Ucestalo mokrenje

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Ucestalo mokrenje

PostPostao/la Fuchs dana 11/12/2009 20:49

Eh' ovako, imam problem sa ucestalim mokrenjem. Koristio sam razne čajeve i preparate, medjutim, nije mi pomoglo. Na trzistu su se pojavili čepići "Suproprost". Zna li neko u cemu je problem, koji bi lijek mogao koristiti, da li je neko imao slicna iskustva ?

Hvala unaprijed :)
Fuchs

Re: Ucestalo mokrenje

PostPostao/la cinikinjo dana 11/12/2009 20:55

a da za pocetak sta mislis da uradis kao prvo pretragu secera u krvi, a kad ta bude zadovoljavajuca mikrobioloske pretragu na paletu urino bakterija, eventualno ultrazvuk itd itd
sta god da su te tablete one nisu lijek, na njima uvijek lijepo napisu PODRSKA lijecenju, znaci ublega za fine pare :)
cinikinjo

PostPostao/la Pera Trta dana 11/12/2009 20:57

Ljekaru da se urade osnovni lab. nalazi i po potrebi urinokultura, UZ...sve bez toga je samo otkopavanje i zagrtanje.
Pera Trta

Lokacija: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

PostPostao/la Kraljica_Suza dana 11/12/2009 21:28

Sta se podrazumijeva pod ucestalim mokrenjem sto bi eventualno bilo zabrinjavajuce, ako moze neko da objasni?
Kraljica_Suza

PostPostao/la Pera Trta dana 11/12/2009 21:31

Kraljica_Suza je napisao/la:Sta se podrazumijeva pod ucestalim mokrenjem sto bi eventualno bilo zabrinjavajuce, ako moze neko da objasni?

Simptom mnogih oboljenja, od diabetes mellitusa, do infekcija urinarnog trakta i drugih upalnih i neupalnih oboljenja bubrega, mokraćnog mjehura, prostate i uretre.
Pera Trta

Lokacija: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

PostPostao/la Hazman dana 11/12/2009 21:34

Koliko imas godina?Je li bolno mokrenje,je li kad ims nagon cekas dugo?
Hazman

PostPostao/la Kraljica_Suza dana 11/12/2009 21:36

Jope nisam razumjela :D Mislila sam sta se podrazumijeva pod ucestalo mokrenje, jel to npr. ako ides na wc svaki sat, ili ako osjecas bolove itd..

Ja npr ujutro dok popijem kafu mokrim par puta..u toku dana pijem dosta vode i naravno da mokrim nekoliko puta..i ja smatram da je to uredu, cak sta vise, zdravo. jel grijesim?
Kraljica_Suza

PostPostao/la jedna tamo dana 11/12/2009 21:43

Kraljica_Suza je napisao/la:Jope nisam razumjela :D Mislila sam sta se podrazumijeva pod ucestalo mokrenje, jel to npr. ako ides na wc svaki sat, ili ako osjecas bolove itd..

Ja npr ujutro dok popijem kafu mokrim par puta..u toku dana pijem dosta vode i naravno da mokrim nekoliko puta..i ja smatram da je to uredu, cak sta vise, zdravo. jel grijesim?

i mene ovo zanima
jedna tamo

PostPostao/la Hazman dana 11/12/2009 21:47

Svaka odrasla osoba bi trebala dnevno unositi bar 2-3 litra,ali malo ko to postuje.To sto ti pijes vise ,pa i vise i cesce mokris je sasvim normalno.
Hazman

PostPostao/la Pera Trta dana 11/12/2009 22:32

jedna tamo je napisao/la:
Kraljica_Suza je napisao/la:Jope nisam razumjela :D Mislila sam sta se podrazumijeva pod ucestalo mokrenje, jel to npr. ako ides na wc svaki sat, ili ako osjecas bolove itd..

i mene ovo zanima

Učestalo mokrenje je mokrenje svako malo (10, 15 minuta, pola sata, ovisi od težine kliničke slike), koje je kod upala obično oskudno (jer nije srazmjerno količini uzete tečnosti), često bolno. Karakteristično je da kod "normalnog" mokrenja nagon može da se prilično dobro kontroliše, dok kod patološkog on je neizdrživ, ljudi se često bude noću po nekoliko puta.
Kod šećerne bolesti mokrenje je često i obilno, ali je i unos tečnosti povećan, prisutna je jaka žeđ.
Pera Trta

PostPostao/la 8. sekretar SKOJ-a dana 11/12/2009 22:44

Ako muškarac dva puta noću ustaje da mokri u dužem vremenskom periodu (Recimo, mjesec dana), vrijeme je da hitno potraži stručnu pomoć. Muškarac!
8. sekretar SKOJ-a

PostPostao/la Pera Trta dana 11/12/2009 22:58

8. sekretar SKOJ-a je napisao/la:Ako muškarac dva puta noću ustaje da mokri u dužem vremenskom periodu (Recimo, mjesec dana), vrijeme je da hitno potraži stručnu pomoć. Muškarac!

