstremiteta i pravilne polozaje tijela pri specificnim povredama i to je to,jos nisam cuo da je neko na tome pao :-)
S4mpion

PostPostao/la Aida0406 dana 12/08/2012 23:07

S4mpion je napisao/la:Za prvu se obicno placa 83KM,sto se tice polaganja,2 dana ides na 3-satna predavanja,nakon toga dan pauze i polaganje,slusaj sta ti se govori i polozit ces sigurno.Ucis tehniku vjestackog disanja,ozivljavanja na lutkama,ucis vezati zavoje i fiksiranje polomljenih ekstremiteta i pravilne polozaje tijela pri specificnim povredama i to je to,jos nisam cuo da je neko na tome pao :-)

Hvala puno sutra idem na te časove -.-' !
Aida0406

PostPostao/la kica dana 12/08/2012 23:08

Ma svi placaju instruktroa da polozis voznju.

Mislim da kod nas ni Chuck Norris ne bi mogao polozit a da ne plati instruktoru :o
kica

PostPostao/la poznanik dana 12/08/2012 23:18

Zašto nisi prijavila policiji ovo podmićivanje?
poznanik

PostPostao/la antonija dana 12/08/2012 23:26

poznanik je napisao/la:

Zašto nisi prijavila policiji ovo podmićivanje?

Naravno da sam prijavila, sva krivicna djela za koja znam i sva koja su mi poznata sam prijavila na: krimolovci.ba

Medjutim niko nikad niti na jednu prijavu nije reagirao.
antonija

PostPostao/la Sandra N. dana 13/08/2012 00:15

Ta stranica koju su reklamirali godinama krimolovci.ba vise i ne radi, haman im mrsko odrzavat.
Sandra N.

PostPostao/la avalanche168 dana 13/08/2012 00:25

Ja znam bruku ljudi koji su položili bez štele xD Ako si regularan/na, sve će to biti regolare :D Tvoje je da naučiš i posvetiš se tome ;)

PS: Kloni se Maxline-a, a moja preporuka su ti ART i Coach.
avalanche168

PostPostao/la lajkujMe dana 13/08/2012 00:29

Kao prvo nije istina da se mora dati mito instruktoru da polozis ja sam polozio bez problema, uostalom instruktor nema nista s polaganjem on samo sjedi i po zakonu on mora da suti i nista ne radi. Covjek iz komisije je taj koji drzi sve u rukama....

Prvo nemoj paniciti, prva pomoc npr je samo "onako" pokusaju da ti pokazu naj osnovnije a ako na ispitu ne znas nista nema veze pustiti ce te oni njima je vazno da si platio i dolazio na ta 3 casa.

Testovi stvarno nisu teski uci 7 dana i uvjezbaj ih dobro i polozeno (ako si lijen i ne uci ti se odmah se pozdravi s vozackom)

Sto se tice prakticnog polaganja e to se nemoze nauciti to moras uvjezbati obrati paznju na sve greske koje ti instruktor kaze i nauci od njih i popravi to... nemoj puno misliti tokom voznje pusti nek ide sve svojim tokom. Bukvalno se drzi svake table i pravila saobracaja, ako pise da ides 10 na sat IDI 10 na sat na polaganju. Sta god ti kaze ispitivac nemoj nikada reci ne nego radi tacno sta ti on kaze (i nemoj ga pitati kako to da uradis).

Sve je easy stvarno ja sam sve iz prve polozio....

Btw znao sam lika koji je imao tu famoznu vezu, na polaganju se umislio da je kralj pa je 1 rukom vozio i pravio fazone.... ispitivac ga je 3 minute nakon pocetka testa oborio, a instruktor ga izbacio iz auta :lol:
lajkujMe

PostPostao/la S4mpion dana 13/08/2012 00:51

Sto se tice polaganja voznje,tvoje je da vozis po pravilima i instrukcijama,a sto se tice uspjeha do tebe je 50%,a 50% je na pjesacima,ostalim vozacima i ,naravno,ispitivacu 8-)
S4mpion

PostPostao/la nOrMaLaC dana 13/08/2012 09:20

Layne je napisao/la:cccc, još samo da počnu ova djeca otvarat' teme kad imaju tvrdu stolicu...... :roll:

odeš, prijaviš se, ljudi kažu kako, šta i prijatno..

Ja je vala imam, ali evo nešto mi bolje od jutros :D
Ipak da ne otvaram temu? jel? :-D
nOrMaLaC

PostPostao/la aleckovic dana 13/08/2012 22:42

I ja sam polozio bez stele...
aleckovic

PostPostao/la fortaleza dana 14/08/2012 10:49

Također bez štele, zato sam položio tek iz četvrtog pokušaja i zakleo bih se da su me mogli pustiti i iz drugog..

Jednostavno draže mi je bilo dati novce za ponovno polaganje nego instruktoru ispod stola, takvi neće zarađivati na meni..
fortaleza

PostPostao/la casanova123 dana 14/08/2012 22:42

Polozio iz prve bez stele..

Stvarno sam dobro vozio.. Cak sam zadivio ispitivaca jednom jer sam slucajno vidio zenu na pjesackom, a kamion bio parkiran na pjesackom tako da ispitivac nije vidio tu zenu.. ja kad sam stao, pita on sto si stao, ja rekoh ima zena, hoce da predje.. kad hop izlijece zena za sekundu :D

Uglavnom, prekucao sam ga na svaki moguci nacin.. Ali ima tu dost ai do instruktora..

