PREVARA : BH Telecom Topphone paket

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: PREVARA : BH Telecom Topphone paket

PostPostao/la alanskoda dana 28/11/2012 14:35

Mustafapasa je napisao/la:
alanskoda je napisao/la:
nimajneb je napisao/la:Dok pokretac teme ne skenira ugovor i racun, mi mozemo samo naglabati, kao sto vecina samo i zna :)

Ja sam uvjeren da se elekom zastitio necim ovakvim "tophone paket od 100KM ukljucuje mobitel na koristenje u trajanju ugovora koji prelazi u vlasnistvo pretplatnika, bla bla bla" Eh ako je tao, oni mogu ukljuciti BILO KOJI TELEFON jer ga NE NAPLACUJU, naplacuju samo onih 100KM pretplate na PAKET TOPHONE!

Za ove koji misle da ce telekom pokloniti iPhone varaju se, jer ce ga iznajmiti a kroz paket NAPLATITI dosta vise :) Telekom sebe nikad zajebat nece, kad je to uradio ? :D

Ima li telekom slicnu tarifu ali samo da uzmes sim karticu bez telefona? Pa uporedi to dvoje. Odmah ces znati koliko uzimaju za iphone. Ja ovdje imam iphone i placam 36 € mjesecno plus sam u kesu jos platio iphone 260€. Ista ta tarifa samo bez iphonea kosta 18€. Elem sam ja iphone platio 692€. A u reklami kazu iphone samo 260 €.

sto ih nisi tuzio :D

Sto bih ih tuzio. Ja sam legalno dobio telefon. I ne dolazi mi racun visi od 36 eura. I pitao bih ove sto su kupili iphone od telekoma, kad ga aktiviraju, moraju se registrovati na itunesu. Tj app storeu. Koji biraju? Bh apple store ili nemaju tu mogucnost pa se registruju na strani app store?
alanskoda

PostPostao/la Mustafapasa dana 28/11/2012 14:37

dopuni tabelu:

Nizozemska holandija I Bosna nasa draga
--------------------------------I ---------------------
mjesecna pretplata 36eUR I 85KM bez PDV
tj. 70KM bez DDV
-----------------------------------------------------
iphone uredjaj 260eur
tj. 507KM bez DDV I 0KM
----------------------------------------------------
saobracaj:dopuni I 500min, 500sms, 500mb
Mustafapasa

PostPostao/la un1ted dana 28/11/2012 14:45

dopuni i ti tabelu:

Holandija: 36€ mjesecno + 260€ za iPhone.
Znaci na 24 mjeseca 432€+260€= 692 € il ti ga 1353KM

BOSNA: 100KM pretplata mjesecon na 24mjeseca neracunajuci ono sto predjes 2.400KM

Kada se pravis pametan budi to do kraja, a ne predstavljati informacije kako je u BIH jeftinije :)
un1ted

PostPostao/la alanskoda dana 28/11/2012 14:46

Mustafapasa je napisao/la:dopuni tabelu:

Nizozemska holandija I Bosna nasa draga
--------------------------------I ---------------------
mjesecna pretplata 36eUR I 85KM bez PDV
tj. 70KM bez DDV
-----------------------------------------------------
iphone uredjaj 260eur
tj. 507KM bez DDV I 0KM
----------------------------------------------------
saobracaj:dopuni I 500min, 500sms, 500mb

Ja sam pisao o iphone 5. A ti skontaj koliko uzimaju za iphone 4s.ovdje je 568€.
alanskoda

PostPostao/la alanskoda dana 28/11/2012 14:54

nimajneb je napisao/la:dopuni i ti tabelu:

BOSNA: 100KM pretplata mjesecon na 24mjeseca neracunajuci ono sto predjes 2.400KM

Kada se pravis pametan budi to do kraja, a ne predstavljati informacije kako je u BIH jeftinije :)

Zeznuo si se.

