Obijena kuća

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Obijena kuća

PostPostao/la dzeno123 dana 21/11/2012 17:08

Kod nas nisu bila blinda vrata, iso od stana do stana i na obicna vrata kuco, u prvom (nazalost nasem) kojem niko nije otvaro, obiju ga. Stara ga srela uz stepenice od haustora i odmah skontala da je sumnjiv, smrdio, narkoman neki, sreca pa nije u trenutku odreagovala, udario bi je necim a posto je starija zena, ne daj boze da padne niz stepenice eto veci belaj...
dzeno123

PostPostao/la zvrk dana 21/11/2012 18:37

Gospodin_bez_kravate je napisao/la:
zvrk je napisao/la:ne lopova, nego sebe zakljucati u sobu
da si siguran
i zvati policiju
a njega pustiti da odradjuje

Mozda ga ponudit onako u prolazu ruckom ili vecerom zavisi kad bane.Sigurno nije nista jeo jadnicak,skuhat mu kaficu i pustiti ga malo da odmori. :-)
Obrađivo bi on meni njivu da imam kakve zemlje oko kuce sa onom zatvorenickom kuglom na nogama.Kakva je to glupost cuj zakljucat se u sobu pa sta da skonta te u drugoj sobi i pocne tebe obrađivat? :D

ja ti rekoh sta sam cula
tj napisah :)

i mogu ti reci da mi sve manje besmisleno zvuci
posebno kad su zenske osobe u kuci
zvrk

PostPostao/la Bullet Tooth Tony dana 21/11/2012 20:47

ako kome treba neko objasnjenje , savjet , vezano za gitere/gelendere , nek se javi na pp , pa ce dobiti sve inf. vezane za sigurnost , kako pravilno ugraditi itd ;)
Bullet Tooth Tony

PostPostao/la mahir985 dana 21/11/2012 23:18

Poison_Ivy je napisao/la:Fakat ne razumijem takve napade.
Jesu obili su mi stan u prizemlju, ušli kroz jedan prozor dok sam ja sjedila u drugoj sobi, popuhali šta su našli i otišli. Ostalih par puta su ulazili kroz balkon, obijali vrata i sl. Naravno da sam poslije svakog incidenta nešto poduzimala, tako smo ostaklili balkon, stavili blindirana vrata i sl.
Poenta da ne bih mogla ni zamisliti da neko izgubi život zbog toga, jedino u slučaju da napadne nekoga od ukućana naravno da opravdam sva sredstva zaštite. Mislim da ni većina vas koji to tako zdušno zagovarate ne bi mogli hladnokrvno upucati čovjeka, ali eto, možda sam ja jednostavno kreten, a vi svi normalni pa tako razmišljate.

Pa ne radi se iskljucivo o materijalnoj steti. Nisu ni u teksasu uveli takav zakon jer misle da je LCD televizor vrijedniji od ljudskog zivota. Taj zakon postoji da prvenstveno da bi se ljudi zastitili. Evo sad recimo zamisli cujes kako ti provaljuju u stan/kucu. Ti ne znas sta se moze desiti kada te vide. U najboljem slucaju ce pobjeci. Ali sta ako potegnu pistolj, mogu te ne daj Boze pretuci, silovati, ubiti. Jos gore zamisli sve to i pociniti tvojoj djeci. Koji sok i koje posljedice mogu ostati ne zelim ni zamisliti.
Zamisli ljude kojima su tako obijali stanova, vec su spominjali kakav im je osjecaj nesigurnosti, zamisli da ne mozes zastiti svoje najmilije. Mozes ti imati i Tysona za muza a sta ces kada ti dodji njih 2-3 sa oruzjem. I to ti se moze desiti u bilo kojoj minuti, evo sad ti mogu bahnuti na vrata... Zato molim te mani se suosjecanja

Ovako fino imas jednog Čeha u kuci i odmah je situacija malo sigurnija :wink:

A kad vec pricamo o tim alarmima pade mi na pamet kako su prije nekih 7-8 godina nama isto tako upali preko noci u radnju ali zbog alarma su iste sekunde pobjegli. Kada su dosli na uvidjaj drotinjosi rekli da su prije nas ti isti obili jos 3 radnje sve jedna za drugom, krenuli da zaredaju tu noc :mrgreen: . Prvo sto mi je palo na pamet je da su im trebali i jos vecu stetu napraviti. To sam i rekao gazdama, posto su u komsiluku i svi se onako dobro znamo. Jebote pa ne drzis granap, to su radnje koje imaju promet i po 1000 KM dnevno, znam da im posao ne ide lose imaju para, ali cigan nece da ugradi alarm. Pa ne kosta te bogastvo. Da su imali alarm odmah bi lopovi razgulili, i nebi imali tolike stete
mahir985

PostPostao/la bordo gandalf dana 22/11/2012 00:47

micki125 je napisao/la:
Dozer je napisao/la:I tresnje su privatno vlasnistvo, a ako cemo do kraja pravo - i to je kradja.

a eto, nebi zar dijete ustrijelio zbog trešanja?

no, da se to formulisati. recimo na način da je lopov zatečen u objektu ili vozilu ili pri provaljivanju u iste i sl.

Meni je nekako najlogicnije, ne znam tacno u kojoj drzavi je takav zakon da ako ti lopov uđe u spavacu sobu da se to smatra pokusajem ubistva i da ga imas pravo ubiti...a ovako da ti neko uđe u dvoriste i ti da ga ubijes i nije bas dobar zakon, jer nekga kome si se zamjerio navedes ga u dvoriste i roknes i kazes pokusao obiti kucu
bordo gandalf
Moderator

PostPostao/la Neradnik dana 22/11/2012 01:05

Ma trebalo bi legalizovat ubistva pa da mozemo roknut koga hocemo :D
Neradnik

PostPostao/la Dozer dana 22/11/2012 11:04

Svasta... Tresnja je navedena onako, a logicno da se nece pucati u nekoga ko ti bere tresnju, jabuku, krusku...svejedno.

Medjutim, ulazenje u kucu/stan/auto je totalno druga stvar. Da ne pricamo o tome ako je jos i neko od ukucana unutra. Ma tu nema nikakve rasprave i savrseno me zaboli za zakon (po kojem sam ja kriv jer sam ga napleho/rokno u sred svog privatnog vlasnistva). A vec bih skont'o nesto da ga/ih nikad niko i ne nadje. Ima na CSI ideja more, mada je meni moja igmansko-bjelasnicka najdraza :)
Moramo se brinuti o zivotinjama, pa i divljim :)
Dozer

PostPostao/la madnessa dana 22/11/2012 12:47

Zakon možda gleda i na one koji bi iskoristili momenat, pa nekog upucali čisto jer im se pucalo, a ne zato što su bili previše ugroženi. Problem je s druge strane što se u cijeloj priči gledaju ljudska prava onog ko je počinio krađu nego onog nad kim je počinjena. To pojačava osjećaj nesigurnosti od naredne krađe.

Mene samo zanima koliko poduzimanje tih zaštitnih mjera (ograde na prozorima, alarmi, blindirana vrata...) privlači lopove? Oni su već poprilično savladali sve moguće mjere zaštite i svakim danom su sve bolji u svom "poslu", a postavljanje zaštite im nekako govori da se tu ima nešto zaštititi i da to treba obiti... :? Da se čovjek raspameti...
madnessa

PostPostao/la Dozer dana 22/11/2012 13:05

Ne bi bilo tako.

Zakonom se samo jasno kaze - Ukoliko je uhvacen/zatecen u pokusaju obijanja/kradje. I gotova stvar.
Dakle, apsolutno je nebitno ko je, sta je, odakle je - zatecen je u privatnom stanu/kuci/podrumu/garazi/vozilu - imas ga pravo oplesti bez rijeci.

