Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Re: Viza za Njemacku

PostPostao/la Apachexxx dana 20/01/2013 14:01

imam jedno pitanje, pa ako neko zna pomagajjjj... predavao sam za vizu, spajanje porodice.. supruga je u njemackoj i starija je od mene, bili smo na onom paralelnom razgovoru i nismo prosli, kazu fiktivni brak( sto je i tacno) nego me interesuje dali imam pravo ponovo predavati za vizu i zna li neko mozel se sta napraviti.. hvala
Apachexxx

PostPostao/la zodi36 dana 20/01/2013 19:04

Apachexxx je napisao/la:imam jedno pitanje, pa ako neko zna pomagajjjj... predavao sam za vizu, spajanje porodice.. supruga je u njemackoj i starija je od mene, bili smo na onom paralelnom razgovoru i nismo prosli, kazu fiktivni brak( sto je i tacno) nego me interesuje dali imam pravo ponovo predavati za vizu i zna li neko mozel se sta napraviti.. hvala

kako znas da niste prosli.jesil ti bio na intervju u sarajevu a ona u njemackoj ili.....vrlo tesko je dokazati dali je brak fiktivan ili ne.objasni malo pa da vidimo o cemu se radi
zodi36

PostPostao/la hrle1976 dana 20/01/2013 19:26

Apachexxx je napisao/la:imam jedno pitanje, pa ako neko zna pomagajjjj... predavao sam za vizu, spajanje porodice.. supruga je u njemackoj i starija je od mene, bili smo na onom paralelnom razgovoru i nismo prosli, kazu fiktivni brak( sto je i tacno) nego me interesuje dali imam pravo ponovo predavati za vizu i zna li neko mozel se sta napraviti.. hvala

Mozes ti opet predati za spajanje braka sa (istom ili drugom) zenom. Samo nemoj se nadati da te nisu zapisali u neku crnu knjigu pa kad budes se opet pojavio, onda ce pogledati u tvoj profil. Pokusaj drugu drzavu - mozda upali. Puno srece.
hrle1976

PostPostao/la Apachexxx dana 20/01/2013 19:51

zodi36 je napisao/la:

kako znas da niste prosli.jesil ti bio na intervju u sarajevu a ona u njemackoj ili.....vrlo tesko je dokazati dali je brak fiktivan ili ne.objasni malo pa da vidimo o cemu se radi

pa dobio sam pismo. odbijenicu u kojoj stoji da oni smatraju da je brak fiktivan..jer imali smo puno razlicitih odgovora ... a j a sam bio u sarajevu ona i njemackoj...i sad nezna radim...mislim kad bi mogao ponovo predati za vizu i kad bi ponovo isao na taj razgovor sad bi znao kako bi, spremio bi se..u toj odbijenici ne stoji da imam pravo na zalbu niti da mogu ili nemogu vise predavat na za vizu...
Apachexxx

PostPostao/la hrle1976 dana 20/01/2013 19:56

Apachexxx je napisao/la:
zodi36 je napisao/la:

pa dobio sam pismo. odbijenicu u kojoj stoji da oni smatraju da je brak fiktivan..jer imali smo puno razlicitih odgovora ... a j a sam bio u sarajevu ona i njemackoj...i sad nezna radim...mislim kad bi mogao ponovo predati za vizu i kad bi ponovo isao na taj razgovor sad bi znao kako bi, spremio bi se..u toj odbijenici ne stoji da imam pravo na zalbu niti da mogu ili nemogu vise predavat na za vizu...

Ako su oni zakljucili iz prvog pokusaja da je to fals brak sta ocekujes iz drugog pokusaja sa istomo osobom - pa nije ni svabo samo paso travu misa mu :mrgreen: Izvini nije da ti se smijem, nego po nekoj logici imas vece sanse sa nekom drugom zenom.
hrle1976

PostPostao/la Apachexxx dana 22/01/2013 17:10

zna li neko gdje mogu naci moguca pitanja koja budu na onom paralelnom razgovoru za dobijanje vize...ono preko 100 pitanja...negdje sam skoro naletio na njih i sad nemogu da nadjem..thx..
Apachexxx

PostPostao/la zodi36 dana 26/01/2013 17:32

samo mi reci koliko je proslo vremena od kako ti je supruga bila na razgovoru u njemackoj i toga pisma koje si dobio,u kojem pise da si odbijen?
zodi36

PostPostao/la Apachexxx dana 26/01/2013 19:26

zodi36 je napisao/la:samo mi reci koliko je proslo vremena od kako ti je supruga bila na razgovoru u njemackoj i toga pisma koje si dobio,u kojem pise da si odbijen?

pa ja mislim od 15 do 20 dana da je proslo..neznam tacno....
Apachexxx

PostPostao/la zodi36 dana 26/01/2013 20:16

Apachexxx je napisao/la:
zodi36 je napisao/la:samo mi reci koliko je proslo vremena od kako ti je supruga bila na razgovoru u njemackoj i toga pisma koje si dobio,u kojem pise da si odbijen?