Slažem se. S tim da se ima u vidu da je u najvećem broju muškaraca starijih od 50 godina ovo skoro pa redovna pojava, kao rezultat adenoma (dobroćudnog tumora) prostate. Ipak, neophodno je javiti se ljekaru da se otkloni sumnja na karcinom prostate, koji se takođe uglavnom javlja u toj dobi, a jedan je od najmalignijih tumora i najvećih uzročnika smrti od raka kod muškaraca.
Da napomenem da i adenom mora biti pod kontrolom, jer i on može izazvati velike probleme, npr. da potpuno zaustavi mokrenje.
Pera Trta

PostPostao/la KatarinaKosaca dana 11/12/2009 23:09

A da je mozak jako bitan faktor u svemu, dokazuje to da sam čitajući ovu temu, otrčala da piškim :D
KatarinaKosaca

PostPostao/la kemal21 dana 20/04/2011 22:15

8. sekretar SKOJ-a je napisao/la:Ako muškarac dva puta noću ustaje da mokri u dužem vremenskom periodu (Recimo, mjesec dana), vrijeme je da hitno potraži stručnu pomoć. Muškarac!

Dali ja trebam da se zabrinem, upravo je tako dva puta po noći idem u vc, a kad god gledam one reklame, prikazuju starije muškarce kako imaju učestalo mokrenje, a ja imam tek 21 godinu.
Znal ko kakav dobar čaj, da ga počnem pit :zoka: :) :run:
kemal21

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 21/04/2011 00:00

kemal21 je napisao/la:

Dali ja trebam da se zabrinem, upravo je tako dva puta po noći idem u vc, a kad god gledam one reklame, prikazuju starije muškarce kako imaju učestalo mokrenje, a ja imam tek 21 godinu.

Svi mogu oboljeti od upale prostate. Naravno, samo oni koji je imaju.
Upala prostate je zahebana boleština, ali ostaviću to da objasni neko stručniji od mene ili da priloži linkove.

Sad sam vidio da je postavljač teme spomenuo SUPOPROST čepiće. Ja sam to tražio, ali nisam našao.

Proguglah, pa nađoh na YT ove reklame. Molim moderaciju da ne ukida ovo ''besplatno reklamiranje'' jer nakon dvadesetak godina bolovanja ovo daje nadu:

Pomaže i ženama:

Dojavljujte jesu li ovi čepići nekome pomogli? Po priči Goranovoj, ja predviđam da bi farmaceutska industrija u BiH mogla sa ovim lijekom napraviti bum! Mislim, regionalno i globalno!

Odmah zovem Gorana na date brojeve telefona da mi pošalje. Mogli bi se i apotekari iz sarajevskih ljekarni pobrinuti da nabave ovaj lijek.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la Brus Lee dana 21/04/2011 12:27

PipiDugaDevetka je napisao/la:
kemal21 je napisao/la:

Svi mogu oboljeti od upale prostate. Naravno, samo oni koji je imaju.
Upala prostate je zahebana boleština, ali ostaviću to da objasni neko stručniji od mene ili da priloži linkove.

Sad sam vidio da je postavljač teme spomenuo SUPOPROST čepiće. Ja sam to tražio, ali nisam našao.

Proguglah, pa nađoh na YT ove reklame. Molim moderaciju da ne ukida ovo ''besplatno reklamiranje'' jer nakon dvadesetak godina bolovanja ovo daje nadu:

Pomaže i ženama:

Dojavljujte jesu li ovi čepići nekome pomogli? Po priči Goranovoj, ja predviđam da bi farmaceutska industrija u BiH mogla sa ovim lijekom napraviti bum! Mislim, regionalno i globalno!

Odmah zovem Gorana na date brojeve telefona da mi pošalje. Mogli bi se i apotekari iz sarajevskih ljekarni pobrinuti da nabave ovaj lijek.

