Vatreni Poljubac

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderatori/ce: Chmoljo, Bobi

Vatreni Poljubac

PostPostao/la ProbuseniDolar dana 24/09/2011 01:29

Cudi me da nema tema na forumu o jednom o najboljim rock bendova bivse drzave. Inace moj omiljeni bend, sve sto Mica uradi meni je genijalno, od ranih metal albuma, preko rock n rolla, albuma sa baladama, pa do ovih rock/turbo pjesama. Ima li ko kakvu informaciju, namjeravaju li kakav koncert u Sarajevu, nisu odavno.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PHvCcdPjNr0&feature=related[/youtube]
ProbuseniDolar

Re: Vatreni Poljubac

PostPostao/la ProbuseniDolar dana 24/09/2011 01:30

[quote="ProbuseniDolar"]Cudi me da nema tema na forumu o jednom o najboljim rock bendova bivse drzave. Inace moj omiljeni bend, sve sto Mica uradi meni je genijalno, od ranih metal albuma, preko rock n rolla, albuma sa baladama, pa do ovih rock/turbo pjesama. Ima li ko kakvu informaciju, namjeravaju li kakav koncert u Sarajevu, nisu odavno.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z1jXAPQEBOo&feature=related[/youtube]
ProbuseniDolar

PostPostao/la dezurni_ucenik dana 24/09/2011 01:32

dezurni_ucenik

PostPostao/la Twice dana 08/10/2011 21:18

Twice

PostPostao/la Bosnensis dana 10/10/2011 23:20

Vatreni Poljubac - Ne ide to

Ooooooooo ne ide to, ooooooooo, e ide to.

Nije to lako kad tudjom voljom dodjes na ovaj svijet,
mada ni oni te nisu htijeli, al tad im je bio cef,
i obicno bude suvise kasno da utvu ti svaki trag,
tad nema druge vec da se rodis i budes svakom drag.
I onda pocinje stara prica, rodio se sin,
pogledaj samo kakva gradja bice pravi dzin,
a kako samo pametno gleda ko da na tatu je sav,
hoces, neces, za tebe svako vec ima svoj posed, klan.

Ooooooooo, ne ide to, ooooooooo, ne ide to.

Maze te, paze i svima si sladak prve godine dve,
a onda na tebi pocnu da lece bolesne komplekse sve,
u skoli mora da najbolji si da ponosi se roditelj tvoj,
u najmanju ruku, ko da njihova pamet je zasluzna sa sve to,
ko da nisu u strasnom bicu zaceli te uz ah,
kad im je samo bil vazno da budu u isti mah,
i dok su tako psovali glasno i bjese gotov cin,
od tebe ce uvijek trazit' da budes andjeoski fin.

Ooooooooo, ne ide to, ooooooooo, ne ide to.

I budes ti tako pokucni kunic, da nisi ni svjestan tog,
a, onda se u tebi rodi zelja, da zivis neki zivot svoj,
danas ste u stvari pravi uzas, zaprepascenje i jad,
zar smo te zato rodili sine, da ovo nam pravis sad,
oblacili smo te, hranili, pazili, skolovali, pruzili dom,
i ti sad tako mirne duse pljujes na sve to,
a niko se ne pita dal' si ti srecan, za tvoju patnju i bol,
vec ti si samo budala neka, sto nece da slusa i Bog.

Ooooooooo, ne ide to, ooooooooo, ne ide to,
Ooooooooo, ne ide to, ooooooooo, ne ide to!!!!!!!!!

Meni jedna od najboljih pjesama koji govore o zivotu.. i mnogi se ovdje mozemo naci.
Bosnensis

PostPostao/la ladyada dana 10/10/2011 23:25

a zikino kolo............

:dance: :dance: :skoljka:
ladyada

PostPostao/la spree dana 11/10/2011 00:39

:music2:
spree

PostPostao/la Point. dana 23/10/2011 23:18

Jedna od najboljih i najljepsih balada ex-yu rock scene. Predivno.

Point.

PostPostao/la Ekvatorijal dana 01/01/2012 20:36

3. YU rok maraton - Ž.A.Čičak - Zetra, 14.10.1989.

Ekvatorijal

PostPostao/la Entropio dana 02/01/2012 23:03

Entropio

PostPostao/la LSD dana 02/01/2012 23:28

Jugoslovenski Motorhead :-) ....ovo je sa prvog album Oh sto te volim joj....1978 Mića svirao speed metal :shock:
LSD

PostPostao/la Ekvatorijal dana 04/01/2012 14:14

Opatija, 1980. Obratiti pažnju na publiku :)

Ekvatorijal

PostPostao/la Romanista 101% dana 05/01/2012 16:04

Romanista 101%

PostPostao/la ProbuseniDolar dana 06/01/2012 10:30

ProbuseniDolar

PostPostao/la BolanBolan dana 06/02/2012 14:48

ProbuseniDolar je napisao/la:http://www.timemachinemusic.org/2011/12/vatreni-poljubac-objavio-novi-album/

Je l' se pojavio na netu ovaj novi album?
BolanBolan

Lokacija: "Get the fuck out of London, you dumb fucks. Get to Bruges."