jbg.bez ljutnje,nemogu da vjerujem da ste takvu glupost napravili,da vas provale da je brak fiktivan.mogli ste se bar osnovne stvari dogovoriti,nisi valjda rekao da ste se upoznali u makarskoj,a ona rekla na fb-u :lol: :lol: ....salu na stranu,mislim da to akvokat u njemackoj moze izvuci,samo ga treba tvoja ta supruga angazovati(ali to kosta)...kazem ti,u globalu je jako tesko dokazati da li je brak fiktivan ili ne
zodi36

PostPostao/la Apachexxx dana 26/01/2013 21:50

zodi36 je napisao/la:
Apachexxx je napisao/la:

jbg.bez ljutnje,nemogu da vjerujem da ste takvu glupost napravili,da vas provale da je brak fiktivan.mogli ste se bar osnovne stvari dogovoriti,nisi valjda rekao da ste se upoznali u makarskoj,a ona rekla na fb-u :lol: :lol: ....salu na stranu,mislim da to akvokat u njemackoj moze izvuci,samo ga treba tvoja ta supruga angazovati(ali to kosta)...kazem ti,u globalu je jako tesko dokazati da li je brak fiktivan ili ne

nema ljutnje nikakve...jbg da ti kazem ja nisam ni znao da postoji takav razgovor..znam ono osnovno sto pitaju na salteru...to smo sve dogovorili i sve ok...al brate na kojo strani krevet ti spavas a na kojo ona...al ja sam trenutno u njemackoj i isli smo u odjel za strance da se raspitamo sta dalje...kaze onaj lik da slobodno ponovo predam za vizu, jer kao ja sam opet sa njom nismo se "razisli" posle odbijenice...mi smo uvjencali se prije 4 godine ali nisam do skoro predavao za vizu( radio sam nesto drug) ipak imamo staza u braku... i tako to
Apachexxx

PostPostao/la zodi36 dana 26/01/2013 22:14

samo mi jos reci molim te,jesul ti odmah u njemackoj rekli zeni da si dobio odbijenicu ili su to nasi u ambasadi uradili.moj ti je savjet,pravi bebu pod hitno,to ti samo ostaje :lol: :lol:
zodi36

PostPostao/la Apachexxx dana 27/01/2013 00:21

zodi36 je napisao/la:samo mi jos reci molim te,jesul ti odmah u njemackoj rekli zeni da si dobio odbijenicu ili su to nasi u ambasadi uradili.moj ti je savjet,pravi bebu pod hitno,to ti samo ostaje :lol: :lol:

posle tog razgovora niko nju vise nije kontaktirao nista,samo su meni pismo poslali na njemackom jeziku... jelde bebu..jos dvojke kad bi napravio..donijeli bi mi vizu kuci.. :)
Apachexxx

PostPostao/la Amrica23 dana 30/01/2013 18:44

Zdravo raja!

Eh, ovako, imam i ja par pitanja vezana za vizu.
Predala sam za radnu vizu 5.10.2011 i jos uvijek cekam na odgovor. Zvala sam vise puta ambasadu, ali ni oni ne znaju nista. Jedni mi govore, da sam sigurno dobila vizu, jer bi mi inace poslali odmah u prvoj sedmici odbijenicu da nisam dobila. Pa sad, ko ce znati?
Studirala sam i zavrsila Njemacki jezik i knjizevnost, polagala i jedan kurs vezan za Metodiku njemackog jezika u Sarajevu ( Goethe Institut), jos sam prije par mjeseci zavrsila jos jedan kurs u Minhenu tj. isla na usavrsavanje vezano za nastavu Njemackog jezika. Volontirala sam u jednoj skoli i eto dobila radni ugovor od strane skole, koji zele da ostanem dalje raditi i predavati Njemacki jezik. Sad cekamo samo na vizu,..
Ako je neko bio u slicnoj situaciji, neka mi se rado javi.

Lijep pozdrav :)
Amrica23

PostPostao/la baboo dana 01/02/2013 22:40

nema sanse da dobijes nemamo ugovora sa njemackom
baboo

PostPostao/la BeSaBe dana 02/02/2013 14:56

Pozdrav, potrebna mi je jedna informacija u vezi vize za Njemacku. Naime, treba da dobijem studentsku vizu za Njemacku na tri godine (PhD). Naravno, jezik ne znam, jer ce sva predavanja biti na engleskom. U roku te tri godine mislim da cu ga nauciti :) Mene sada zanima, nakon tri godine provedene za PhD, kakve su mi sanse ostati gore? Trebam li jos jednu godinu (cetvrtu) ostati pa da dobijem trajni boravak ili sta jos trebam kako bih ostao gore, imali neko nekakav savjet? Radi se o Berlinu
BeSaBe