36x24= 864+260= 1124€ =2242KM

Ali opet ispada da je na zapadu jeftinije i legalno. A standard da ne spominjemo. A spominje sms? Pa ko to jos koristi pored whats app-a. Cuo za to?
alanskoda

PostPostao/la Mustafapasa dana 28/11/2012 15:17

na pravim se pametan, zelio sam da vidim kolke su razlike ako iste postoje...ne racunas dobro jer sam prikazao cijene bez PDV i kod njega u holandiji i kod nas..drugo, ako racunas saobracaj koji predjes, daj da onda oduzmemo u parama sobracaj koji je ukljucen u ovih 85KM i trece, jeste vani skuplje:
Bosna: 85*24= 2040KM+pdv
NL: 2200KM+pdv
Mustafapasa

PostPostao/la alanskoda dana 28/11/2012 15:23

Mustafapasa je napisao/la:

na pravim se pametan, zelio sam da vidim kolke su razlike ako iste postoje...ne racunas dobro jer sam prikazao cijene bez PDV i kod njega u holandiji i kod nas..drugo, ako racunas saobracaj koji predjes, daj da onda oduzmemo u parama sobracaj koji je ukljucen u ovih 85KM i trece, jeste vani skuplje:
Bosna: 85*24= 2040KM+pdv
NL: 2200KM+pdv

Kakav crni pdv. Pa u nas su cijene sa uracunatim pdv-om. Ja sam ti napisao 2242 sa pdv-om. I opet izadje jeftinije.
alanskoda

PostPostao/la Mustafapasa dana 28/11/2012 15:25

dobro, eto kako god... nije 4 nego je 5, nije bez pdv vec sa pdv...na hajr...idem, kad rijesite javite i meni da znam...vazno je sve nase podcjenit,oborit,omalovazit...ma nemoj da se neciji trud pohvali kakav god on bio, samo gledat sta je lose...a nek sve tudje bolje i ljepse
Mustafapasa

PostPostao/la alanskoda dana 28/11/2012 16:12

Mustafapasa je napisao/la:dobro, eto kako god... nije 4 nego je 5, nije bez pdv vec sa pdv...na hajr...idem, kad rijesite javite i meni da znam...vazno je sve nase podcjenit,oborit,omalovazit...ma nemoj da se neciji trud pohvali kakav god on bio, samo gledat sta je lose...a nek sve tudje bolje i ljepse

Ma ja, kad te nas levati neka te levati. Nedaj boze da te levati ko nije nas. Ja ti razmisljana . Cuj trud. Je li to lopovluk tako u Bosni zovu?
alanskoda

PostPostao/la Pitar sa Kariba dana 28/11/2012 16:19

Ja evo poslije četr` stranice ne skontah u čemu je prevara !?
Pitar sa Kariba

PostPostao/la aMeR_BH dana 28/11/2012 16:20

alanskoda je napisao/la:
aMeR_BH je napisao/la:Bas sam pricao sa prijateljem u vezi ovog, uzeo isti paket i telefon i njemu doslo 285KM za prosli mjesec... A hvalio se kad je uzeo kako je jeftino prosao

Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk

Nek se skupi par tih kojima su racuni takvi, i napisu appleu pismo tj mail. I ako apple kaze da u bih niko od telekoma nema pravo prodavati iphone , onda advokatu i dobit ce tuzbu. 100%

Fazon je sto ga nije kupio u Telekomu nego ga 'dobio' uz taj novi paket... Prebacio se sa drugog paketa (postpaid) i dobio iPhone 'na koristenje' koliko sam shvatio

aMeR_BH

PostPostao/la blue033 dana 28/11/2012 16:41

alanskoda je napisao/la:
aMeR_BH je napisao/la:Bas sam pricao sa prijateljem u vezi ovog, uzeo isti paket i telefon i njemu doslo 285KM za prosli mjesec... A hvalio se kad je uzeo kako je jeftino prosao

Nek se skupi par tih kojima su racuni takvi, i napisu appleu pismo tj mail. I ako apple kaze da u bih niko od telekoma nema pravo prodavati iphone , onda advokatu i dobit ce tuzbu. 100%

Jesi ti zapeo za taja apple. Prvo bi morao da se raspitas kako uopste funkcioniše telecom ( većinski vlasnik je država i postoje procedure za nabavku). Da bi kupio telefon telecom mora raspisati tender, kod kupovine opreme koja je podložna falsifikovanju obično se uz ponudu traži certifikat proizvođača o porijeklu i originalnosti. Jer se može desiti da neko proda kopiju telefona. Takođe kod kupovine mora biti nekoliko ponuda. Kad se sve sabere Telecom nije mogao tek tako doći do telefona. Ko je prodao telefone telecomu? Kakve je dokumente imao? itd. Znači možeš ti pisati appleu oni sigurno znaju da su ti telefoni u Bosni.