Policija uradi uvidjaj, utvrdi da je to nesto obijeno, i kraj price. Ako nije obijeno, onda hajmo na sudjenje, pa da vidimo sta je tu bilo.
Nema tu neke velike pameti.
Dozer

PostPostao/la ekola dana 22/11/2012 13:12

Poison_Ivy je napisao/la:Ovdje sve radikalni iskupili :shock:
Meni su do sada već x puta obili stan, jednom sam i bila u kući dok su oni "obrađivali" drugu sobu, pa opet im ne bih mogla ni poželjeti nešto takvo, ama ni u ludilu. Pa nije valjda moj novčanik vrijedan nečije glave.
S druge strane, bilo bi super da ih policija nadje i smjesti u zatvor na par godina (kod nas neizvodivo, znam).

"RAZBOJNICI OD T.D. UKRALI MOBITEL I DIOPTRIJSKE NAOČALE

U srijedu 21. novembra u 19.00 sati, obaviještena je Druga Policijska uprava (II PU) da su istog dana oko 18.30 sati u ulici Kolodvorska, općina Novo Sarajevo, dvije nepoznate osobe izvršile krivično djelo razbojništva nad T.D. iz Sarajeva. Tom prilikom nepoznate osobe su uz upotrebu fizičke snage, od T.D. otuđile mobilni telefon i dioptrijske naočale, nanijevši mu povrede, a zatim se udaljile u nepoznatom pravcu. O ovom događaju je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, a policijski službenici rade na rasvjetljavanju navedenog krivičnog djela, identifikaciji i pronalasku izvršilaca. "

A jel mislis da su dioptrijske naocale vrijedne da te neko prebije zbog njih... :x
Zadnja izmjena: ekola; 22/11/2012 13:45; ukupno mijenjano 1 put/a.
ekola

PostPostao/la KvaziExpert dana 22/11/2012 13:19

Dozer je napisao/la:Ne bi bilo tako.

Zakonom se samo jasno kaze - Ukoliko je uhvacen/zatecen u pokusaju obijanja/kradje. I gotova stvar.
Dakle, apsolutno je nebitno ko je, sta je, odakle je - zatecen je u privatnom stanu/kuci/podrumu/garazi/vozilu - imas ga pravo oplesti bez rijeci.

Policija uradi uvidjaj, utvrdi da je to nesto obijeno, i kraj price. Ako nije obijeno, onda hajmo na sudjenje, pa da vidimo sta je tu bilo.
Nema tu neke velike pameti.

Urokaš lika iz nekog svog razloga, pajserom "urediš" vrata i ti čist. Vjerovatno je ovo najveći razlog protiv ovog zakona.

Da ne bude zabune, ja sam za to da ti policija zahvali što si im pomogao u obavljanju njihovog posla i nadoknadi potrošene metke :mrgreen:
KvaziExpert

PostPostao/la fapmasina dana 22/11/2012 13:40

ekola je napisao/la:
Poison_Ivy je napisao/la:Ovdje sve radikalni iskupili :shock:
Meni su do sada već x puta obili stan, jednom sam i bila u kući dok su oni "obrađivali" drugu sobu, pa opet im ne bih mogla ni poželjeti nešto takvo, ama ni u ludilu. Pa nije valjda moj novčanik vrijedan nečije glave.
S druge strane, bilo bi super da ih policija nadje i smjesti u zatvor na par godina (kod nas neizvodivo, znam).

"RAZBOJNICI OD T.D. UKRALI MOBITEL I DIOPTRIJSKE NAOČALE

U srijedu 21. novembra u 19.00 sati, obaviještena je Druga Policijska uprava (II PU) da su istog dana oko 18.30 sati u ulici Kolodvorska, općina Novo Sarajevo, dvije nepoznate osobe izvršile krivično djelo razbojništva nad T.D. iz Sarajeva. Tom prilikom nepoznate osobe su uz upotrebu fizičke snage, od T.D. otuđile mobilni telefon i dioptrijske naočale, nanijevši mu povrede, a zatim se udaljile u nepoznatom pravcu. O ovom događaju je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, a policijski službenici rade na rasvjetljavanju navedenog krivičnog djela, identifikaciji i pronalasku izvršilaca. "

A jel mislis da su dioptrijske naocale vrijedne da te neko prebije zbog njih... :x