Izvini PipiDugaDvetka, ali bojim se da je ovaj Supoprost, cista ubleha. Barem slusajuci onu prvu reklamu. "Lijek nije toksican...", ne znaci da je djelotvoran. Ni voda nije toksicna. "Pozitivno misljenje dali prof. dr. Arif Smajkic....." Pomenuti profesor je bio profesor socijalne medicine i nikada se nije bavio nikakvim bolestima, pa samim tim ni bolestima uro-trakta. Sada je u penziji i mozes misliti kakva je on "ispitivanja" radio da bi dao pozitivnu ocjenu. Prije ce biti da mu je proizvodjac dao pare da da "pozitivno misljenje". Da bi ti priblizio moralni lik i djelo pomenutog profesora u penziji, on je svojevremeno, prije rata, 80-tih godina proslog stoljeca, potpisivao sam sebi, izmedju ostalog, putne naloge Sarajevo-Pale i to vozom (za one koji nisu iz Sa, uskotracna pruga Sarajevo-Pale-Visegrad je ukinuta pocetkom 70-tih). Bio je glavni akter cuvene afere "Putni nalozi" na Medicinskom fakultetu u Sarajevu. Kada takav lik daje bilo kakvo misljenje o bilo cemu, treba biti veoma oprezan. Pogotovo, sto se u reklami ne kaze na osnovu cega su dali "pozitivno "misljenje? Gdje su prikazi slucaja, stanje prije i poslije, koliko dugo traje zadovoljavajuce stanje nakon prestanka koristenja lijeka.... Ne vidim razloga da kupujes nesto sto nije sigurno, pored toliko provjerenih i odobrenih lijekova za adenom prostate. Koje mozes dobiti besplatno, ako imas zdravstv. osiguranje. Prije toga ce te pregledati urolog i dati strucno misljenje i terapiju, za tvoj konkretni slucaj. Nece ti pricati uopstene price o lijeku.
Brus Lee

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 21/04/2011 14:18

Ne znam šta da ti kažem @Bruse Lee. Ja sam ti kao oni što imaju ''podstanara na plućima'' i kupuju svetu vodicu kod Torabija, prolaze tretman pipanja,...Eto, dotle je došlo. Pijem antibiotike, i neke tablete što proširuju krvne sudove Kamiren se zovu...Jal' ja prestanem piti i popijem koliko je Hiroš/Selimović propisao, meni se vrati upala i problemi. Durat više ne mogu,...Pa sam povjerovao ovo što priča da već prva tri dana pomaže, a nije opasno. Samo još nisam ovo probao,...Ne ''ubijaj me u pojam'',...Ostavi me u nadi...da ću za 50 KM već sutra imati pakovanje...od Smajkića recenziranog i ispitanog ($$$) lijeka.
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la Brus Lee dana 21/04/2011 23:05

PipiDugaDevetka je napisao/la:Ne znam šta da ti kažem @Bruse Lee. Ja sam ti kao oni što imaju ''podstanara na plućima'' i kupuju svetu vodicu kod Torabija, prolaze tretman pipanja,...Eto, dotle je došlo. Pijem antibiotike, i neke tablete što proširuju krvne sudove Kamiren se zovu...Jal' ja prestanem piti i popijem koliko je Hiroš/Selimović propisao, meni se vrati upala i problemi. Durat više ne mogu,...Pa sam povjerovao ovo što priča da već prva tri dana pomaže, a nije opasno. Samo još nisam ovo probao,...Ne ''ubijaj me u pojam'',...Ostavi me u nadi...da ću za 50 KM već sutra imati pakovanje...od Smajkića recenziranog i ispitanog ($$$) lijeka.

Izvini jos jednom, nije mi bila namjera da te ubijam u pojam, vec samo sam komentarisao reklamu. Niti sam znao da si pod kontrolom urologa. Namjera mog komentara je bila da se ljudi ne zalijecu na svaku slatkorjecivu reklamu. Javi kako si prosao nakon tri dana terapije. Mozda i ja promijenim misljenje. Sretno.
Brus Lee

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 22/04/2011 08:14

Svakako ću dojaviti da li će se pojaviti poboljšanje u roku od tri dana primjene SUPOPROST čepića za moju upaljenu prostatu, pa ćemo biti 100% načisto radi li se o ublehi ili stvarno pomažu.

Edit: Stigli lijekovi oko 12:00 sati. EMS-brza pošta. 10KM poštarine + 50KM za lijek.

Edit:
Nakon što sam aplicirao prvi supozitorij osjetio sam toplinu u nogama. Ujedno mjerim ŠUK.