PostPostao/la Hopkins dana 06/02/2012 14:57

Jeste, proguglaj malo, ima da se skine.
Hopkins

PostPostao/la Point. dana 07/02/2012 04:17

Ja konto ono neka Micina zajebancija. Skino sam taj album sa nekih torrent portala, ma brate ono grozno zvuci. Majke mi konto sam da je neki los demo snimak, nidje veze. Nadam se da sam skinuo nesto neispravno, jer ne mogu da vjerujem kakao ono amaterski i jadno zvuci.
Point.

PostPostao/la Ekvatorijal dana 07/02/2012 23:33

Point. je napisao/la:Ja konto ono neka Micina zajebancija. Skino sam taj album sa nekih torrent portala, ma brate ono grozno zvuci. Majke mi konto sam da je neki los demo snimak, nidje veze. Nadam se da sam skinuo nesto neispravno, jer ne mogu da vjerujem kakao ono amaterski i jadno zvuci.

Ono je Mića snimio sam prije 4 godine u studiju kod jednog prijatelja u Australiji maltene za jednu noć dok je bio na "turneji" sa bivšom ženom. Znači, na ploči ne svira Vatreni Poljubac, nego Mića solo (gitara, bas i bubnjevi), mada je na omotu potpisan kompletan bend. Zato i ovako sirovo zvuči. Samo za okorjele fanove. :)
Ekvatorijal

PostPostao/la igorailwayman dana 07/02/2012 23:42

+1

legendarni bend, pravi istinski domaći heavy metal. možda i najbolji bend yugoslovenski bend široke potrošnje
igorailwayman

PostPostao/la BolanBolan dana 08/02/2012 01:38

Zašto je baš mor'o da obradi skoro sve što je sa Tifom snimio, nekako su pjesme izgubile na žestini.
Bolje da je uradio neke stare pjesme koje su mogu naći veoma lošeg kvaliteta... :-)
BolanBolan

Lokacija: "Get the fuck out of London, you dumb fucks. Get to Bruges."

PostPostao/la Point. dana 08/02/2012 02:27

Ekvatorijal je napisao/la:
Point. je napisao/la:Ja konto ono neka Micina zajebancija. Skino sam taj album sa nekih torrent portala, ma brate ono grozno zvuci. Majke mi konto sam da je neki los demo snimak, nidje veze. Nadam se da sam skinuo nesto neispravno, jer ne mogu da vjerujem kakao ono amaterski i jadno zvuci.

Ono je Mića snimio sam prije 4 godine u studiju kod jednog prijatelja u Australiji maltene za jednu noć dok je bio na "turneji" sa bivšom ženom. Znači, na ploči ne svira Vatreni Poljubac, nego Mića solo (gitara, bas i bubnjevi), mada je na omotu potpisan kompletan bend. Zato i ovako sirovo zvuči. Samo za okorjele fanove. :)

Jel to taj "novi" album sto se spominje?
Point.

PostPostao/la Ekvatorijal dana 08/02/2012 11:29

Point. je napisao/la:
Ekvatorijal je napisao/la:

Jel to taj "novi" album sto se spominje?

Jeste, "Kad svira R'n'R".
Ekvatorijal

PostPostao/la Ekvatorijal dana 02/03/2012 14:01

Sa www.terapija.net

VATRENI POLJUBAC: Kad svira rock'n'roll (Gold Music, 2012)

"Nakon dužeg perioda Milić Vukašinović je ponovno aktivan okupivši novu postavu Vatrenog poljupca u kome su Vladimir Ćopić (bubnjevi) i Srđan Đule Đukić (bas). Ova legenda od rockera svima je ostala zapamćena kao jedna od glavnih perjanica hard-rocka u bivšoj Jugoslaviji nakon što je kraće vrijeme bio bubnjar u Bijelom dugmetu zamjenivši Ipe Ivandića. Sa Vatrenim poljupcem kojeg je osnovao 1977. i intenzivno radio do 1986. objavio je 7 albuma, te se kasnije u različitim periodima ponovno vraćao na scenu tri puta izdavši još 3 albuma, doslovce je šamarao i kritiku i publiku, a najveće 'otpadničko' preneraženje je izazvao početkom 80-ih kada je počeo pisati pjesme za narodnjake. Sjećam se jednog intervjua u magazinu Rock kada je očitao bukvicu Bregoviću, otprilike riječima - 'pa zašto mene napadate ako pišem pjesme za narodnjake, ja priznajem da to radim za pare, ali Brega neće priznati da to što on radi sa Dumetom i Čolićem, radi samo zbog para, a vi kritičari ga hvalite i dižete u nebesa kao umjetnika'.