Druga stvar je što telecom ne prodaje te telefone. A najvažnija stvar je da je ovo Bosna i ovdje su neka druga pravila. Zamisli da ja sad pošaljem pismo Microsoft-u i kažem da u općini xyz imaju nelegalne windows-e, to je nelegalno svuda u svijetu, ali na moju poruku bi se vjerovatno samo nasmijali.

Upropaštavamo temu kojoj nije cilj priča o appleu, nego o krađama korisnika BH Telecoma
blue033

PostPostao/la ramiz2 dana 28/11/2012 16:50

Imal konkretno da se kaze sta je prevara, a ne ovako da se bezveze lupa. Pustite ovu suplju tuziti i to, mozda je fakat covjek paravio 270KM telefona :-D nek se javi i objasni u cemu je problem, jer nisam cuo da se do sad neko zalio bar na ovu uslugu :)
ramiz2

PostPostao/la Mustafapasa dana 28/11/2012 16:58

ramiz2 je napisao/la:Imal konkretno da se kaze sta je prevara, a ne ovako da se bezveze lupa. Pustite ovu suplju tuziti i to, mozda je fakat covjek paravio 270KM telefona :-D nek se javi i objasni u cemu je problem, jer nisam cuo da se do sad neko zalio bar na ovu uslugu :)

:thumbup:
Mustafapasa

PostPostao/la kapokapic dana 28/11/2012 18:46

ramiz2 je napisao/la:Imal konkretno da se kaze sta je prevara, a ne ovako da se bezveze lupa. Pustite ovu suplju tuziti i to, mozda je fakat covjek paravio 270KM telefona :-D nek se javi i objasni u cemu je problem, jer nisam cuo da se do sad neko zalio bar na ovu uslugu :)

Pa evo sad cujes na ovoj temi da se raja zale :)..
Treba se procitati moj uvodni post al evo ukratko znaci za 8 godina na pretplati od 50 KM mi nikad nije preslo 150-160KM i to sam znao da sam pricao na moru ili sam otplacivao neki od telefona a sad odjednom nakon prelaska na novu tarifu dolazi racun od 270 a evo i ovaj ce oko 200 koliko se god trudio da smanjim razgovore..Znaci po svim karakteristikama ovog Tophone paketa ( jeftiniji implusi,besplatne minute itd) racun bi se trebao kretati oko tih 100 KM...Mislim da svako ko ima pretplatu moze sebi skontati od prilike koliko je mjesecno potrosio pogovoto neko ko je korisnik vec 10 godina i naravno da oni meni mogu pucati neku statistiku i neke obracunske jedinice al ja jednostavno znam da su me negdje zajeb.....Da nemam taj ugovor na dvije godine sve bih ovo platio i fino im vratio i aparat i cao ovako sad moram kontati sta da se izvucem...Ko nevjeruje bujrum ugovor je dzaba telefon je dzaba pa se cujemo poslije prvog racuna....