Evo vrijednosti očitanih sa aparata za mjerenje ŠUK. Posljednjih 13 mjerenja od prije nekoliko dana, pa redom
9,8/5,7/5,1/5,7/8,8/6,6/6,1/10,5/6,9/8,3 Aplicirao prvi supozitorij 4,1-Prestao uzimati Gluformin protiv povećanog ŠUK 6,2 Aplicirao drugi supozitorij 5,9....Nastaviću dopisivati vrijednosti kako budem mjerio ŠUK.

Bojim se prevelikog oduševljenja i povratka u ''normalu''.

Edit: Jutros, katastrofa ŠUK 8,2 mmol/L
Ovo me ''spustilo na zemlju'' pa sam opet počeo uzimati Gluformin.

Ja ne znam šta se dešava, kupio sam čepiće da mi se reguliše rad prostate i mokrenje, a meni se regulisao šećer bez gladovanja....Evo, jutros rano ujutro nisam mjerio, a u 09:45 (24.4.2011.,nedjelja) nivo ŠUK je 6,00=normala!
PipiDugaDevetka

PostPostao/la almirO dana 26/04/2011 23:25

Brus Lee je napisao/la:
PipiDugaDevetka je napisao/la:Ne znam šta da ti kažem @Bruse Lee. Ja sam ti kao oni što imaju ''podstanara na plućima'' i kupuju svetu vodicu kod Torabija, prolaze tretman pipanja,...Eto, dotle je došlo. Pijem antibiotike, i neke tablete što proširuju krvne sudove Kamiren se zovu...Jal' ja prestanem piti i popijem koliko je Hiroš/Selimović propisao, meni se vrati upala i problemi. Durat više ne mogu,...Pa sam povjerovao ovo što priča da već prva tri dana pomaže, a nije opasno. Samo još nisam ovo probao,...Ne ''ubijaj me u pojam'',...Ostavi me u nadi...da ću za 50 KM već sutra imati pakovanje...od Smajkića recenziranog i ispitanog ($$$) lijeka.

Izvini jos jednom, nije mi bila namjera da te ubijam u pojam, vec samo sam komentarisao reklamu. Niti sam znao da si pod kontrolom urologa. Namjera mog komentara je bila da se ljudi ne zalijecu na svaku slatkorjecivu reklamu. Javi kako si prosao nakon tri dana terapije. Mozda i ja promijenim misljenje. Sretno.

MORAM ODMAH NA STARTU DA PITAM DA LI JE BRUCE LEE PROBAO SUPOPROST?
JA JESAM! I MOGU VAM RECI
OVO STO PISE BRUSE LEE ,CISTE SU GLUPOSTI.
JA SAM POSLIJEDNJIH 10 GODINA IMO PROBLEME SA PROSTATOM ,A ONDA HVALA BOGU POJAVIO SE OVAJ LIJEK SUPOPROST ZBOG KOJEGA SU MOJI PROBLEMI PROSLOST.
NAJBOLJE JE AKO IMATE PROBLEME DA UZMETE I NECETE SE POKAJATI JER JA SAM NAKON TRECEG UZIMANJA OSJETIO POBOLJSANJE I ZASPAO KO DIJETE CIJELU NOC NAKON TIH PAKLENIH 10 GODINA

almirO

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 27/04/2011 09:47

almirO je napisao/la: MORAM ODMAH NA STARTU DA PITAM DA LI JE BRUCE LEE PROBAO SUPOPROST?
JA SAM POSLIJEDNJIH 10 GODINA IMO PROBLEME SA PROSTATOM ,A ONDA HVALA BOGU POJAVIO SE OVAJ LIJEK SUPOPROST ZBOG KOJEGA SU MOJI PROBLEMI PROSLOST.
NAJBOLJE JE AKO IMATE PROBLEME DA UZMETE I NECETE SE POKAJATI JER JA SAM NAKON TRECEG UZIMANJA OSJETIO POBOLJSANJE I ZASPAO KO DIJETE CIJELU NOC NAKON TIH PAKLENIH 10 GODINA

Nakon 4 dana apliciranja supozitorija SUPOPROST i ja preporučujem da ga koristite.

Moj problem je što imam i kamenje u bubrezima, a dr. mi je objasnio da se bakterije, virusi i gljivice inkorporiraju u to kamenje, pa se upale svih organa koji su niže od bubrega redovno vraćaju.

Moram malo ohanuti sa ESWL-om (Tucanjem kamenja :D ) zbog preživljenog moždanog udara.

@Brucee Lee nije govorio gluposti. On nije glup. Govorio je o činjenicama, stručno i argumentovano, međutim zaboravio je da su priroda i/ili bog bolji hemičar i ljekar od čovjeka.

Molim te da se izviniš @Bruce Lee-ju.

