U koje drzave mozemo bez viza?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:12

praznina je napisao/la:
Ana Markovic je napisao/la:Da li neko moze da mi odgovori na pitanje?
Da li Slovencima treba viza za Ameriku ili za neku zemlju uopste. Da li neki Slovenac hoce da se zeni?

Slovencima viza za USA ne treba.

Ana nisi mi odgovorila odakle ti informacija da državljanima Srbije i Crne Gore nije potrebna viza za Japan.

Ja sam mislila da ne treba. Moram da proverim. To mi je rekao jedan prijatelj. Pre bih rekla da ne treba za Kinu. Provericu za Japan.
Ana Markovic

PostPostao/la praznina dana 14/08/2005 00:14

Ana Markovic je napisao/la:
praznina je napisao/la:
Da li Slovencima treba viza za Ameriku ili za neku zemlju uopste. Da li neki Slovenac hoce da se zeni?

Ana nisi mi odgovorila odakle ti informacija da državljanima Srbije i Crne Gore nije potrebna viza za Japan.

Ja sam mislila da ne treba. Moram da proverim. To mi je rekao jedan prijatelj. Pre bih rekla da ne treba za Kinu. Provericu za Japan.

Za Kinu je već logično. :-D :-D :-D
praznina

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:16

praznina je napisao/la:
praznina je napisao/la:

Za Kinu je već logično. :-D :-D :-D

Sada sam proverila. Ma treba, kako ne treba. Izgleda da je nije lako dobiti.

Podnosilac zahteva prilaže:

Jedan zahtev

Jednu fotografiju veličine kao za pasoš 4.5cm dužine i od 3.5 do 4.5cm širine

Važeći pasoš sa najmanje dve neiskorišćene stranice

Potvrdu o statusu (zaposlenju, studijama, penziji i sl.)

Plan boravka (napisan na engleskom jeziku u slobodnoj formi)

Fotokopija karte ili potvrde rezervacije (kompjuterski izvod)

Potvrda o rezervaciji hotela

Potvrda o sredstvima za finansiranje boravka (izvod iz banke)

U nekim slučajevima Ambasada može zatražiti i dodatna dokumenta.

Potvrde izdate na srpskom moraju biti prevedene na engleski ili japanski jezik
Ana Markovic

PostPostao/la Daisy dana 14/08/2005 00:18

Htjedoh i ja da se nadovezem, da za Kinu ne trebba, ima smisla, za SCG.

Za Kubu sam mislila sa BH pasosem, a i imi, i svi ostali, (evo sad saznah osim Amera) treba samo 10 dolara. Pri tome mislim na EU.
Ja mozda i odem na zimu, ima aranzmana za 1500 maraka 2 sedmice all inclusive (iz Londona).

Pitam se zasto SCG , s politicke tacke stanovista, treba manje viza nego za BH, Ok, u Eu nas tretiraju manje vise isto, ali Afrika, Irak, tako to, to me malo cudi.
Daisy

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:20

Daisy je napisao/la:Htjedoh i ja da se nadovezem, da za Kinu ne trebba, ima smisla, za SCG.

Za Kubu sam mislila sa BH pasosem, a i imi, i svi ostali, (evo sad saznah osim Amera) treba samo 10 dolara. Pri tome mislim na EU.
Ja mozda i odem na zimu, ima aranzmana za 1500 maraka 2 sedmice all inclusive (iz Londona).

Pitam se zasto SCG , s politicke tacke stanovista, treba manje viza nego za BH, Ok, u Eu nas tretiraju manje vise isto, ali Afrika, Irak, tako to, to me malo cudi.

Kako manje viza? Ja mislim da je sve isto.
Ana Markovic

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:21

Daisy je napisao/la:Htjedoh i ja da se nadovezem, da za Kinu ne trebba, ima smisla, za SCG.

Ana Markovic

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:21

Ana Markovic

PostPostao/la praznina dana 14/08/2005 00:25

Nije isto državljani BiH mogu u samo 13 zemalja bez viza a državljani SCG u 35 ili 36 međutim i tu se neke olakšice odnose samo na službene i diplomatske pasoše dok se recimo u Egiptu vize izdaju na graničnim prelazima.
Zadnja izmjena: praznina; 14/08/2005 00:26; ukupno mijenjano 1 put/a.
praznina

PostPostao/la PR80. dana 14/08/2005 00:26

Ana.... Slovenci putuju, gdje god da sam otisla do sada i njih sam srela po aerodromima sto znaci da su male sanse da im je viza uopste potrebna. Ipak zemlja je clan EU a tvoje je da pokazes svoje kvalitete pa kakvog slovenca zavedes. :D
PR80.

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:28

praznina je napisao/la:

Nije isto državljani BiH mogu u samo 13 zemalja bez viza a državljani SCG u jedno 35.

Ja sam mislila da je za drzavljane BiH sve isto kao i za SiCG u vezi viza.
Ana Markovic

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:32

praznina je napisao/la:
Ana Markovic je napisao/la:EVROPA
Andora
Belorusija
Bosna i Hercegovina
Bugarska
Hrvatska
Makedonija
San Marino
Rusija ( nisam sigurna)

AZIJA
Irak
Japan
Kipar

AFRIKA
Alzhir
Bocvana
Egipat
Gvineja
Nigerija
Sejsheli
Tunis
Zimbabve

AMERIKA
Argentina
Bolivija
Ekvador
Kosta Rika
Kuba
Meksiko (treba, zeznula sam se, jer beze u S.A.D)
Chile
Peru
Dominikana

Vi umesto BIH, dodajte SICG i sve vam dodje na isto.

Jesi li sigurna da ne treba viza za Japan?