Ne smiješ više ni naočale nosit (medicinsko pomagalo).
Jutros se sablažnjavam zbog onog slučaja u Banjaluci (oteli dječaka i bacili ga sa 15 metara visoke litice u Vrbas)...
I policija ''ni mukajet''!
fapmasina

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 22/11/2012 14:24

A ja taman kontam, ne nosim nakit nemaju mi sta uzeti, kad klinac, i mi sa naocalama mete :-)
Cholina_Lokica

PostPostao/la Dozer dana 22/11/2012 14:34

I sociva, i sociva su upitna :)
Dozer

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 22/11/2012 14:42

Od sad Carlija i na posao vodim, cem ispod hastala da ga parkiram, treba mi kao pratnja u putu :lol:
Cholina_Lokica

PostPostao/la fapmasina dana 22/11/2012 14:47

Cholina_Lokica je napisao/la:Od sad Carlija i na posao vodim, cem ispod hastala da ga parkiram, treba mi kao pratnja u putu :lol:

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
fapmasina

PostPostao/la jazzer dana 22/11/2012 15:00

mahir985 je napisao/la:...
Ovako fino imas jednog Čeha u kuci i odmah je situacija malo sigurnija :wink:

Preferiram srbina iz Kragujevca :)
jazzer

PostPostao/la bordo gandalf dana 22/11/2012 15:59

Sinoc komsija uhvatio "komsiju" u sobi :D dobio degenek frka u mahali bila
bordo gandalf
Moderator

PostPostao/la jazzer dana 22/11/2012 16:06

micki125 je napisao/la:
rashtiman je napisao/la:Sinoc komsija uhvatio "komsiju" u sobi :D dobio degenek frka u mahali bila

da izvineš, jel u spavaćoj i gdje mu je bila žena tada?

ili ga je ''uhvatio'' gdje nije smio? :)
jazzer

PostPostao/la Poison_Ivy dana 22/11/2012 16:12

Vidim da vas mnogo ne odobrava ono što sam napisala, međutim mislim da ipak niste čitali do kraja nego skačete na prvu.
Poison_Ivy je napisao/la: jedino u slučaju da napadne nekoga od ukućana naravno da opravdam sva sredstva zaštite.

Naravno i za napade na ulici isto vrijedi.

madner je napisao/la:Ufatili lopova na djelu komsije, prebili ga, bacili sa sprata, tu jos slomio noge i onda zovnuli muriju. Kao kada je cuo da je neko usao u panici pokusao p

Dok već ovo zaista moj mozak ne prihvata kao normalno, kad bih prihvatila to vjerujem da ne bih bila ništa bolji čovjek od onog što napade zbog naočala.
Eto toliko, neću vam više remetiti temu.
Poison_Ivy

PostPostao/la bordo gandalf dana 22/11/2012 16:29

jazzer je napisao/la:
micki125 je napisao/la:
rashtiman je napisao/la:Sinoc komsija uhvatio "komsiju" u sobi :D dobio degenek frka u mahali bila

da izvineš, jel u spavaćoj i gdje mu je bila žena tada?

ili ga je ''uhvatio'' gdje nije smio? :)

Nisam slusao detalje :D samo sam cuo da im je veselo bilo :D mali je narkic i to prvom komsiji uletio kroz prozor
bordo gandalf
Moderator

PostPostao/la Sunrise00 dana 22/11/2012 20:56

-
uspjeh nekako na pogresnu temu napisati post :lol:
Sunrise00
Globalni moderator

PostPostao/la Melami dana 23/11/2012 01:32

rashtiman je napisao/la:Nisam slusao detalje :D samo sam cuo da im je veselo bilo :D mali je narkic i to prvom komsiji uletio kroz prozor

e bas si neki, samo povrsne informacije iznosis.
Jel bila zena tad u kuci ili nije? tO je sad najbitnije.
Melami

PostPostao/la bordo gandalf dana 23/11/2012 10:18

Sve bi da znaju :skoljka:
bordo gandalf
Moderator

Prethodna

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.