U ime naroda - Josip Pejaković

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator/ica: ladyblue18

U ime naroda - Josip Pejaković

PostPostao/la amarpitar dana 15/12/2007 18:14

Obavezno pogledajte emisiju sa Munibom Mujezinovićem iz Ustikoline.
1. dio: http://www.youtube.com/watch?v=3V7as0WVV4o
2. dio: http://www.youtube.com/watch?v=2VsgKCTcqq8
amarpitar

PostPostao/la Majami dana 20/12/2007 15:23

Dobar je Josip, dobar!
Majami

PostPostao/la mamica papucarka dana 20/12/2007 15:26

Dobra emisija
mamica papucarka

PostPostao/la EmeraldGreen dana 11/01/2008 16:01

Jel iko ima kontakt-podatke ovog finog dede?
Pitao me je jedan čovjek iz HR, koji je vidio ovu emisiju i Munib mu se jako svidio, da li ima kakve kontakt podatke da mu materijalno pomogne???
EmeraldGreen

PostPostao/la DaysleepeR dana 11/01/2008 16:27

EmeraldGreen je napisao/la:Jel iko ima kontakt-podatke ovog finog dede?
Pitao me je jedan čovjek iz HR, koji je vidio ovu emisiju i Munib mu se jako svidio, da li ima kakve kontakt podatke da mu materijalno pomogne???

izvor Bh Telecom imenik, trebao bi biti on

Mujezinović
Munib

(038) 518-094

USTIKOLINA BB
Ustikolina
DaysleepeR

PostPostao/la Neregistrirani dana 11/01/2008 20:28

Ima li na youtube jos emisija U ime naroda, zna li neko? Hvala.
Neregistrirani

PostPostao/la SAX82 dana 21/01/2008 02:45

Orijentir je "Munibova stanica". Tako njegovu kucu zovu stanovnici ustikoline. Izlaz iz ustikoline, prema Gorazdu, pitas nekoga za Munibovu stanicu i nema greske. A za gospodina iz HR koji ce vjerovatno pomoc slati postom je malo teze, jer ne znam kako posta stize na BB (bez broja) ulice... Pozz
SAX82

PostPostao/la burekodsira dana 21/01/2008 11:35

ma nek dogura paket do ustikoline, zna svako svakoga tako da ce mu ga sigurno uruciti...
burekodsira

PostPostao/la turban dana 10/03/2008 22:43

Josip jos tumara po Bosanskim zabitima i pronalazi one za koje mi izgleda puno ne sljivimo.
Daj sege nasem covjeku, a ovi Josipovi junaci kvare samo raspolozenje... :?
turban

PostPostao/la bice_bice dana 10/03/2008 22:47

ima li iko kakav link za skidanje ili gledanje ovih emisija?
bice_bice

PostPostao/la turban dana 10/03/2008 23:00

turban

PostPostao/la AjvazDedo dana 10/03/2008 23:28

Zna li iko kako se moze pomoci? Ima li drugi nacin osim te adrese,
npr. neko sto zivi tu u blizini? Zelio bih pomoci :(
AjvazDedo

Re: U ime naroda - Josip Pejaković

PostPostao/la Hendrix dana 28/12/2008 11:55

Ove epizode treba prikazivati umjesto dnevnika, da malo narod skonta ko koga čuva u ovoj državi i kakvih nas ima jadnih sve.
Hendrix

PostPostao/la b.boja dana 28/12/2008 13:01

besana je napisao/la:Ja ću pokušati doći ili do Josipa ili do te žene i nekako joj pomoći.
Ono je strašno. I nikada me nije bilo onako stid. I sebe i večere koju nisam dovršila nego bacila, i što ne znam eto koju bih košulju na posao obukla ... :roll:

strasno, svi bi rado pomogli toj zeni i inim zenama, ali to je sve jednokratno.
sta ja sa ustanovamo kojima je posao takvi slucajevi? otkud nekom pravo da njoj ukine miropvinu?! :x :x izgleda kako se cefne kojem nacelniku tako skida ljude sa mirovina :x
a zena i sama invalid :x
b.boja

