UNUTRAŠNJA DRVENA STOLARIJA-VRATA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

UNUTRAŠNJA DRVENA STOLARIJA-VRATA

PostPostao/la sarajevonekad dana 06/02/2009 09:57

FORUMAŠI,

ZNA LI NEKO GDJE MOGU NAĆI LIJEPA, DOBRA A NE TAKO SKUPA DVOKRILNA DRVENA UNUTRAŠNJA VRATA?

S.
sarajevonekad

Re: UNUTRAŠNJA DRVENA STOLARIJA-VRATA

PostPostao/la Ublehas dana 06/02/2009 10:25

Tesko da budu lijepa i dobra na jeftina, uvijek je bilo koliko para toliko muzike. Pogledaj po ovim stovaristima gradjevinskog materijala, a ako ces po narudzbi imas: "Naha" u Rajlovcu malo iza OMV pumpe s lijeve strane kad ides iz grada, poskupi malo, Tadic stolarija na Vucijoj Luci nije puno skup a pravo dobro radi, pogodis se za cijenu, i vidi u Kuvetu na Stupu, oni prodaju "Fagus" stolariju koja je dobra a nije skupa, ja sam uzimao njihove prozore, pravo dobri i nisu skupi, imas varijantu i narudzbe. Savjet, ako ti ko predlozi Kemoprom u Buca potoku neidi tamo!
Ublehas

PostPostao/la Dendrlix dana 06/02/2009 15:01

Ublehas je napisao/la: Savjet, ako ti ko predlozi Kemoprom u Buca potoku neidi tamo!

Sto ne u Kemoprom? Ja bas mislio tamo vrata kupovati!
Dendrlix

PostPostao/la slatkusina dana 06/02/2009 15:21

Moj muz je stolar i stalno ide kod ljudi koji su ugradili vrata i prozore od Kemoproma i prepravlja "krive Drine". Kaze svi se zalete kod njega jer je jeftino pa na kraju plate troduplo jer mu ni vrata ni prozori ne valjaju pa poslije toga moraju sve vaditi i stavljati nove duplo skuplje. Zato ti je i moj savjet obavezno preskoci Kemoprom.
slatkusina

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 06/02/2009 15:33

Ima lijepih u Merkuru, u Obiju...
chuchumbamayumbe

PostPostao/la Dendrlix dana 06/02/2009 15:37

chuchumbamayumbe je napisao/la:Ima lijepih u Merkuru, u Obiju...

Para, kolega?
Dendrlix

PostPostao/la Ublehas dana 06/02/2009 15:39

Dendrlix je napisao/la:
Ublehas je napisao/la: Savjet, ako ti ko predlozi Kemoprom u Buca potoku neidi tamo!

Sto ne u Kemoprom? Ja bas mislio tamo vrata kupovati!

Zato sto prodaje fus stolariju, ja sam se izradio kupio prozor kod njega (srecom jedan) i nevalja k..cu, i kad sam razgovarao s profesionalnim gradjevincima svi su zalili na njega. Nije djaba jeftin zato i nevalja, navodno se ta stolarija pravi negdje na Sokocu a on je cak treca ruka. Kad uzmes stolariju nece ti se odmah pojaviti problem ali pricekaj nekoliko mjeseci i belaj.
Ublehas

PostPostao/la Dendrlix dana 06/02/2009 15:41

Dobro, Kemoprom je kaka! :D

Sta je sa bracom Mujagic na Ilidzi? I gdje uopste naci solidna sobna vrata a da nisu 250KM?
Dendrlix

PostPostao/la sarajevonekad dana 06/02/2009 17:22

Gotovo. Kasno.Vec sam kod tog kemoproma kupio i ugradio stolariju u kucu. Sva sreca "samo" su tri prozora u pitanju ( i 6 vrata, al vrata mogu inekako "halalit"). Kazem "samo" jer je moglo biti i gore.

Doduse, nisam uzeo "njihove" proizvode vec neku stolariju od pravog drveta, koju oni dobavljaju od nekog iz rogatice valjda, a koja mi se za sada ne cini tako losom, ali ko zna sta ce biti za par godina.

Ono sto je mene natjeralo da vise nemam posla sa tim kemom (valjda vlasnikom?) nije zapravo nekvalitetna stolarija ( u koju se ja svakako i nerazumijem, iskreno) vec neposlovnost te osobe.

Nakon sto sam izabrao stolariju i boju dao sam mu kaparu. Prodje nekih par sedmica i vise i zove me rano ujutro na telefon (dva dana nakon nove godine), i na foru mi kaze da stolariju moze dopremiti sad il mnogo kasnije.

Ja pristanem. Bolje ranije nego kasnije. Salje mi samo jednog covjeka, vozaca. Pristanem ( do mene). Ja pomazem vozacu da utovari svu tu stolariju i naravno okilavim se. Vozac trazi ostatak novca. Odlazim do banke, a banka zatvorena. Odlazim do druge. Isto. Svo vrijeme kemin vozac me prati svojim kamionom. Scena je idealna ze neke drugorazredne tragikomedije. Momak nije kriv, radi ono sto mora. Zovem tog kemu da mu kazem da su banke zatvorene i da cu mu novac donijeti surta, a on onako u "odbrusivackom" stilu svojstvenom manje razvijenim organizmima : " Slusaj, nisi trebo uzimat ako nemas para, brate. De, pomozi tom momku da to utovari nazad u kamion!"