PostPostao/la Amrica23 dana 03/02/2013 14:03

baboo je napisao/la:nema sanse da dobijes nemamo ugovora sa njemackom

Je li to na moj slucaj mislis???
Ako da, to je drzavna skola. :)
Amrica23

PostPostao/la baboo dana 03/02/2013 17:07

dabogda nema to veze je li drzavna nemogu medicinari akamo li nastavnici pozz
baboo

PostPostao/la Amrica23 dana 03/02/2013 17:15

baboo je napisao/la:dabogda nema to veze je li drzavna nemogu medicinari akamo li nastavnici pozz

Hmmm,ne znam onda. Predala sam i cekam na odgovor. Prosla su 4 mjeseca.
Amrica23

PostPostao/la gern dana 06/02/2013 00:32

Amrica23 je napisao/la:
baboo je napisao/la:dabogda nema to veze je li drzavna nemogu medicinari akamo li nastavnici pozz

Hmmm,ne znam onda. Predala sam i cekam na odgovor. Prosla su 4 mjeseca.

Imas privatnu poruku :)
gern

PostPostao/la gern dana 06/02/2013 00:35

Amrica23, imas privatnu poruku!!!
gern

PostPostao/la Amrica23 dana 06/02/2013 11:28

gern je napisao/la:Amrica23, imas privatnu poruku!!!

Nista mi nije stiglo, nema privatne poruke! :|
Amrica23

PostPostao/la gern dana 06/02/2013 16:54

Amrica23 je napisao/la:

Nadam se da si sad dobila poruku!!! ;)
gern

PostPostao/la Amrica23 dana 07/02/2013 15:30

gern je napisao/la:
Amrica23 je napisao/la:

Nadam se da si sad dobila poruku!!! ;)

Vjeruj, da nema nikakve poruke. Ne znam do cega je sad. Ako nije problem, mozes mi putem maila poslati.
[email protected]

Hvalaaa :)
Amrica23

PostPostao/la Barca_Adnan dana 11/02/2013 09:35

Pozdrav svima,
Ja imam jedno pitanje i nadam se da ima neko ko ce mi moc odgovorit na njega.
Moja zena i ja odlucili smo da se selimo u Munchen. Njena je sestra vec tamo godinu dana,radi i zivi i lijepo joj. Fazon je u tome sto one imaju Americki pasos,i veoma lahko dolaze do posla,odnosno do radne vize. Njena sestra i suprug su cekali jedno mjesec dana i odmah poceli radit.Imaju djeciju naknadu,socijalno i zdravstveno i sve to sto ima u normalnim zemljama. Moja zena isto tako odmah ce da dobije posao,ima neka shema,ali to nije ni bitno,vec mene zanima koju ja vizu mogu dobit na osnovu spajanja bracnih supruznika?! Mi smo se vjencali u Bosni,pokusali ovdje,ali nema fajde,a ne ide nam se ni u Ameriku. Njena sestra je malo istrazivala,i rekla mi da nakon 6 mjeseca zeninog boravka gore i rada,ja mogu dobir vizu da boravim gore. Je li iko imao slicnu proceduru,zna li je li to samo boravisna ili imam pravo i radit,i kad bi mogao podnjet zahtjev za dobijanje radne vize?
Barca_Adnan

PostPostao/la zodi36 dana 11/02/2013 14:05

Barca_Adnan je napisao/la:Pozdrav svima,
Ja imam jedno pitanje i nadam se da ima neko ko ce mi moc odgovorit na njega.
Moja zena i ja odlucili smo da se selimo u Munchen. Njena je sestra vec tamo godinu dana,radi i zivi i lijepo joj. Fazon je u tome sto one imaju Americki pasos,i veoma lahko dolaze do posla,odnosno do radne vize. Njena sestra i suprug su cekali jedno mjesec dana i odmah poceli radit.Imaju djeciju naknadu,socijalno i zdravstveno i sve to sto ima u normalnim zemljama. Moja zena isto tako odmah ce da dobije posao,ima neka shema,ali to nije ni bitno,vec mene zanima koju ja vizu mogu dobit na osnovu spajanja bracnih supruznika?! Mi smo se vjencali u Bosni,pokusali ovdje,ali nema fajde,a ne ide nam se ni u Ameriku. Njena sestra je malo istrazivala,i rekla mi da nakon 6 mjeseca zeninog boravka gore i rada,ja mogu dobir vizu da boravim gore. Je li iko imao slicnu proceduru,zna li je li to samo boravisna ili imam pravo i radit,i kad bi mogao podnjet zahtjev za dobijanje radne vize?

mislim da ti zena mora odmah da nadje posaoi stan.kad budes predavao za vizu,to ce ti traziti,6 platnih lista i ugovor na najmu stana.
zodi36

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dijaspora

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.