PostPostao/la simbabimba dana 13/01/2009 11:28

Molim vas ako neko zna kako kontaktirati gosp Pejakovica, mail, telefon bilo sta? Hitno je i jako vazno! Hvala unaprijed! :sax:
simbabimba

PostPostao/la Distortion dana 14/01/2009 01:53

Da pokusamo na facebooku, gdje vec ima grupa U ime naroda pa da se nekako uvezu ljudi i da se pomogne?
Distortion

PostPostao/la ljubav_aha dana 14/01/2009 05:41

*** SPAM *** - Josip Pejaković je jedan od najznačajnijih glumaca u BiH i autor nekih od najpoznatijih monodrama, kao što su "Oj živote" ili "On meni nema Bosne". Autor je i jedne od najgledanijih emisija na BHT-u, "U ime naroda".
Kaže da je odlaskom Paddy Ashdowna prestao biti alternativni visoki predstavnik, a postao je narodni alternativni predstavnik. U intervjuu govori o tornjacima, siru, muzici, zbog čega se bori za običnog čovjeka, te otkriva zbog čega odustaje od glume.

- U emisiji "U ime naroda" ukazujete na probleme izbjeglica i obespravljenih ljudi, a pojedinci Vas doživljavaju kao jedinu nadu. Koliko je to teret za Vas posebno kada znate da im ne možete pomoći?

Emisija izlazi iz sfere humanitarnog. Ona u startu nema tu namjeru. Emisija je zamišljena kao svjedočanstvo jednog vremena i one prolaznosti kojom se dokumentarni film inače bavi. Slikamo društvo onako kako ono jeste, ne tražeći da bude lijepo ili dobro. Emisija ima i humanitarni karakter, ali ja nisam htio da se pojavljuje žiro račun u emisiji, nisam htio doticaj s parama, jer te namjere na javnom mjestu uglavnom se iskompromitiraju. Jer u ovoj državi niko nikom ništa ne vjeruje. Želim dokazati da, ipak, postoje ljudi koji mogu ravnopravno otići i kod jednih i drugi i trećih i pričati i ništa lažno obećavati.

- Da li se ijedan političar oglasio nakon Vaše emisije sa željom da pomogne nekom čovjeku ili porodici?

Naravno da nije
. Međutim, učinjeno je jako puno. Efekti postoje, ali nisu za marketing. Ne želim da prisvajam zasluge za ono na što ih je njihova bijeda natjerala. Moja 22 junaka iz mojih pedesetak emisija će, zahvaljujući dobrim ljudima, dobijati po 100 KM do kraja života. Najviše zovu iz dijaspore, ali u mobitelu imam isto tako i pet poruka iz Hrvatske u kojima ljudi izražavaju svoju spremnost da pomognu porodicama koje su se pojavile u emisiji.
- Kakav je odnos vlasti prema "junacima" Vaše emisije?

Vlasti se "brinu" kako da ih još više obesprave. Ova država je uglavnom prisutna u Sarajevu, od Vječne vatre do Marindvora, u Banjaluci u Gospodskoj ulici, u centru Mostara. U Zenici već ne postoji takva ulica, jer tamo je cijeli grad ugrožen. U Goraždu od 36.000 stanovnika 30.000 ljudi živi u bijedi. Ista situacija je u Bosanskom Grahovu, periferiji Prijedora, Drvaru, Bosanskom Petrovcu... Danas psi bolje žive nego Srbi u Bosanskom Grahovu. U tim gradovima su najteže povrede ljudskih prava. BiH boluje od strašnog raka, koji proizilazi iz nacionalističkih oligarhija. Ja sam nepopravljivi partizan i ja im ne dam pardona.