Neki instruktori se dogovore sa tim da te namjerno obore a instruktor je u autu kako bi se izborio za tebe na nacin da kaze ispitivacu da laze ako pokusa da ti pribaci neku gresku.. na primjer ti kazes ono da hoces da ti na kraju kaze greske, i ne napravis ni jednu i onda ti onaj kaze 5 pjesaka nisi pustio tu, tu, tu, uzeo prednost 2 puta, hop pao.. zato treba da kazes da hoces da ti odmah za sve greske kaze..

I nemoj da se ljutis/te ako se padne.. Ako ne znate voziti i ako niste ono sto se kaze fluent i opusteni onda nista od voznje..

Ja vozim sada bolje nakon nekih 15 dana voznje nego neki prijatelji koji su polozili prije 2 godine..
Jest da sam presao vec nekih 2000km ali eto :roll:
casanova123

PostPostao/la Revolucionar ★ dana 15/08/2012 02:57

Sve neki Vin Dieseli .. da pokvarim ovo med i mlijeko, dobre sanse su ti da ce te oborit ako ne platis, i bez obzira na dobru voznju. Dakle, tacno ima frajera iz komisije koji cekaju da im se plati, i obicno postoji neki sablon za obaranje, a sa tim se i instruktor moze upoznat ( ono pod ruku nesto, pa se nagode ) . Dakle ja sam to sranje i vidio i dozivio, kako se dogovaraju prolasci i sl. Naravno, postoji izuzetaka, ali debelo vise korupcije
Revolucionar ★

PostPostao/la fortaleza dana 15/08/2012 18:03

casanova123 je napisao/la:Neki instruktori se dogovore sa tim da te namjerno obore a instruktor je u autu kako bi se izborio za tebe na nacin da kaze ispitivacu da laze ako pokusa da ti pribaci neku gresku.. na primjer ti kazes ono da hoces da ti na kraju kaze greske, i ne napravis ni jednu i onda ti onaj kaze 5 pjesaka nisi pustio tu, tu, tu, uzeo prednost 2 puta, hop pao.. zato treba da kazes da hoces da ti odmah za sve greske kaze..

I nemoj da se ljutis/te ako se padne.. Ako ne znate voziti i ako niste ono sto se kaze fluent i opusteni onda nista od voznje..

Ovo se meni dogodilo, odvozio sam sjajno bez greške, onome u komisiji kažeš želiš li da ti greške odmah kaže ili poslije i odabrao sam ovo prvo, da odmah govori.. Nije mi nigdje mogao pronaći grešku niti mi je išta rekao, samo pao si poslije vožnje. Kad sam upitao koje su mi greške instruktor ih je počeo tražiti jer onaj u komisiji nije imao što za reći... :shock: Istog trenutka sam poludio i počeo se svađati s njim, počeo lik zamuckivati i pobjegao iz auta, ali džabe ti.. :x

Poslije sam saznao da sam morao pasti kod tog lika jer od nas četvero troje ih je imalo vezu, naravno ja jedini nisam, a ne možemo svi položiti odjednom..

Drago mi je što nisam htio plaćati prolazak onim uhljupima, uglavnom to su stvari s kojim će se većina susretati pri polaganju.
fortaleza

PostPostao/la magi87 dana 15/08/2012 18:18

oko 80 km je polaganje hitne pomoci! trebas samo slusat predavanje i ne moras ni ucit..sve je logika! tako da nemoj da brines! sto se tice polaganja voznje, prosla sam od prve, nisam imala nikakvu stelu, ali je cinjenica da sam vozila k'o baja :lol: da bih imala vremena da reagujem kako treba kad kaze komisija. ugl, lik koji je bio iz iste autoskole je rastur'o, medjutim nije valjda propustio pjesake i zbog toga pao!
tako da je savjet da budes jako skoncentrisana, da pratis kako se odvija saobracaj, prilagodi brzinu sebi i svojim mogucnostima..niko ne ocekuje od tebe da vozis k'o profesionalac...budi smirena, i bice dobro!
ja vjerujem da ima tih slucajeva da oni hoce pare..valjda zavisi od autoskole...
sretno!
magi87

PostPostao/la ultima_palabra dana 15/08/2012 18:40

Ko kaže da se mora platiti da se položi vozački?

Ako dobro znaš nekoga iz komisije ili policije, može se desiti da ti ne bude htio naplatiti.

:mrgreen:
ultima_palabra

PostPostao/la korisnik.1 dana 15/08/2012 19:09

Položio iz prvog puta B kategoriju, sedmicu poslije odma i C1 kategoriju iz prvog puta. Pri polaganju za B kategoriju nisam imao tremu, nisam napravio ni jednu grešku, kad sam završio i izašao iz auta pitam instruktora 'oću li proći i bilo je potvrdno.
Pri polaganju za C1 kategoriju, bilo je treme, bilo je i zavlačenja u uličice, isto odradio smireno i onako kako sam naučio.

PS. Prije polaganja sam pitao instruktora ima li potrebe da šta plaćam dodatno (njemu i komisiji), na šta me strogo odbio.
korisnik.1

Sljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: bella_ciao, broj dva, Heller, kamberovica polje i 11 gostiju.