Vadjenje korjena zuba

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Vadjenje korjena zuba

PostPostao/la Ze_Dzeni dana 29/05/2008 19:18

Nedavno sam imala vertikalnu frakturu 4.gornjeg zuba koji je jos odavno za vadjenje jer je puno otisao i nije se mogao spasiti. Odgadjala sam vadjenje zbog estetike, ipak je to 4.zub! Jutros mi je odjednom ispao onaj cvrsti dio zuba, a klimavi je ostao..narucila sam se u ponedeljak za vadjenje ali me je malo strah jer imam losa iskustva sa vadjenjem, nikad nije proslo bez problema, ili je puno krvarilo, ili je oticalo :sad: ..no sad prvi put vadim "ovakav" zub..da li neko ima slicna iskustva i kako bude poslije vadjenja korijena bez krunice, jer mislim da ce mi prvo izvadit ovu klimavu krunicu. ne bojim se procesa vadjenja toliko, ali vise se brinem hocu li poslije imati problema, oticanja, bolova i toga :cry: ..imam ispite i mnogo obaveza tako da mi sad nije bas pravo vrijeme za bolovanje :-) . da li je neko izvadio korijen i prosao bez ikakvih posljedica? :) molim sta znate o tome?
Ze_Dzeni

Re: Vadjenje korjena zuba

PostPostao/la gaius dana 30/05/2008 23:24

ja sam vadio 8icu.. bez problema.. ako te baš bolilo uzmi difen.. koji je jak pa pažljivo.. ako oticalo uzmi chymoral-100 forte.. nema puno problema.. dobra anestezija.. dobar zubar.. ako bude baš rana velika koji konac i to je to..
gaius

PostPostao/la savrseni krug dana 30/05/2008 23:31

ma nije to nesto o cemu bi trebao(la)razmisljat
ako nadjes normalnog doktora biti ces rahat za pet minuta
vidim da si u zenici pa moj ti je savjet kratina
ako ne dodji meni u sarajevo :-D
savrseni krug

PostPostao/la _Jenny_ dana 31/05/2008 00:13

savrseni krug je napisao/la:ma nije to nesto o cemu bi trebao(la)razmisljat

Mogu ja?!? I pls,nemoj me nakljukat ko i zadnji sa Augmentinom da bi na kraju rekao da ne znam sta mu je bilo da mi da taj antibiotik :S
Ze_Dzeni ne brini sve ce bit ok...Istini za volju,normalno da ce boljet,ali nista strasno-da se izdrzat. Dopusti ljudima da te samaraju par sati nakon vadjenja po toj strani lica jer nis neces osjecat :D
_Jenny_

PostPostao/la edin_Basket dana 31/05/2008 00:23

prije dvije sedmice sam imo isti problem-korijen,6-ica. to mi je bio drugi zub koji sam izvadio i necu vise ni jedan aBd. ma odes bez straha, ja imo neki seminarski, izlago taj dan. Prije vadjenja jedi nesto da ne bi bilo problem poslije. ne boli nist, problem-anestezija-oko 4, 4,5 sata. rekli su mi da ce proci za tri al je potrajalo, krvarenje... dosadno, ne boli al nervira. uglavnom za 4 sata sve je prošlo, sjedi kući, čeka da prođe neko vrijeme. jos nesto, nemoj ispirati ranu, sačekaj samo da zaraste, jedino za ne daj Boze, imas gdje otici
edin_Basket

PostPostao/la Ze_Dzeni dana 31/05/2008 14:39

savrseni krug je napisao/la:ma nije to nesto o cemu bi trebao(la)razmisljat

:) Kod kratine i idem, imam povjerenja u njega jedino, ne znam ni ja zasto.. :wink:
Ze_Dzeni

PostPostao/la Ze_Dzeni dana 31/05/2008 14:43

edin_Basket je napisao/la:prije dvije sedmice sam imo isti problem-korijen,6-ica. to mi je bio drugi zub koji sam izvadio i necu vise ni jedan aBd. ma odes bez straha, ja imo neki seminarski, izlago taj dan. Prije vadjenja jedi nesto da ne bi bilo problem poslije. ne boli nist, problem-anestezija-oko 4, 4,5 sata. rekli su mi da ce proci za tri al je potrajalo, krvarenje... dosadno, ne boli al nervira. uglavnom za 4 sata sve je prošlo, sjedi kući, čeka da prođe neko vrijeme. jos nesto, nemoj ispirati ranu, sačekaj samo da zaraste, jedino za ne daj Boze, imas gdje otici

Koliko ti je dugo trajalo to krvarenje??mene je toga strah malo jer prosli put kad sam vadila 6.ticu mi je krvarilo 3 dana :? ..moram na fax jbg, ispiti.
Ze_Dzeni

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.