- Planirate li se politički aktivnije angažovati, kako biste pomogli tim ljudima?

Moj pristup politici je jedan sistem podrške. Podržaću crnog đavola, ako ima nešto što će ovu zemlju pokrenuti naprijed. Ja ne želim da se svrstavam nigdje, jer nema gore počasti nego kao što je to u BiH zanimanje Bošnjak, Hrvat i Srbin. Nije bitno što je neko doktor, nego je bitno što je Hrvat, Srbin ili Bošnjak. To je noćna mora, to je tragedija jednog naroda. Mislim da je Dodik taj koji može pomoći BiH i da će dobiti tu utakmicu.

- Zašto Vas nema u bh. filmovima?

Igranje je iza mene, osim u nekim posebnim izletima. Odlučio sam to već prije 15 godina. Treba mi nekoliko godina do penzije, a i to nema više onu strast. Ljuba Tadić ili Rade Šerbedžija teško će se ponoviti.

- Gdje najčešće odmarate, koji dio BiH vam je najljepši?

Sada ne odmaram. Vlašić je bio dio mog užeg zavičaja, ali sada je crna rupa zbog divlje izgradnje. Tragedija je da su jednu od najljepših planina ljudi uništili. Zato ne idem gore jer ne smijem da se nerviram, a nalazim se u dobu kada mi je sve dozvoljeno, ali mi nije dozvoljeno da se nerviram. Odem na Bjelašnicu ponekad, a uglavnom provodim vrijeme u parkovima sa svoja dva tornjaka.

- Nekada ste bili pjevač grupe "Veziri". Da li biste danas zapjevali i uz koju muziku najradije zapjevate?

Ja sam pravi roker. Volim evergrine i staru rok muziku. Za mene su neprevaziđeni "Bitlsi", "Pink Flojd" i "Kvin". Danas rijetko pjevam.

- Poznata je Vaša strast prema psima tornjacima.

Tornjak je pas koji na neki način dijeli sudbinu ovoga tla. Radi se o najrobusnijem, najsnažnijem, najodanijem i najljepšem psu ovih prostora. On ima snagu da kravi otkine nogu, a nikad nije napao čovjeka. Osim što se brani, on ne napada. Međutim, trpio je teror. Ubijali su ga i Osmanlije i Nijemci, a i domaći. Imam dva tornjaka, Lavca i Bosa. Prethodni se zvao Div i on je dva puta bio evropski, te dva puta jugoslovenski najljepši pas.

- Šta više volite, travnički ili livanjski sir?

Radi se o dva izuzetna sira. Livanjski sir je u prednosti, jer Travnički sir više ne postoji. On je nestao jer je glavna sirovina za sir bila na jednom dijelu Vlašića koji je sad miniran. Livanjski sir je već industrijski sir koji se proizvodi u značajnoj kvaliteti. Da ne zaboravim, volim i hercegovačka vina, posebno blatinu.

(nezavisne.com)

BRAVO JOSIPE
ljubav_aha

PostPostao/la simbabimba dana 15/01/2009 15:49

simbabimba je napisao/la:Molim vas ako neko zna kako kontaktirati gosp Pejakovica, mail, telefon bilo sta? Hitno je i jako vazno! Hvala unaprijed! :sax:

anyone?
simbabimba

PostPostao/la banjaluka078 dana 18/02/2009 20:49

Emisije se mogu pogledati ovdje: http://www.bhrt.ba/lat/default.wbsp?p=35&n=1970#
banjaluka078

PostPostao/la saibaba dana 19/02/2009 13:30

Ne sviđa mi se emisija a ni on kao osoba
saibaba

PostPostao/la venividivici dana 19/02/2009 20:19

ljubav_aha je napisao/la:*** SPAM *** - Josip Pejaković je jedan od najznačajnijih glumaca u BiH i autor nekih od najpoznatijih monodrama, kao što su "Oj živote" ili "On meni nema Bosne". Autor je i jedne od najgledanijih emisija na BHT-u, "U ime naroda".
Kaže da je odlaskom Paddy Ashdowna prestao biti alternativni visoki predstavnik, a postao je narodni alternativni predstavnik. U intervjuu govori o tornjacima, siru, muzici, zbog čega se bori za običnog čovjeka, te otkriva zbog čega odustaje od glume.