Jos nesto nebih volio da se sad ova tema razvlaci dali oni imaju pravo ili nemaju prodavat telefon...Ja jesam ljut toliko da kad bi im mogao smjestiti tuzbu od applea da bankrotiraju vjerovtno bih to uradio al netreba biti dvolican jer ja bar nisam pitao niti me zanimalo dali je telefon koji su mi dali legalno prodat ili nije ali jeste koristio kao mamac da te navuku na totalno nepovoljan paket...Mozda mi je trebalo biti upozorenje da nemaju niti jednu reklamu ili billboard koji reklamira ovu tarifu da tu nesto nestima..
kapokapic

PostPostao/la mayab dana 28/11/2012 23:15

U principu nema prevare, nego se kolega naivac upecao bez da je fino pogledao uslove :thumbup:
mayab

PostPostao/la ramiz2 dana 28/11/2012 23:39

a sta je prevara u ugovoru, recite svima da znaju. Na internetu ima potrosnja po mobitelu pa vidite da vam ne dodaju neke brojeve telefona da se zvali onako od sebe, na poklon kao sto su znali :D samo nek neko objasni u cemu je prevara zbog ostalih eventualnih ljubitelja iPhone :-D samo konkretno a ne ono dolazilo mi 50KM a sad dolazi 150KM, ako i dolazi 150 da vidimo zbog cega dolazi...
ramiz2

PostPostao/la alanskoda dana 29/11/2012 00:06

ramiz2 je napisao/la:a sta je prevara u ugovoru, recite svima da znaju. Na internetu ima potrosnja po mobitelu pa vidite da vam ne dodaju neke brojeve telefona da se zvali onako od sebe, na poklon kao sto su znali :D samo nek neko objasni u cemu je prevara zbog ostalih eventualnih ljubitelja iPhone :-D samo konkretno a ne ono dolazilo mi 50KM a sad dolazi 150KM, ako i dolazi 150 da vidimo zbog cega dolazi...

jeli se tebi treba crtati? uzmes auto trosi 10 litara na 100 km. i sad ti ispadne malo skuplje auto ali trosi 5litara na 100km. ti platis skuplje kontajuci izvuci cu se na gorivo. kad ne lezi vraze, auto trosi 15 litara na 100 km.
tako ako je pretplata skuplja, u reklami pise da su impulsi jeftiniji i da ima dosta toga djaba. ali covjek opet placa 150 maraka veci racun. kako to?
alanskoda

PostPostao/la un1ted dana 29/11/2012 00:13

iPhone je zvijer od telefona, pa automatski trosi vise od ostalih low end modela.
un1ted

PostPostao/la kapokapic dana 29/11/2012 00:28

mayab je napisao/la:

U principu nema prevare, nego se kolega naivac upecao bez da je fino pogledao uslove :thumbup:

Daleko sam ja od naivca al haj kad ti tako kazes neka bude...Nego reci mi znas li koliko je novca Bernie Madoff ukrao od svojih klijenata..Znas li koliko je velikih institucija,banaka hedge fondova itd, upecalo u njegovu prevaru...Samo zato sto su oni to sve fino odradili i zapetljali tim nekim tarifama neznaci da se nije ciljano islo na ovo..Ja sam 100% siguran da su oni koji su pravili ovaj paket tacno znali sta rade,zamazat cemo im oci ovim lijepim ciframa,dzabnim minutama i telefonima al cemo ih oderat na 60+10 ili sta ti ja znam "obracunskim jedinicama"...
kapokapic

PostPostao/la kapokapic dana 29/11/2012 00:35

alanskoda je napisao/la:
ramiz2 je napisao/la:a sta je prevara u ugovoru, recite svima da znaju. Na internetu ima potrosnja po mobitelu pa vidite da vam ne dodaju neke brojeve telefona da se zvali onako od sebe, na poklon kao sto su znali :D samo nek neko objasni u cemu je prevara zbog ostalih eventualnih ljubitelja iPhone :-D samo konkretno a ne ono dolazilo mi 50KM a sad dolazi 150KM, ako i dolazi 150 da vidimo zbog cega dolazi...

jeli se tebi treba crtati? uzmes auto trosi 10 litara na 100 km. i sad ti ispadne malo skuplje auto ali trosi 5litara na 100km. ti platis skuplje kontajuci izvuci cu se na gorivo. kad ne lezi vraze, auto trosi 15 litara na 100 km.
tako ako je pretplata skuplja, u reklami pise da su impulsi jeftiniji i da ima dosta toga djaba. ali covjek opet placa 150 maraka veci racun. kako to?