@Bruce, ako imaš nekoga ko ima problema sa prostatom i mokrenjem (I ženama pomažu ovi čepići), neka proba SUPOPROST čepiće.

P.S.
@almirO,
Piši malim slovima!
Zadnja izmjena: PipiDugaDevetka; 27/04/2011 16:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
PipiDugaDevetka

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 27/04/2011 16:14

Danas je peti san kako apliciram ove SUPOPROST čepiće. U početku, neobjašnjivo mi se počeo regulisati ŠUK, zatim sam osjetio toplinu u nogama.

Ovo laički, ja objašnjavam time što su u blizini zadnjeg i debelog crijeva nalazi splet krvnih sudova i nerava, te organi koji su prilično udaljeni od srca, pa su neke materije iz sastava čepića ''odradile'' sve potrebno da krv stigne u prostatu i spusti se u noge.

Naravno, bilo bi dobro da Goran uz deklaraciju precizira koje sve osnovne hemijske materije sadrže čepići (ako ovo nije poslovna tajna). Rečeno je da sadrže pčelinje proizvode, pretpostavljam da je glavni propolis, a propolis je prirodni proizvod kojeg pčele proizvode da bi zaštitile svoja jajašca i larve novih pčela. Znači, potpuno prirodan proizvod koji ''ubija'' sve prirodne neprijatelje larvi budućih pčela.

Koliko je meni poznato nema mnogo lijekova protiv virusa što ih je čovjek smislio, ali tu je priroda/bog koji je stvorio pčele.

Čepići su spas za muškarce, a čini se da pomažu i ženama (upala jajnika, teško bolno hodanje) ukoliko imaju problema sa organima koji su u blizini zadnjeg i debelog crijeva.

Još da dodam, od kako je krv počela pristizati u noge odbacio sam štap kojim sam se poštapao!
Osmjeh mi se vraća na lice samo još da se erekcija povrati, sve bi bilo ''dolce vita'' i holywood što pjeva Balaš.
:D
Btw, naručio sam još dva pakovanja da imam preko praznika.
PipiDugaDevetka

PostPostao/la Brus Lee dana 27/04/2011 22:20

PipiDugaDevetka je napisao/la:Danas je peti san kako apliciram ove SUPOPROST čepiće. U početku, neobjašnjivo mi se počeo regulisati ŠUK, zatim sam osjetio toplinu u nogama.

Ovo laički, ja objašnjavam time što su u blizini zadnjeg i debelog crijeva nalazi splet krvnih sudova i nerava, te organi koji su prilično udaljeni od srca, pa su neke materije iz sastava čepića ''odradile'' sve potrebno da krv stigne u prostatu i spusti se u noge.

Naravno, bilo bi dobro da Goran uz deklaraciju precizira koje sve osnovne hemijske materije sadrže čepići (ako ovo nije poslovna tajna). Rečeno je da sadrže pčelinje proizvode, pretpostavljam da je glavni propolis, a propolis je prirodni proizvod kojeg pčele proizvode da bi zaštitile svoja jajašca i larve novih pčela. Znači, potpuno prirodan proizvod koji ''ubija'' sve prirodne neprijatelje larvi budućih pčela.

Koliko je meni poznato nema mnogo lijekova protiv virusa što ih je čovjek smislio, ali tu je priroda/bog koji je stvorio pčele.

Čepići su spas za muškarce, a čini se da pomažu i ženama (upala jajnika, teško bolno hodanje) ukoliko imaju problema sa organima koji su u blizini zadnjeg i debelog crijeva.

Još da dodam, od kako je krv počela pristizati u noge odbacio sam štap kojim sam se poštapao!
Osmjeh mi se vraća na lice samo još da se erekcija povrati, sve bi bilo ''dolce vita'' i holywood što pjeva Balaš.
:D
Btw, naručio sam još dva pakovanja da imam preko praznika.

Drago mi je zbog tebe ako ti pomazu ti cepici. JBG-a otvori ti sada i temu - secerna bolest. Sretno i hairli.
Brus Lee

PostPostao/la Brus Lee dana 27/04/2011 22:37

almirO je napisao/la:
Brus Lee je napisao/la:

MORAM ODMAH NA STARTU DA PITAM DA LI JE BRUCE LEE PROBAO SUPOPROST?

Nisam probao Supoprost, niti bilo kakve lijekove za prostatu, posto nemam problema sa istom. Srecom. Podrzavam svakoga da koristi sta god hoce, ako misli da mu pomaze. Niti ocekujem da ce moje misljenje utjecati na neciju odluku da li da nesto proba ili ne.
Brus Lee

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.