- U emisiji "U ime naroda" ukazujete na probleme izbjeglica i obespravljenih ljudi, a pojedinci Vas doživljavaju kao jedinu nadu. Koliko je to teret za Vas posebno kada znate da im ne možete pomoći?

Emisija izlazi iz sfere humanitarnog. Ona u startu nema tu namjeru. Emisija je zamišljena kao svjedočanstvo jednog vremena i one prolaznosti kojom se dokumentarni film inače bavi. Slikamo društvo onako kako ono jeste, ne tražeći da bude lijepo ili dobro. Emisija ima i humanitarni karakter, ali ja nisam htio da se pojavljuje žiro račun u emisiji, nisam htio doticaj s parama, jer te namjere na javnom mjestu uglavnom se iskompromitiraju. Jer u ovoj državi niko nikom ništa ne vjeruje. Želim dokazati da, ipak, postoje ljudi koji mogu ravnopravno otići i kod jednih i drugi i trećih i pričati i ništa lažno obećavati.

- Da li se ijedan političar oglasio nakon Vaše emisije sa željom da pomogne nekom čovjeku ili porodici?

Naravno da nije
. Međutim, učinjeno je jako puno. Efekti postoje, ali nisu za marketing. Ne želim da prisvajam zasluge za ono na što ih je njihova bijeda natjerala. Moja 22 junaka iz mojih pedesetak emisija će, zahvaljujući dobrim ljudima, dobijati po 100 KM do kraja života. Najviše zovu iz dijaspore, ali u mobitelu imam isto tako i pet poruka iz Hrvatske u kojima ljudi izražavaju svoju spremnost da pomognu porodicama koje su se pojavile u emisiji.
- Kakav je odnos vlasti prema "junacima" Vaše emisije?

Vlasti se "brinu" kako da ih još više obesprave. Ova država je uglavnom prisutna u Sarajevu, od Vječne vatre do Marindvora, u Banjaluci u Gospodskoj ulici, u centru Mostara. U Zenici već ne postoji takva ulica, jer tamo je cijeli grad ugrožen. U Goraždu od 36.000 stanovnika 30.000 ljudi živi u bijedi. Ista situacija je u Bosanskom Grahovu, periferiji Prijedora, Drvaru, Bosanskom Petrovcu... Danas psi bolje žive nego Srbi u Bosanskom Grahovu. U tim gradovima su najteže povrede ljudskih prava. BiH boluje od strašnog raka, koji proizilazi iz nacionalističkih oligarhija. Ja sam nepopravljivi partizan i ja im ne dam pardona.

- Planirate li se politički aktivnije angažovati, kako biste pomogli tim ljudima?

Moj pristup politici je jedan sistem podrške. Podržaću crnog đavola, ako ima nešto što će ovu zemlju pokrenuti naprijed. Ja ne želim da se svrstavam nigdje, jer nema gore počasti nego kao što je to u BiH zanimanje Bošnjak, Hrvat i Srbin. Nije bitno što je neko doktor, nego je bitno što je Hrvat, Srbin ili Bošnjak. To je noćna mora, to je tragedija jednog naroda. Mislim da je Dodik taj koji može pomoći BiH i da će dobiti tu utakmicu.

- Zašto Vas nema u bh. filmovima?

Igranje je iza mene, osim u nekim posebnim izletima. Odlučio sam to već prije 15 godina. Treba mi nekoliko godina do penzije, a i to nema više onu strast. Ljuba Tadić ili Rade Šerbedžija teško će se ponoviti.

- Gdje najčešće odmarate, koji dio BiH vam je najljepši?