NIsi mogao bolje objasnit,hvala :)...A ramzes ti ako hoces Iphone i ako ces vjerovati na moju rijec,kupi ga bilo gdje drugo a ako mi nevjerujes ja cu ti sredit ovu tarifu pas ga dobit dzaba :)....ja sam u ovo par dana kako sam pokrenuo temu dobio dosta privatnih poruka od raje sa istim problemom a vidim i na samoj temi ima par slucajeva..Samo treba sacekat jos malo da se raja pocnu javljat sa istim problemom....Sreca pa je tarifa sama od sebe puno para pa dosta raje neuzima ovaj paket upravo radi toga..
kapokapic

PostPostao/la alibegoa dana 29/11/2012 00:39

alanskoda je napisao/la:
rico je napisao/la:ama NE prodaje se telefon uopste, nikako...renta se...NE PRODAJE...nema cina o prodaji vec je lizing...

Znas li ti sta je lizing? Lizing ti je sad kad frajer izgubi telefon ili mu ga ukradu, telekom je duzan da mu da isti. Kod lizinga telefoni su osigurani. A i na kraju ugovora telefon je jos uvijek telekomov.
A ovdje se telefon prodaje na otplatu i telefon je na kraju ugovora korisnikov. I nek mu ga ukradu telekom ce mu reci mi nemamo nista s tim.

Hohoho definicije lizinga. Meni ako sad ukradu kola na lizingu dobijem ista? Hahaha.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2
alibegoa

PostPostao/la ramiz2 dana 29/11/2012 00:48

kapokapic je napisao/la:
alanskoda je napisao/la:

NIsi mogao bolje objasnit,hvala :)...A ramzes ti ako hoces Iphone i ako ces vjerovati na moju rijec,kupi ga bilo gdje drugo a ako mi nevjerujes ja cu ti sredit ovu tarifu pas ga dobit dzaba :)....ja sam u ovo par dana kako sam pokrenuo temu dobio dosta privatnih poruka od raje sa istim problemom a vidim i na samoj temi ima par slucajeva..Samo treba sacekat jos malo da se raja pocnu javljat sa istim problemom....Sreca pa je tarifa sama od sebe puno para pa dosta raje neuzima ovaj paket upravo radi toga..

ne govorim ja da vas dvojica niste upravu, ne branim ja telecom, nego samo pitam gdje je prevara? Koliko znam islo je 250+250+500 sms i free internet. Eh nakon sto prebacis ovih 250min ili 500 oni racunaju po nekoj drugoj tarifi.? sta se desi ako imas potrosenih 200min ukupno, nesto mi nevjerovatno da neko moze potrositi 500min. znaci pitanje je na cemu nabijaju tako velike racune? Konkretno,a ne neka auta i goriva spominjati.
ramiz2

PostPostao/la jasminh dana 29/11/2012 00:58

kapokapic korisnik sam istog paketa Topphone, fol je u obracunskoj jedinici 60 sekundi.Svi pozivi od 1-59 sec se zapravo zaokruzuju na 60 sec po cijeni od 0,17 KM. I ja puno komuniciram prosli racun mi je dosao 190 KM,a na istom pise da sam imao poziva u trajanju od 12 sati prema BH Mobile mreži. Doduse mene su lijepo upozorili na ovu obracunsku jedinicu u telecomu, ne bi bilo lose da i ti pogledas ovaj racun od 260 KM morao si imati price 15-tak sati najmanje.

Zvao sam i ja support i rekli su mi da se preko sms-stanje racuna ne moze utvrditi trenutna potrosnja,nego se na kraju mjeseca oduzmu "besplatne minute". U ovo sam se licno uvjerio preko portala.
jasminh

PostPostao/la Mustafapasa dana 29/11/2012 01:17

Ja sam ubjedjen da kapic nesto nije dobro vidio u racunu, zato je dosta nas trazilo da isti posta ovdje pa da vidimo u cemu je kvaka...sigurno je bilo do 20tak sati saobracaja tj.price a pitanje je jos i strukture poziva, jel sve bilo u bhmobile ili na neke druge mreze itd itd
Mustafapasa

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Miki89, Obraz_Moj i 7 gostiju.