Meni je to malo čudno.

Možda će se neke vize biti ukinute kada se odštampaju novi pasoši jer na starim još uvijek stoji ime nepostojeće SRJ.

Nemamo mi vise one crvene pasose, sada su plavi :D. Pise SRJ. To treba da se menja. Jos nam ni licne karte nisu promenili. Malo cemo da sacekamo za to. :D
Ana Markovic

PostPostao/la Daisy dana 14/08/2005 00:34

Pa gledam ovu list pa zato ali evo sad kontam, mozda je to fakat za diplomatske. Al recimo nama treba viza za Egipat iz ambasade, a ne sa aerodroma. I Zimbabwe i tako to, Alzir, nama od magreba samo za Tunis ne treba.
mada su sve to finese- za ove malo "atraktivnije zemlje" nam svima treba, osim ocigledno Slovencima!
Daisy

PostPostao/la hananah dana 14/08/2005 00:35

Dok se Jugoslavija nije raspala mogli smo sa Yu pasosem svugdje, a nismo zeljeli, sad sa BH pasosom ne mozemo nigdje a zelimo :(
U cemu je problem?
hananah

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:38

Daisy je napisao/la:Pa gledam ovu list pa zato ali evo sad kontam, mozda je to fakat za diplomatske. Al recimo nama treba viza za Egipat iz ambasade, a ne sa aerodroma. I Zimbabwe i tako to, Alzir, nama od magreba samo za Tunis ne treba.
mada su sve to finese- za ove malo "atraktivnije zemlje" nam svima treba, osim ocigledno Slovencima!

Boli Slovence uvo! Blago njima. Pasos u ruke i gde hoces, biraj. Eh, kada cu ja tako moci :(
Ana Markovic

PostPostao/la Daisy dana 14/08/2005 00:38

E bas tako, sad nam se putuje , a ranije smo se bavili iskljucivo turizmom u lijepoj nasoj eventualno Grcka, Italija. Mozda smo sada sa internetom otkrili svijet, ko zna....
Daisy

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:39

hananah je napisao/la:Dok se Jugoslavija nije raspala mogli smo sa Yu pasosem svugdje, a nismo zeljeli, sad sa BH pasosom ne mozemo nigdje a zelimo :(
U cemu je problem?

Moj tata je celu Evropu proputovao sa crvenim pasosem. A ja sa ovim mogu...da ne lajem
Ana Markovic

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:42

Daisy je napisao/la:E bas tako, sad nam se putuje , a ranije smo se bavili iskljucivo turizmom u lijepoj nasoj eventualno Grcka, Italija. Mozda smo sada sa internetom otkrili svijet, ko zna....

Kada sam bila mala znalo se....Hrvatsko primorje 15 dana. Cak ni u Grcku nismo isli, samo tamo. A sada hocu a ne mogu :(
Ana Markovic

PostPostao/la Daisy dana 14/08/2005 00:47

Mozda i zbog toga sto vise dolazimo u kontakt s ljudima koji su vidjeli svijata pa nam se sve to cini pristupacnijim. Ipak, koliko god da mislim da cu nekad otici u neku zemlju u kojoj je toliko ljudi koje znam bilo npr Tajland, skontam cifru i pomislim .... kad dobijem na lotu. Sve je to nama preskupo, zog letova uglavnom.
Daisy

PostPostao/la buhtelj dana 14/08/2005 00:47

ZA Anu Markovic

Ne treba nam viza za Ameriku Slovencima (Vec sam bio u tamo)....
a zasto te zanima dali ima neki slovenac ta zeniti ti bi mozda da se udas za Slovenca :-) :-) :-) .... samo onako usput moja djevojka je Makedonaka (bila ...thanx god da nije vise) i ta procedura za dobijanje drzavljanstva preko vijencanja traje fuuuuuuuuuuuuulllllllllllllllllll dugo ......ali svakako good luck
buhtelj

PostPostao/la hananah dana 14/08/2005 00:50

samo onako usput moja djevojka je Makedonaka (bila ...thanx god da nije vise)

a sta joj se jadnici dogodilo :sad:
hananah

PostPostao/la pape dana 14/08/2005 00:52

Ana Markovic je napisao/la:Moj tata je celu Evropu proputovao sa crvenim pasosem. A ja sa ovim mogu...da ne lajem

:roll: Lani Ana, ... lani slobodno. :-)
pape

Lokacija: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

PostPostao/la buhtelj dana 14/08/2005 00:52

Pa sada je slovenka :-) :-) :-)
buhtelj

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:52

Sve je nenormalno skupo. Malo je smesno, ali ja igram loto svake nedelje. Nisam ja te srece da dobijem nesto :(
Ana Markovic

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:56

buhtelj je napisao/la:ZA Anu Markovic

Ne treba nam viza za Ameriku Slovencima (Vec sam bio u tamo)....
a zasto te zanima dali ima neki slovenac ta zeniti ti bi mozda da se udas za Slovenca :-) :-) :-) .... samo onako usput moja djevojka je Makedonaka (bila ...thanx god da nije vise) i ta procedura za dobijanje drzavljanstva preko vijencanja traje fuuuuuuuuuuuuulllllllllllllllllll dugo ......ali svakako good luck

Ja bih za nekog sa zapada, naravno. Da li je ta Makedonka dobila Slovenacki pasos? Jer sa Makedonskim ne moze nista.
Ana Markovic

PostPostao/la Ana Markovic dana 14/08/2005 00:58

Ako je neko od roditelja rodjen u Sloveniji, da li ima sanse da se dobije drzavljanstvo?
Ana Markovic

PrethodnaSljedeća

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.