Sada ne odmaram. Vlašić je bio dio mog užeg zavičaja, ali sada je crna rupa zbog divlje izgradnje. Tragedija je da su jednu od najljepših planina ljudi uništili. Zato ne idem gore jer ne smijem da se nerviram, a nalazim se u dobu kada mi je sve dozvoljeno, ali mi nije dozvoljeno da se nerviram. Odem na Bjelašnicu ponekad, a uglavnom provodim vrijeme u parkovima sa svoja dva tornjaka.

- Nekada ste bili pjevač grupe "Veziri". Da li biste danas zapjevali i uz koju muziku najradije zapjevate?

Ja sam pravi roker. Volim evergrine i staru rok muziku. Za mene su neprevaziđeni "Bitlsi", "Pink Flojd" i "Kvin". Danas rijetko pjevam.

- Poznata je Vaša strast prema psima tornjacima.

Tornjak je pas koji na neki način dijeli sudbinu ovoga tla. Radi se o najrobusnijem, najsnažnijem, najodanijem i najljepšem psu ovih prostora. On ima snagu da kravi otkine nogu, a nikad nije napao čovjeka. Osim što se brani, on ne napada. Međutim, trpio je teror. Ubijali su ga i Osmanlije i Nijemci, a i domaći. Imam dva tornjaka, Lavca i Bosa. Prethodni se zvao Div i on je dva puta bio evropski, te dva puta jugoslovenski najljepši pas.

- Šta više volite, travnički ili livanjski sir?

Radi se o dva izuzetna sira. Livanjski sir je u prednosti, jer Travnički sir više ne postoji. On je nestao jer je glavna sirovina za sir bila na jednom dijelu Vlašića koji je sad miniran. Livanjski sir je već industrijski sir koji se proizvodi u značajnoj kvaliteti. Da ne zaboravim, volim i hercegovačka vina, posebno blatinu.

(nezavisne.com)

BRAVO JOSIPE

Moram priznati da sam pomalo zazirao od ovog serijala
jer nisam bio siguran u motive gospodina Pejakovića
a nisam mogao tek tako gledati sve one ljude i njhovu patnju
bez neke mogućnosti za realnu pomoć.
ovaj intervju dosta toga pojašnjava i drago mi je da sam ga
pročitao i uvjerio se u ljudskost i čovjekoljublje "partizančine"
Josipa Pejakovića.
Svaka čast! :thumbup: :bih:
venividivici

PostPostao/la niiip dana 19/02/2009 21:49

Zna li neko kako se zove ona tuzna meoldija , koju uvijek puste na kraju ??
niiip

PostPostao/la liliput99 dana 07/01/2010 21:35

Postoje li neki podaci, adresa ili neko kome se mogu obratiti da dobijem te informacije kako bih pomogla porodici koja je bila u danasnjoj emisiji, majka i kcerka iz Vozuca.
???
Mislim da bi se svi trebali malo aktivirati, preskociti koju kaficu i uciniti nekoga sretnim makar na trenutak. Znam da zvuci kao klise, ali je tako...
Hvala
liliput99

PostPostao/la surajaa dana 07/01/2010 22:05

Gledala sam tu vecerasnju emisiju i njene tuzne sudionike, kao i neke prosle...da ti srce pukne kad vidis kako, gdje i u kakvim uslovima ljudi zive...nisam sigurna na koji nacin stupiti u kontakt s autorom emisije, osim mozda kontaktirati Javni rtv servis BHT1 koji emituje emisiju ili pokusati putem facebook grupe...

http://www.facebook.com/search/?q=u+ime ... 0384742..1
surajaa

PostPostao/la matorakobila dana 09/01/2010 15:24

.
Zadnja izmjena: matorakobila; 15/05/2012 13:02; ukupno mijenjano 1 put/a.
matorakobila

Sljedeća

Natrag na Elektronski i štampani mediji

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.