UCENJE SALSA PLESA U SARAJEVU

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator/ica: ladyblue18

UCENJE SALSA PLESA U SARAJEVU

PostPostao/la miki 90 dana 26/01/2013 17:39

ovako zanima me gdje se moze nauciti ples salsa u sarajevu , tj. koji plesni klubovi pruzaju casove ( po mogucnosti povoljne cijene da su ) , naravno zanima me koliko vremena je potrebno da se savlada osnovni dio plesa itd...cuo sam i da u slogi ponedeljkom bude salsa night :)
miki 90

Re: UCENJE SALSA PLESA U SARAJEVU

PostPostao/la iceman ze dana 26/01/2013 17:57

http://www.dsk-elpaso.com/main.html

http://www.facebook.com/groups/145454222169247/

- ja sam kod njih trenirao 2 godine;
- naucio sam nakon 2 mjeseca, osnove, da mogu plesati;
- stekao sam mnogo novih prijatelja/ca, upoznao i buducu suprugu :-)
- proputovao sa njima Balkan, od Pule do Beograda na salsa kongresima, ove godine se ide i do Minhena.

Salsa partiji su ponedeljkom u Slogi, petkom u Sport centru Skenderija i srijedom u Undergroundu.

Sve u svemu, iskustvo koje mi je mnoge vidike u zivotu otvorilo. Sretno u novim plesnim koracima! :thumbup:
Zadnja izmjena: iceman ze; 26/01/2013 18:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
iceman ze

PostPostao/la žuta lala dana 26/01/2013 18:04

Imaš salsu haman u svakom plesnom klubu. Možeš brzo naučiti, a ako ti je mrsko ići na časove, imaš na youtube-u sve fino objašnjeno, nauči neki korak kući, idi u Slogu ponedjeljkom, pokupi neki fazon, zapleši malo s nekim djevojkama, prvo ćeš im gaziti po štiklama, a nakon nekog vremena ćeš se uklopiti. :D A čini mi se da je u Coloseumu jedna noć u sedmici isto predviđena za salsu i možeš doći ranije na besplatne časove.
žuta lala

PostPostao/la miki 90 dana 26/01/2013 18:09

hvala :) ja inace nisam mislio trenirati nego nauciti osnove mislio sam da mi treba jedan ili 2 mjeseca za to nakon cega bi krenuo na te salsa partye cuo sam da ih je masu tamo i naucilo plesati ali eto ja bi ipak da me strucni ljudi nauce prvo :-D koliko kostaju casovu u tom gore navedenom klubu , znate li kad su tacno ti casovi ( besplatni ) u coloseumu ?
miki 90

PostPostao/la žuta lala dana 26/01/2013 18:23

Ja mislim da su u Romantiku oko 45 KM, ne sjećam se tačno, a ne znam koliko je u ovom klubu koji ti je preporučio forumaš prije mene.
Evo sad sam našla na stranici Coloseuma, nedjeljom u 20:00 (ali piše Latino night, a ne salsa :-? ). Ma eto, vjeruj mi, ako imaš imalo talenta za ples, možeš to sve i sam savladati, da ne ideš i ne plaćaš džaba, i da se ne nerviraš kada dugo vježbate neki plesni korak koji si ti već usvojio.... a ako ti ples ne ide od ruke baš najbolje, onda odi u plesnu školu i naučit ćeš brzo! :-D
žuta lala

PostPostao/la miki 90 dana 26/01/2013 18:29

zuta_lala je napisao/la:Ja mislim da su u Romantiku oko 45 KM, ne sjećam se tačno, a ne znam koliko je u ovom klubu koji ti je preporučio forumaš prije mene.
Evo sad sam našla na stranici Coloseuma, nedjeljom u 20:00 (ali piše Latino night, a ne salsa :-? ). Ma eto, vjeruj mi, ako imaš imalo talenta za ples, možeš to sve i sam savladati, da ne ideš i ne plaćaš džaba, i da se ne nerviraš kada dugo vježbate neki plesni korak koji si ti već usvojio.... a ako ti ples ne ide od ruke baš najbolje, onda odi u plesnu školu i naučit ćeš brzo! :-D

mozda i jeste bolje nego dati 45 km sto je meni stvarno puno , ono ne mogu rec da sam plesac al reko bi da imam osjecaj za ritam i to :) ako neko zna povoljnije kluboe molim neka javi inace ostaje samo sloga i sport centar .
miki 90

PostPostao/la bananchy dana 19/04/2013 15:27

Pozdrav Miki90,
cijena kursa u El Pasu je 35 KM mjesecno, s tim da budu cesto ponude i preko kupona i neki popusti ako upises jos nekog clana. Investicija stvarno nije velika za ono sto dobijes..a to je osim, plesnih koraka extra raja, super druzenje i zabava u svakom slucaju.
To sto spominjete u Coloseumu su besplatni casovi nedjeljom u 20.30. Tu isto mozes doci.
Ne znam da li si isao po nekim partijima dosad, a osim Sloge ponedjeljkom odnedavno imas Salsa Friday Night svakog petka od 21.30 u Uniticu - Boulevard. Tu je isto extra provod.

Dosta se nauci i po partijima, a ono sto i meni nedostaje kao zeni u salsi je neki partner s kojim se moze vjezbati i mimo casova i partija, malo stil, ovo-ono...dakle, ako si zaintersovan, dodji u El Paso da naucis osnove, ostalo ide samo od sebe...ako imas jos pitanja, pisi. Pozdrav :)
bananchy

Natrag na Umjetnost i kultura

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.