Dobro, hajde bas da vidim do kojih granica moze ici to "nesporazumijevanje" izmedju mene i tog ocigledno drugacijeg organizma, pa pristanem (opet " do mene"). Pomognem momku da ponovo utovari iz kuce nazad u kamion skoro svu stolariju osim prozora (mogo mi je reci da zadrzim barem onoliko stolarije u visini moje kapare, ali "nije se sjetio",izgleda).

Zamolim ga da sutra posalje dvije osobe za utovar. Sutradan je to i uradio. Momci su to uredno utovarili i konacno happy end, ali nakon citave te nepotrebne torture.

Dakle, nakon sto sam se uvjerio da je sa takvom vrstom ljudi ektremno tesko naci zajednicki jezik ( barem kad je komuniciranje u pitanju), odlucim "da ga vise ne zadrzavam". Mozda nije covjek kriv. Primijetio sam da ta "vrsta" inace stvarno drugacije komunicara u odnosi na one koje eto jos uvijek koriste "izvinite", "Oprostite", "molim vas", "Hvala" i slicno. Ocigledno su odrastali samo uz "kauboje" ( bez indijanaca) ;)

Helem nejse ( sto bi se reklo na "indijanskom" ;)...

Sad su mi potrebna jos jedna drvena vrata ( dvokrilna i stilska) pa cu probati kod ovih koje su mi forumasi spomenuli, samo bih jos bio zahvalan ako mi neko moze dobaciti i njihove konakt telefone i adrese.

pozdrav svima

s.

Ublehas je napisao/la:Tesko da budu lijepa i dobra na jeftina, uvijek je bilo koliko para toliko muzike. Pogledaj po ovim stovaristima gradjevinskog materijala, a ako ces po narudzbi imas: "Naha" u Rajlovcu malo iza OMV pumpe s lijeve strane kad ides iz grada, poskupi malo, Tadic stolarija na Vucijoj Luci nije puno skup a pravo dobro radi, pogodis se za cijenu, i vidi u Kuvetu na Stupu, oni prodaju "Fagus" stolariju koja je dobra a nije skupa, ja sam uzimao njihove prozore, pravo dobri i nisu skupi, imas varijantu i narudzbe. Savjet, ako ti ko predlozi Kemoprom u Buca potoku neidi tamo!
sarajevonekad

PostPostao/la sarajevonekad dana 06/02/2009 17:28

E bas sam "nafakali" . Izgleda da cu uskoro morati angazovati tvog muza ( ako ugradjuje stolariju) , sto zbog ugradnje dvokrilnih drvenih vrata ( koje naravno nemam namjeru kupit kod tog kemoproma), sto zbog eventualnih korekcija na keminoj stolariji... za koji mjesec, po prognozama onih sa iskustvom :cry:

Mozes li mi proslijediti broj telefona ?

pozdrav
s.

slatkusina je napisao/la:Moj muz je stolar i stalno ide kod ljudi koji su ugradili vrata i prozore od Kemoproma i prepravlja "krive Drine". Kaze svi se zalete kod njega jer je jeftino pa na kraju plate troduplo jer mu ni vrata ni prozori ne valjaju pa poslije toga moraju sve vaditi i stavljati nove duplo skuplje. Zato ti je i moj savjet obavezno preskoci Kemoprom.
sarajevonekad

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 06/02/2009 17:39

Dendrlix je napisao/la:
chuchumbamayumbe je napisao/la:Ima lijepih u Merkuru, u Obiju...

Para, kolega?

Ne znam tacno, provjerite...
chuchumbamayumbe

PostPostao/la shown dana 06/02/2009 17:40

stolar Ragib ,Ostrozac na Jablanickom jezeru .odes malo na pecanje i pogodis posao ,a kvalitet i cijena extra :-D
shown

PostPostao/la Ublehas dana 07/02/2009 23:49

Sad su mi potrebna jos jedna drvena vrata ( dvokrilna i stilska) pa cu probati kod ovih koje su mi forumasi spomenuli, samo bih jos bio zahvalan ako mi neko moze dobaciti i njihove konakt telefone i adrese.

pozdrav svima

s.

Ublehas je napisao/la:Tesko da budu lijepa i dobra na jeftina, uvijek je bilo koliko para toliko muzike. Pogledaj po ovim stovaristima gradjevinskog materijala, a ako ces po narudzbi imas: "Naha" u Rajlovcu malo iza OMV pumpe s lijeve strane kad ides iz grada, poskupi malo, Tadic stolarija na Vucijoj Luci nije puno skup a pravo dobro radi, pogodis se za cijenu, i vidi u Kuvetu na Stupu, oni prodaju "Fagus" stolariju koja je dobra a nije skupa, ja sam uzimao njihove prozore, pravo dobri i nisu skupi, imas varijantu i narudzbe. Savjet, ako ti ko predlozi Kemoprom u Buca potoku neidi tamo!
[/quote]

Od pobrojanih ja jedino imam broj Tadic stolarije, 065 536 360, broj Nahe neznam ali imas ih na web-u, ukucaj Naha i naci ces, Kuvet ti je kako rekoh na Stupu na kraju ulice koja ide od studentskih domova ka aerodromu (Aleja...neka), i njih mozes naci na webu ali ti je bolje otici i dogovoriti se.
Ublehas

PostPostao/la ePegasus dana 22/01/2010 23:53

..
Zadnja izmjena: ePegasus; 16/06/2010 14:09; ukupno mijenjano 1 put/a.
ePegasus

PostPostao/la remo dana 23/03/2010 11:14

Pozdrav, zna li neko adresu firme kuvet, postoji neka adresa 'Ustanicka 3' koja nije tacna.
remo

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.