Često omalovažavan, prozvan 'pastirskim' rockerom, Milić je kroz karijeru Vatrenog poljupca radio samo hard-rock i r'n'r pjesme pod utjecajima Led Zeppelin, AC/DC i Black Sabbath, a tematski je vječito bio i ostao privržen klasičnoj preokupaciji sex'n'drugs'n'r'n'r. Mnogi su mu spočitavali njegovu šturost i banalnost lirskog izraza, no direktnost njegovih tekstova je uvijek imala odličnu prođu kod publike što se posebice osjetilo na velikim tiražama prvih 4-5 albuma objavljenih u periodu do cirka 1982. godine kada nije 'pukla' bruka oko pisanja pjesama za cajke.

Kako god, Milić je ponovno okupio bend 2006., malo svirao i onda se uputio u Australiju gdje je u Sydneyu (studio Harmony Star Production) snimio, producirao i masterirao ovaj klasični album Vatrenog poljupca. Sastavljen je od 8 starijih, manje znanih pjesama iz one druge faze s albuma "100% rock'n'roll" (1986) i samo 6 novih, te je diskutabilno zbog čega se Milić ponovno vraća na staro ognjište vremena kada su mu vatru nemilice pokušavali zgasiti kritičari lošim kritikama i totalnim ignoriranjem. Činjenica jest da su to bile pjesme koje nisu pronašle svoj put do publike, pa ih u novim verzijama i aranžmanima ponovno vraća u život.

Dakako, najinteresantiji dio albuma su nove pjesme uredno posložene kao početni dio ove nove kolekcije. U njima se i dalje osjeća sve ono što je Vatreni poljubac oduvijek bio - hard-rock bend s naglašenim temama o rocku kao glavnim životnim svjetonazorom u kome su prisutne vječite svađe, neslaganja sa tupom i primitivnom balkanskom okolinom, izlasci, provodi, lijepe žene, seks, droge, sentimentalnost i stalni lirski opus koji se vraća na ustaljene relacije između muškarca i žene. Milićevi tekstovi su i dalje ostali šturi, jednostavni i direktni; u njima nema nikavih sofisticiranih poruka niti gorućih simbolika, ali su i dalje duhoviti i zabavni, te u njima apsolutno ne treba tražiti nikakvu demagogiju. Također, Milić je definitivno odustao od bilo kakvih praćenja kurentnih trendova, svjetskih boli, mračnjaštva ili tranzicijski aktualnih tema. Njega se apsolutno to ništa ne tiče (ne zaboravimo, nekada je pjevao o punku, ska, disku i o vrlo drskim 'in' temama), te je ostao u jednom idiličnom vremenu bivše države kada se sa malo putra na glavi moglo postići mnogo. Možda mu se posreći jer su mu tekstovi takvi da se na njih naprosto mora reagirati...

Ali brate mili, kada lijepo piše na omotu da je album sniman u Australiji, čovjek očekuje barem onaj približan 'šus' AC/DC-a, no dobilo se nešto toliko šuplje što se komotno moglo napraviti u kućnoj radinosti u Prnjavoru sa nakucanim programiranim bubnjevima, sjedećki odsviranim gitarskim riffovima s ponešto kraćih solaža (i još jednom nadosnimljenom gitarom), te sa klasičnim melodičnim prostornim basom. Pa zašto se onda uopće išlo na kraj svijeta? Neshvatljivo... A omot - bez ikakvih konkretnih podataka, bez tekstova, sa dvije copy/paste fotografije. Jest, to je Vatreni poljubac i bilo bi sasvim nesuvislo da je nekako drugačije. Davno je Milić ispjevao "Nek ne sluša kome smeta moj rock'n'roll" i u pravu je. Ali ima on njuh za sirove i primitivne plebejske rock pjesme s tekstovima koji nisu pobjegli daleko od onoga što je pisao za cajke. Uostalom, uvijek je bio takav i nikad se neće promijeniti, a zašto i bi...

Ma u ovome albumu ne treba tražiti nikakvo prosvjetljenje ili dubokoumnost. Samo zabavu i dok je tako, 'samo pusti jakooo muziku dok svira rock'n'roll'..."

ocjena albuma [1-10]: 6

Ekvatorijal

PostPostao/la Hopkins dana 15/03/2012 11:46

VATRENI POLJUBAC u Cinemas Clubu- Sloga
Wednesday, April 11
Hopkins

PostPostao/la cherry :) dana 27/03/2012 03:38

Kaze Mica da ga niko ne zove, pa ga zato nema :D ne znam sta je sa Slogom, Dom mladih itd.. nadajmo se da ce uskoro doci, stalno je u Sarajevu ali od svirke nista :D Inace, volim Micine balade tipa ''Ko ce da ti brise suzu'', ''Ostani'', ''Sudbina'', ''Muskarci ne placu'', ''Dokaz nase ljubavi'' :D i neke sale od pjesama, naravno :D
cherry :)

Sljedeća

Natrag na Muzika

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.